Piatok, 27. november 2020
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Priechod pre chodcov na Levočskej ulici čaká modernizácia

Spoločnosť O. S. V. O. Comp, a.s. v týchto dňoch začína s modernizáciou priechodu pre chodcov na Levočskej ulici. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky.

V rámci úpravy priechodu pre chodcov na Levočskej ulici medzi parkom Vlada Clementisa a Sídliskom II bude vybudovaný nový ostrovček, spevnené plochy a pribudne aj cestná svetelná signalizácia pre zvýšenie bezpečnosti chodcov v tejto lokalite.

Nové semafory budú skoordinované so susednými svetelnými križovatkami. Na týchto semaforoch pribudne aj takzvané dopytové tlačidlo pre peších, vďaka čomu sa zvýši bezpečnosť chodcov a plynulosť cestnej premávky. Tento typ tlačidla je multifunkčný a nahrádza takzvané klepátka pre nevidiacich zvyčajne umiestnené na návestidlách. Na spodnej strane tlačidla sa nachádza vibračná zložka, určená prioritne pre zdravotne ťažko postihnutých, nepočujúcich a nevidiacich, ktorá v závislosti od podmienok VOĽNO alebo STOJ vibruje definovanou frekvenciou.

Úpravy sa však nezaobídu bez čiastočnej uzávierky tejto frekventovanej ulice. Chodcov i vodičov preto prosíme o rešpektovanie prenosného dopravného značenia a o zvýšenú opatrnosť pri prechádzaní cez tento priechod, s ohľadom na pracovníkov, ktorí budú realizovať úpravy.

Vzhľadom na to, že ide o jednu z najzaťaženejších dopravných tepien v Prešove, plynulosť premávky v tomto úseku bude v prípade potreby regulovať aj polícia.

Celkové náklady na realizáciu úprav sú v objeme 33 902,66 eur vrátane DPH. Čiastočná uzávierka na Levočskej ulici potrvá približne do polovice decembra 2020.

Obnova svetelných križovatiek na Levočskej ulici je prvou etapu projektu preferencie MHD v Prešove. Spustenie preferencie autobusov a trolejbusov je však náročná a sofistikovaná záležitosť. V druhej etape projektu preto bude potrebné prepojiť všetkých 5 svetelných križovatiek spolu so semaformi pri parku Vlada Clementisa pomocou optickej infraštruktúry, aby mohli radiče cestnej dopravnej signalizácie medzi sebou komunikovať a koordinovať prejazd vozidiel cez Levočskú ulicu.

Viac o projekte modernizácie svetelných križovatiek na Levočskej ulici si môžete prečítať:
https://www.presov.sk/oznamy/mesto-presov-postupne-modernizuje-svetelne-krizovatky-na-levocskej-ulici.html

Mohlo by Vás zaujímať
Mičurinova a Jánošíkova ulica v Prešove budú dočasne uzavreté
V súvislosti s prácami na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky k rodinným domom budú Mičurinova a Jánošíkova ulica v Prešove v termíne od 11. do 13. novembra 2020 uzavreté.
Na prešovské cesty dnes po prvýkrát vyrazili nové trolejbusy
Dopravný podnik mesta Prešov v pondelok 23.11.2020 vypravil na cesty 10 nových trolejbusov. Nové vozidlá nahradia niektoré staršie trolejbusy, ktoré zostanú v zálohe.
Vranovská ulica v Prešove a v Ľuboticiach bude opäť prejazdná v plnom profile
Rekonštrukcia časti cesty I/18 na Vranovskej ulici v Prešove sa pomaly blíži do finále. Zhotoviteľ oznámil, že 16.11.2020 predpokladá sprejazdnenie cesty v plnom profile.
Cestujúcich v prešovskej MHD sprevádza nový hlas
Vo vozidlách Dopravného podniku mesta Prešov dochádza k historickej zmene. Od piatku 13.11.2020 sa cestujúcim na všetkých linkách MHD v Prešove prihovára ženský hlas.
Ul. Hruny bude pre uloženie prípojky dočasne uzavretá
V súvislosti s prácami na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky k rodinnému domu bude Ul. Hruny č. 7 v Prešove v termíne od 12. do 14. novembra 2020 úplne uzavretá.
Zmena podmienok prekračovania pozemnej hranice Slovenskej republiky s Ukrajinou
Na základe vývoja epidemiologickej situácie v Slovenskej republike a na Ukrajine a na základe vyhlášky UVZ SR sa dopĺňajú podmienky vstupu na územie Slovenskej republiky.
Fintice a Malý Šariš budú po novom obsluhovať dve samostatné linky MHD
Dopravný podnik mesta Prešov rozdelí linku č. 21 na dve samostatné linky. Od 1.12.2020 budú autobusy s číslom 21 obsluhovať obec Fintice a autobusy s číslom 23 budú jazdiť do obce Malý Šariš.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.