Štvrtok, 17. jún 2021
Meniny má Adolf | zajtra Vratislav

Mesto Prešov sa pripravuje na celoplošné testovanie

Celoplošné testovanie sa uskutoční počas dvoch nadchádzajúcich víkendov aj v Prešove. Mesto už podľa pokynov vyčlenilo 66 odberných miest. Momentálne čakáme na ďalšie pokyny od Ozbrojených síl SR.

Mesto Prešov vyčlenilo odberné miesta, ktoré majú v zmysle pokynov z Ústredného krízového štábu SR kopírovať volebné okrsky z posledných volieb. V rámci Prešova máme 66 okrskov, pričom 38 z nich patrí priamo do správy mesta Prešov, ďalších 12 patrí PSK a zvyšných 16 je vo vlastníctve súkromných subjektov alebo iných organizácií. Už teraz však vieme, že minimálne 3 okrsky budeme musieť presunúť do iných priestorov, a to pre nevyhovujúce podmienky na testovanie.

Príslušníci Ozbrojených síl SR v súčinnosti s RÚVZ Prešov momentálne vykonávajú obhliadky a preverujú priestory v rámci tzv. rekognoskácie. Až na základe záväzných stanovísk Ozbrojených síl a hygieny budeme mať informácie o tom, koľko odberových miest je vhodných a za koľko nevyhovujúcich odberných miest budeme musieť hľadať alternatívy. Mesto Prešov je od začiatku maximálne súčinné, no do začiatku testovania zostávajú posledné dni a preto veríme, že ešte dnes dostaneme definitívne pokyny k zriadeniu odberných miest, aby sme stihli všetky priestory včas pripraviť s ohľadom na hygienicko-bezpečnostné opatrenia.

Úlohou mesta Prešov je aj zabezpečiť organizáciu ľudí a dostatočnú informovanosť obyvateľov o tom, kedy a kde majú prísť na testovanie, aby sme sa vyhli zhromažďovaniu veľkého počtu ľudí pri odberných miestach. Iba včera sme sa dozvedeli úplne novú informáciu o tom, že testovanie bude prebiehať namiesto troch dní iba dva dni. V podmienkach mesta Prešov, ktoré nemá samostatne fungujúce mestské časti, preto musíme zabezpečiť otestovanie všetkých obyvateľov nad 10 rokov, ako aj obyvateľov, ktorí v meste žijú, no nemajú tu trvalý pobyt. Za predpokladu stopercentnej účasti obyvateľstva na testovaní by na území mesta Prešov malo byť otestovaných viac ako 80 000 ľudí.

Jedno odberné miesto pritom zvládne otestovať max. 30 – 35 ľudí za jednu hodinu, čo by pri 66 odberných miestach v Prešove znamenalo, že každé odberné miesto nestihne počas víkendu otestovať približne 200 ľudí. Očakávame preto, že v čo najkratšom čase dostaneme presnejšie informácie z úrovne vlády alebo Ozbrojených síl SR, aby sme dokázali otestovať všetkých záujemcov.

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť ako administratívni pracovníci a prihlásili sa v rámci výzvy ako posily do testovacích tímov. Vzhľadom na vysoký počet odberných miest v Prešove sme sa spočiatku obávali či sa nám podarí zohnať dostatok ľudí, Prešovčania však opäť dokázali, že sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Za necelé 3 dni sa do testovacích tímov prihlásilo viac ako 1000 ľudí, ktorí majú záujem pomôcť ako administratívni pracovníci pri testovaní.

Mohlo by Vás zaujímať
Vytrvalý dážď komplikuje situáciu aj v Prešove a okolí, situáciu monitorujú hasiči a polícia
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa pred povodňami pre okres Prešov. V teréne sú členovia DHZ mesta Prešov aj mestská polícia.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert pre ľudí z prvej línie
Dni mesta Prešov sú tu! V PKO sa preto hral koncert pre doktorov a sestričky z prvej línie.
Pozvánka na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov
Pozývame Vás na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov, ktorá sa uskutoční v pondelok, 31.5.2021 o 13:00 hod. na pešej zóne pred budovou Mestského úradu v Prešove na Hlavnej ulici 73.
Práce na Jarkovej ulici môžu pokračovať bez prerušenia, mesto Prešov uspelo s odvolaním na Okresnom úrade
Stavebné povolenie na rekonštrukciu Jarkovej ulice bude už po druhý raz posudzovať Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Okresnom úrade Prešov. Pôvodné rozhodnutie preskúmal odvolací orgán, ktorý ho zrušil a vrátil na nové prejednanie. Dokončenie stavebných prác na Jarkovej tak ohrozené nie je.
Spustili sme nové parkovacie zóny
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudli v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Ide o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. Mestský úrad pokračuje vo vydávaní nových virtuálnych parkovacích kariet.
Prešovské striekajúce fontány sú už v prevádzke
Prešovské fontány sú už napustené. Aj toto leto spríjemnia atmosféru teplých dní priamo v centre mesta aj na sídliskách.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert Kataríny Koščovej v PKO
Dňa 13.06.2021 sa odohral v poradí druhý koncert pre pracovníkov v prvej línií. V PKO sme si mohli vypočuť krásne melódie Kataríny Koščovej.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.