Piatok, 27. november 2020
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

COVID-19: Od soboty platí zákaz vychádzania

Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania s niektorými výnimkami. Zároveň sa od 26. októbra do 27. novembra zatvárajú školy okrem detských jaslí, materských škôl a prvého stupňa základných škôl.

Školy budú zatvorené od pondelka 26. októbra 2020 do piatka 27. novembra 2020 a vyučovanie bude prebiehať dištančnou formou. Cieľom je podľa MZ SR limitácia interakcií a prenosu ochorenia medzi rodinami. Otvorené budú len detské jasle, materské školy a 1. stupeň základných škôl.

Zároveň Ministerstvo zdravotníctva navrhlo obmedzenie v hromadnej doprave od pondelka 26. októbra 2020 do nedele 15. novembra 2020 s cieľom zníženia mobility, pričom by mala byť dočasne zrušená bezplatná regionálna preprava s výnimkou ŤZP.

ZÁKAZ VYCHÁDZANIA: CELÁ SR
- od soboty 24. októbra 2020 do nedele 1. novembra 2020

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska bez testu:
- v čase od 1.00 do 5.00 h,
- cesta na testovanie,
- cesta do zamestnania, sprievod dieťaťa do školy,
- najbližšie potraviny, lekáreň, lekár, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby, cesta na poštu, do banky, do poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt,
- pobyt v prírode (v okrese bydliska),
- dojazd do bydliska do 25. októbra 2020.

ZÁKAZ VYCHÁDZANIA ORAVA A BARDEJOV:
Orava (Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín) a Bardejov od soboty 24. októbra 2020 do nedele 1. novembra 2020. Práve v týchto okresoch sa už dnes začína pilotné testovanie, ktoré bude trvať do nedele 25. októbra.

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska bez testu:
- v čase od 1.00 do 5.00 h,
- cesta na testovanie,
- najbližšie potraviny, lekáreň, lekár,
- starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat - do 100 metrov od bydliska, pohreby,
- dojazd do bydliska do 25. októbra 2020.

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska s negatívnym výsledkom testu (PCR test alebo antigénový test nie starší ako z 23. októbra):
- cesta do zamestnania,
- sprievod dieťaťa do školy,
- najbližšie potraviny, lekáreň, lekár, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby, cesta na poštu, do banky, do poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt,
- pobyt v prírode (v okrese bydliska).

Celé uznesenie vlády SR aj zoznam aktuálnych opatrení sú priložené pod týmto článkom. Nasledujúce dva víkendy sa teda na celom území SR uskutoční plošné testovanie. Na hraniciach s ČR pokračujú náhodné kontroly. V priebehu budúceho týždňa bude predmetom diskusie vlády aj prehodnotenie hraničného režimu so susednými krajinami.

Zdroj: https://bit.ly/37xeemo

Prílohy
Nové opatrenia COVID-19
pdf
186.7 kB
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Informácie k celoplošnému testovaniu v meste Prešov
Vážení občania, ochorenie COVID-19 sa naďalej nebezpečne šíri a naším poslaním je chrániť Vaše zdravie. Mesto Prešov sa preto zapája do celoplošného testovania, ktoré schválil Ústredný krízový štáb SR. Prosíme Vás o ohľaduplnosť a trpezlivosť. V týchto chvíľach je dôležité, aby sme vzájomne spolupracovali a snažili sa spoločnými silami zvládnuť celoplošné testovanie v našom meste najlepšie, ako to bude možné.
FOTO: Pokojný priebeh testovania vo Fakultnej nemocnici v Prešove
Príbuzní zamestnancov prešovskej nemocnice sa testujú v jej areáli.
Víkendové testovanie na COVID-19 v meste Prešov je ohrozené
Mesto Prešov sa už od minulého týždňa intenzívne pripravuje na celoplošné testovanie. Do organizácie boli zapojené desiatky zamestnancov, no bez dostatočného počtu kvalifikovaných zdravotníkov sa však nezvládnu otestovať všetci ľudia.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.