Piatok, 27. november 2020
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Priority vzdelávania budúcnosti: WELLBEING, KONEKTIVITA A INOVÁCIE

Ako vidia budúcnosť vzdelávania rodičia? Aký je pohľad kultúrneho antropológa na Rómov a ich vzdelávanie? Čo si o digitalizácii vzdelávania myslí bývalý minister školstva? Aké inovácie čakajú Slovensko v sektoroch chémia a farmácia, kultúra a vydavateľstvo, či administratíva-ekonomika-manažment? Čo priniesla Prešovskému regiónu spolupráca so Svetovou bankou? A aké inšpirácie môže Slovensko načerpať zo vzdelávacieho systému v USA a na Islande?

Aj na tieto otázky sa zameria v poradí už 3. medzisektorová debata o vzdelávaní budúcnosti pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej. Séria debát prebieha na pôde Stálej konferencie aktérov vo vzdelávaní od 6. októbra do 8. decembra, s výnimkou 17. novembra. Po úvodnej debate sa tie nasledujúce presunuli do regiónov Slovenska, tentokrát navštívime Prešovský kraj.

Debata bude prístupná cez internet prostredníctvom linku https://aka.ms/skav alebo na facebookovej stránke Deti nepočkajú. Pripojiť sa môžete v už tradičnom čase: v utorok 20.10.2020 od 16:00 hod.

Cieľom online debát je hľadať odpovede na otázky: Ako sa vieme postarať o pohodu detí, učiteľov a rodičov? Ako sa môže Slovensko pripraviť na digitálnu dobu? Aké inovácie čakajú Slovensko v jednotlivých sektoroch a čo to znamená pre školy? Hovoriť sa bude o dátach a návrhoch riešení pre Slovensko. A taktiež o trendoch vo vzdelávaní v regiónoch Slovenska, v Európskej únii i vo svete (nielen) pod vplyvom COVID-19. Organizačne za projektom stojí projekt Deti nepočkajú, v rámci ktorého vzniká Stála konferencia aktérov vo vzdelávaní, Fórum proaktívnych škôl, Digitálna koalícia, ISEIA Medzinárodný inštitút a sieť slovenských vzdelávacích centier a národný projekt „Sektorovými inováciami k efektívnemu trhu práce v SR“ v gescii Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý projektovo riadi spoločnosť Trexima.

O Stálej konferencii aktérov vo vzdelávaní (SKAV)
SKAV vzniká v rámci projektu Deti nepočkajú! a je inšpirovaná partnermi z ČR, z Fínska a z Islandu. Podobne ako v ČR patrí k jej úlohám monitorovanie tvorby legislatívy a politických rozhodnutí v oblasti vzdelávania, vedenie partnerského dialógu verejnosti so zvolenými zástupkami verejnosti, ako aj s orgánmi verejnej správy a s médiami na základe dát a príkladov dobrej praxe zo SR i zahraničia. V neposlednom rade je cieľom SKAV predkladať proaktívne návrhy riešení, chrániace verejný záujem.
O Fóre proaktívnych škôl (FPŠ)

FPŠ je medzinárodná nevládna organizácia. Hlavným cieľom organizácie je vytvoriť funkčnú sieť vzájomne sa inšpirujúcich škôl bez rozdielu zriaďovateľa ako centier neustálej sebaobnovy, ktoré vlastné výchovno-vzdelávacie modely spoločne overujú, reflektujú, ďalej distribuujú a snažia sa zdôvodnene navrhovať zodpovedajúce prospešné legislatívne i nelegislatívne systémové zmeny v školstve.

O Medzinárodnom inštitúte a asociácii slovenských vzdelávacích centier (ISEIA)
ISEIA so sídlom v Luxemburgu je jediná organizácia združujúca slovenské vzdelávacie centrá po celom svete, ktorá zastupuje všetky kategórie riadiacich, pedagogických a odborných pracovníkov - dobrovoľníkov, detí krajanov a rodičov v krajanskom svete. Spolupracuje s viac ako 60 slovenskými vzdelávacími centrami v 17 krajinách. Cieľom združenia je podpora a rozvoj vzdelávania detí Slovákov žijúcich v zahraničí v ich materinskej reči a budovanie pozitívneho vzťahu k Slovensku. Je partnerom pri získavaní kontaktov v zahraničí a implementácií skúseností zo zahraničia v rôznych oblastiach rozvoja spoločnosti.

O Digitálnej koalícii
Digitálna koalícia je národná koalícia pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky - iniciatíva s pôsobnosťou v Slovenskej republike založená na podnet Európskej komisie v roku 2017. Jej cieľom je mobilizovať napriek spektrom verejných, súkromných, akademických a občianskych organizácií a inštitúcií na Slovensku pre zlepšovanie digitálnych zručností občanov, IT špecialistov, všetkých zamestnancov a vo vzdelávaní. Digitálna koalícia má dnes 83 členov - organizácií z rôznych oblastí spoločenského a komerčného života, ktoré prijali a realizujú hodnotné záväzky na zvládnutie dopadov Industry 4.0 na ľudské zdroje, zvlášť podporou zvyšovania digitálnych zručností.

O projekte „Sektorovo riadenými inováciami k efektívnemu trhu práce v SR“
Projekt realizuje spoločnosť Trexima Bratislava, expert v analýze dát a prognózach vývoja na trhu práce, v spolupráci s Ministerstvom práce sociálnych vecí a rodiny. V projekte sektorové rady s viac ako 700 expertmi na trh práce a vzdelávanie sledujú inovácie a navrhujú opatrenia zamerané na dosiahnutie súladu ponuky a dopytu. Sektorové rady monitorujú najmä globálne výzvy pre ekonomiku a trh práce, akými sú inovácie, digitalizácia, automatizácia, robotizácia, internet vecí, rozšírená realita a ďalšie nové technológie, ktoré prinesú kvalitatívne nové pracovné príležitosti.

Mohlo by Vás zaujímať
Slovenská pošta informuje klientov o zmenách pri doručovaní zásielok
Z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu a v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 s cieľom chrániť zdravie svojich zamestnancov v prevádzke, ako aj obyvateľov miest a obcí, bude Slovenská pošta, a.s. až do odvolania zabezpečovať činnosti týkajúce sa doručovania poštových zásielok v pozmenenom režime.
Zariadenie pre seniorov Harmónia na Cemjate prijme opatrovateľky
Zariadenie pre seniorov Harmónia na Cemjate hľadá opatrovateľov alebo opatrovateľky pre svojich klientov. Záujemcovia sa môžu hlásiť telefonicky.
Od začiatku pandémie zostal v podnikoch zhruba milión pollitrákov exspirovaného piva. Prazdroj ho postupne vymieňa za nové
Výsledky celoplošného testovania postavili spoločnosť pred novú realitu. Po týždňovom lockdowne sa konečne môže o niečo lepšie nadýchnuť aj gastro.
Zariadenie pre seniorov Harmónia na Cemjate chráni zdravie svojich klientov novým vybavením
V Zariadení pre seniorov Harmónia na Cemjate chránia zdravie svojich klientov novými germicídnymi žiaričmi a dezinfekčnou bránou. Na nové vybavenie získali príspevok z grantového programu Nadácie EPH.
Na Domaši vyrastie Zelená planéta
Nájdu v nej domov vtáky, motýle i včely. Takýmto spôsobom chceme upriamiť pozornosť verejnosti na problém klimatických zmien, ktorým čelí aj vodná nádrž Domaša. Zároveň pôjde o novú atraktivitu na brehoch nášho východoslovenského mora.
Zamestnanci majú stále čas na 2%
Tretí sektor si doteraz pripísal na svoje účty približne 43 miliónov eur. Tieto peniaze poslala neziskovým organizáciám, nadáciám a občianskym združeniam finančná správa. Do týchto dní už spracovala 553 869 vyhlásení o poukázaní podielu zaplatenej dane. Zamestnanci môžu darovať svoje dve, respektíve tri percentá, až do 30. novembra.
Stále vidíme len vrchol ľadovca z dôsledkov koronakrízy na závislých a ich rodiny
Už po prvej vlne pandémie ochorenia COVID-19 bolo zrejmé, že jej dôsledky presiahnu očakávania – pre spoločnosť i v životoch bežných ľudí. Mohutnosť druhej vlny, ktorej čelíme dnes, prijaté opatrenia a ich dopady sú však pre mnohých až ochromujúce.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.