Sobota, 08. máj 2021
Meniny má Ingrida | zajtra Roland

Priebeh celoplošného testovania v Prešove

AKTUALIZÁCIA:

3.11.2020:

1. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 31.10.2020 a 1.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 41 406 ľudí, pričom 418 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.

Zoznam všetkých odberných miest miest aj s pokynmi je zverejnený v tomto článku:
https://www.presov.sk/oznamy/informacie-k-celoplosnemu-testovaniu-v-meste-presov.html

Informácie o aktuálnom počte čakajúcich ľudí na niektorých odberných miestach nájdete na web stránke somvrade.sk, kde môžete aj sami doplniť údaj o tom, aký je počet ľudí v rade na mieste kde sa nachádzate a pomôcť tak ostatným, ktorí prichádzajú na testovanie:
https://somvrade.sk/aktualne-pocty-cakajucich/PO

1.11.2020:

16:25 - Mesto Prešov sa zapojí do potlesku pre všetkých, ktorí pomáhali a pomáhajú pri celoplošnom testovaní. Tlieskať sa bude dnes o 20:00 večer. Spolu s celým Slovenskom tak poďakujeme všetkým zdravotníkom, policajtom, armáde, hasičom, dobrovoľníkom a ostatným ľuďom, vďaka ktorým prebehlo celoplošné testovanie bez väčších problémov.

15:45 - Počas druhého dňa (nedeľa) plošného testovania v Prešove bolo v rámci 66 odberných miest do 12. -tej hodiny otestovaných 3 220 ľudí, z ktorých malo 35 test s pozitívnym výsledkom.

15:40 - Počas prvého dňa (sobota) plošného testovania v Prešove bolo v rámci 66 odberných miest otestovaných 34 601 ľudí, z ktorých malo 344 test s pozitívnym výsledkom.

12:00 - Na väčšine odberných miest v Prešove vás momentálne otestujú bez čakania. Od rána sa netvoria takmer žiadne rady. Ak ste sa ešte nedali otestovať a chcete tak urobiť, teraz máte príležitosť absolvovať testy bez čakania.

10:45 - V Prešove bol otestovaný aj prvý bezdomovec, ktorý prišiel na odberné miesto bez dokladov. Mestskí policajti však preverili jeho totožnosť vďaka čomu mohol absolvovať odber.

10:30 - Pripomíname, že otestovať sa môžete aj v najväčšom odbernom areáli v rámci mesta Prešov na ZŠ Sibírska, kde sa vykonáva testovanie až na 6 odberných miestach súčasne. Urobiť tak môžete bez ohľadu na to, v ktorej časti mesta sa práve nachádzate. Na Sibírskej momentálne testujú záujemcov bez čakania.

10:00 - Okrem 66 odberných miest v rácmi mesta Prešov sa ľudia môžu ísť dať otestovať aj do areálu Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove, kde je k dispozícii ďalších 5 odberných miest, ktoré budú otvorené až do 19:00 hod.

8:30 - Na väčšine odberných miest v Prešove vás momentálne otestujú bez čakania. Od rána sa netvoria takmer žiadne rady. Ak ste sa ešte nedali otestovať a chcete tak urobiť, teraz máte príležitosť absolvovať testy bez čakania.

31.10.2020:
V Prešove sa testuje od 7:00 na všetkých 66 odberných miestach. Odporúčame Vám, aby ste sa testovania zúčastnili na odbernom mieste – v okrsku, v ktorom ste boli voliť počas posledných volieb do NR SR. Väčšina odberných miest kopíruje pôvodné volebné okrsky.

23:10 - Dobrovoľní hasiči vykonávajú dôkladnú dezinfekciu priestorov, v ktorých boli realizované odbery.

21:25 - Na 66 odberných miestach v Prešove odoberajú posledné vzorky v rámci dnešného dňa. Počas nasledujúcich 30 minút budú zdravotníci iba vyhodnocovať testy.

16:45 - Mestská polícia usmerňuje čakajúcich ľudí, aby sa presunuli k voľnejším odberným miestam. Napríklad tým, ktorí stoja v rade na Mukačevskej ulici odporúčajú, aby sa išli dať otestovať na ZŠ Matice Slovenskej, kde je menej ľudí.

13:30 - Na odbernom mieste SOŠ gastronómie a služieb - SDH 3 bol hlásený nedostatok certifikátov pre ľudí, ktorí absolvovali test. Príslušníci prešovskej mestskej polície však bezodkladne zabezpečili prevoz certifikátov z iného odberného miesta. Príslušníci OS SR priebežne dopĺňajú certifikáty aj na ďalších miestach kde sa vykonávajú testy.

13:22 - Testovania na COVID-19 sa zúčastnili aj pracovníci a klienti jednotlivých zariadení Gréckokatolíckej charity Prešov. Všetci z nich mali negatívny test.

12:35 - Technický problém spôsobený vplyvom silného vetra na odbernom mieste na Haburskej ulici bol vyriešený. Mesto Prešov priebežne dopĺňa ochranné pomôcky pre členov odberných tímov, na základe požiadaviek veliteľov odberných miest - príslušníkov OS SR. Po obedňajšej prestávke pokračujú odbery od 12:45.

10:25 - Tri odberné miesta na ZŠ Važecká hlásia od rána spolu viac ako 300 vyhodnotených testov.

9:23 - Všetkých 66 odberných miest v Prešove funguje bez obmedzení. Obsadenosť zdravotníckych pracovníkov je na 100%.

8:07 - Podľa zatiaľ dostupných informácií sa v Prešove dnes ráno podarilo otvoriť všetkých 66 odberných miest.

7:54 - Na odberom mieste Haburská 9 bolo spustené testovanie v riadnom čase napriek technickým problémom, ktoré spôsobilo nepriaznivé počasie.

6:50 - Vietor poškodil stan na odbernom mieste na Haburskej 9.

6:26 - Ešte raz pripomíname, že odberné miesto na ŠDaJ PU (starý internát) na ulici 17. novembra č.13 je presunuté o niekoľko metrov ďalej do budovy Rektorátu Prešovskej univerzity v Prešove na ulici 17. novembra č. 15. Ostatné odberné miesta budú na pôvodných adresách, ktoré sú uvedené v informačnom letáku.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov rozšíri regulované parkovanie do ďalších zón, pribudnú aj nové parkovacie automaty
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudnú v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Pôjde o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. V tom istom mesiaci mesto osadí aj nové parkovacie automaty na najvyťaženejších miestach v zónach č. 1 a 2.
Primátorka Prešova ocenila najlepších učiteľov
Deň učiteľov je v Prešove každoročne spojený s oceňovaním pedagogických zamestnancov. Tento rok sa pre protipandemické opatrenia nemohlo uskutočniť tradičné slávnostné odovzdávanie ocenení v PKO. Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová ocenila najlepšie učiteľky a učiteľov na pôde radnice.
V modrom pásme R bude platiť nový cenník jednorazového parkovania
Ceny krátkodobého parkovania v modrom tarifnom pásme sa od 3.5.2021 zmenia. Mesto Prešov pristupuje k úprave cenníka s cieľom zefektívniť regulované parkovanie v širšom centre.
Bardejovské Kúpele poskytujú MLS laserovú terapiu v kombinácii s magnetoterapiou Laser už bojuje s následkami ochorenia Covid -19
BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s. začali prakticky využívať na rehabilitáciu pacientov po covidovej infekcii aj MLS laserovú terapiu v kombinácii s magnetoterapiou. Laser dorazil do kúpeľov 9.apríla 2021 a po následnom zaučení personálu ho v utorok 20.apríla 2021 slávnostne začali používať na liečbu.
NAKA ukončila vyšetrovanie: Mesto Prešov pri asanácii bytovky na Mukačevskej neporušilo zákon
Mesto Prešov pri likvidácii bytového domu na Mukačevskej ulici a pri následnom odvoze sutín neporušilo zákon. Vyplýva to zo záverov uznesenia Národnej kriminálnej agentúry. Rozhodnutie následne potvrdila aj Krajská prokuratúra Prešov.
Mesto Prešov sa pripravuje na postupné zavádzanie množstvového zberu odpadu
Mesto Prešov chystá veľkú zmenu v rámci zberu odpadu z domácností. Pôjde o spustenie množstvového zberu s cieľom znížiť podiel komunálneho odpadu, ktorý je nevyhnutné skládkovať alebo spaľovať. Okrem pozitívnych vplyvov na životné prostredie však mesto ušetrí aj na vývoze odpadu.
Od 19. apríla bude opäť otvorený zberný dvor na Jesennej ulici
Spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a.s. informuje občanov, že od pondelka 19. apríla 2021 bude opätovne otvorený zberný dvor na Jesennej ulici.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.