Piatok, 27. november 2020
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Mesto Prešov sa pripravuje na celoplošné testovanie

Celoplošné testovanie sa uskutoční počas dvoch nadchádzajúcich víkendov aj v Prešove. Mesto už podľa pokynov vyčlenilo 66 odberných miest. Momentálne čakáme na ďalšie pokyny od Ozbrojených síl SR.

Mesto Prešov vyčlenilo odberné miesta, ktoré majú v zmysle pokynov z Ústredného krízového štábu SR kopírovať volebné okrsky z posledných volieb. V rámci Prešova máme 66 okrskov, pričom 38 z nich patrí priamo do správy mesta Prešov, ďalších 12 patrí PSK a zvyšných 16 je vo vlastníctve súkromných subjektov alebo iných organizácií. Už teraz však vieme, že minimálne 3 okrsky budeme musieť presunúť do iných priestorov, a to pre nevyhovujúce podmienky na testovanie.

Príslušníci Ozbrojených síl SR v súčinnosti s RÚVZ Prešov momentálne vykonávajú obhliadky a preverujú priestory v rámci tzv. rekognoskácie. Až na základe záväzných stanovísk Ozbrojených síl a hygieny budeme mať informácie o tom, koľko odberových miest je vhodných a za koľko nevyhovujúcich odberných miest budeme musieť hľadať alternatívy. Mesto Prešov je od začiatku maximálne súčinné, no do začiatku testovania zostávajú posledné dni a preto veríme, že ešte dnes dostaneme definitívne pokyny k zriadeniu odberných miest, aby sme stihli všetky priestory včas pripraviť s ohľadom na hygienicko-bezpečnostné opatrenia.

Úlohou mesta Prešov je aj zabezpečiť organizáciu ľudí a dostatočnú informovanosť obyvateľov o tom, kedy a kde majú prísť na testovanie, aby sme sa vyhli zhromažďovaniu veľkého počtu ľudí pri odberných miestach. Iba včera sme sa dozvedeli úplne novú informáciu o tom, že testovanie bude prebiehať namiesto troch dní iba dva dni. V podmienkach mesta Prešov, ktoré nemá samostatne fungujúce mestské časti, preto musíme zabezpečiť otestovanie všetkých obyvateľov nad 10 rokov, ako aj obyvateľov, ktorí v meste žijú, no nemajú tu trvalý pobyt. Za predpokladu stopercentnej účasti obyvateľstva na testovaní by na území mesta Prešov malo byť otestovaných viac ako 80 000 ľudí.

Jedno odberné miesto pritom zvládne otestovať max. 30 – 35 ľudí za jednu hodinu, čo by pri 66 odberných miestach v Prešove znamenalo, že každé odberné miesto nestihne počas víkendu otestovať približne 200 ľudí. Očakávame preto, že v čo najkratšom čase dostaneme presnejšie informácie z úrovne vlády alebo Ozbrojených síl SR, aby sme dokázali otestovať všetkých záujemcov.

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť ako administratívni pracovníci a prihlásili sa v rámci výzvy ako posily do testovacích tímov. Vzhľadom na vysoký počet odberných miest v Prešove sme sa spočiatku obávali či sa nám podarí zohnať dostatok ľudí, Prešovčania však opäť dokázali, že sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Za necelé 3 dni sa do testovacích tímov prihlásilo viac ako 1000 ľudí, ktorí majú záujem pomôcť ako administratívni pracovníci pri testovaní.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Informácie k celoplošnému testovaniu v meste Prešov
Vážení občania, ochorenie COVID-19 sa naďalej nebezpečne šíri a naším poslaním je chrániť Vaše zdravie. Mesto Prešov sa preto zapája do celoplošného testovania, ktoré schválil Ústredný krízový štáb SR. Prosíme Vás o ohľaduplnosť a trpezlivosť. V týchto chvíľach je dôležité, aby sme vzájomne spolupracovali a snažili sa spoločnými silami zvládnuť celoplošné testovanie v našom meste najlepšie, ako to bude možné.
FOTO: Pokojný priebeh testovania vo Fakultnej nemocnici v Prešove
Príbuzní zamestnancov prešovskej nemocnice sa testujú v jej areáli.
Víkendové testovanie na COVID-19 v meste Prešov je ohrozené
Mesto Prešov sa už od minulého týždňa intenzívne pripravuje na celoplošné testovanie. Do organizácie boli zapojené desiatky zamestnancov, no bez dostatočného počtu kvalifikovaných zdravotníkov sa však nezvládnu otestovať všetci ľudia.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.