Piatok, 27. november 2020
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Meníme tvár mesta: Na prešovské cesty vyrazili výnimočné autobusy

Flotilu prešovskej MHD od 23. októbra 2020 doplnili dva netradičné autobusy. Tieto vozidlá hneď na prvý pohľad upriamia pozornosť cestujúcich na kandidatúru mesta Prešov na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026.

Vozový park Dopravného podniku mesta Prešov doplnili ďalšie dve vozidlá, ktoré sa od piatkového rána zaradili do premávky v prešovských uliciach. Ide o autobusy Irisbus Crossway, ktorých úlohou je okrem prepravy cestujúcich aj predstaviť kampaň mesta Prešov ku kandidatúre na prestížny titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 širokej verejnosti. Obidva autobusy sú ľahko identifikovateľné už z diaľky. Okrem svojej netradičnej dĺžky ich spoznáte podľa kombinácií svetlomodrej a purpurovej, respektíve svetlomodrej a čiernej farby so žltými a bielymi prvkami.

Už samotné zapojenie sa do projektu EHMK 2026 prinesie mestu nebývalé možnosti a Prešov, ako ho poznáme dnes, sa zmení na moderné mesto pulzujúce kultúrnym životom. Upozorniť na to majú práve tieto autobusy prostredníctvom dvoch hlavných claimov (hesiel) „Meníme tvár mesta“ a „Spolu to dokážeme". Vozidlá sa budú striedať na rôznych linkách, vďaka čomu sa dostanú nielen do povedomia Prešovčanov, ale aj ľudí zo širokého okolia nášho mesta.

Prvý z autobusov vyrazil na prešovské cesty krátko pred piatou hodinou ráno zo zastávky Veľká pošta ako linka č. 14 a postupne sa vystrieda na aj linkách č. 28, 43, 17, 34 a neskôr aj ako školský spoj J. Druhý autobus štartoval svoju cestu v podobnom čase na zastávke Pažica a premiérovo si ho vyskúšali cestujúci linky č. 13.

Modely Crossway poznajú cestujúci skôr z prímestskej dopravy. V tomto prípade však ide o ich modifikáciu, ktorá je určená výlučne pre mestské prevádzky. Na prešovské pomery je netradičná dĺžka oboch vozidiel, a to 12,8 metra, čo umožňuje prepravu väčšieho množstva cestujúcich. Nástup a výstup cestujúcich je veľmi pohodlný vďaka zníženej podlahe. Obe vozidlá sú vybavené plošinou pre nástup a výstup cestujúcich so zníženou schopnosťou pohybu a priestorom pre detský kočík a invalidný vozík. Moderné rozmiestnenie mäkkých a čalúnených sedadiel spríjemňuje cestu aj na dlhšie trasy. Vybavenie dopĺňa moderný informačný systém R&G a samozrejmosťou je plne klimatizovaný priestor pre cestujúcich a vodiča.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Informácie k celoplošnému testovaniu v meste Prešov
Vážení občania, ochorenie COVID-19 sa naďalej nebezpečne šíri a naším poslaním je chrániť Vaše zdravie. Mesto Prešov sa preto zapája do celoplošného testovania, ktoré schválil Ústredný krízový štáb SR. Prosíme Vás o ohľaduplnosť a trpezlivosť. V týchto chvíľach je dôležité, aby sme vzájomne spolupracovali a snažili sa spoločnými silami zvládnuť celoplošné testovanie v našom meste najlepšie, ako to bude možné.
FOTO: Pokojný priebeh testovania vo Fakultnej nemocnici v Prešove
Príbuzní zamestnancov prešovskej nemocnice sa testujú v jej areáli.
Víkendové testovanie na COVID-19 v meste Prešov je ohrozené
Mesto Prešov sa už od minulého týždňa intenzívne pripravuje na celoplošné testovanie. Do organizácie boli zapojené desiatky zamestnancov, no bez dostatočného počtu kvalifikovaných zdravotníkov sa však nezvládnu otestovať všetci ľudia.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.