Piatok, 27. november 2020
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Priebeh celoplošného testovania v Prešove

AKTUALIZÁCIA:

3.11.2020:

1. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 31.10.2020 a 1.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 41 406 ľudí, pričom 418 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.

Zoznam všetkých odberných miest miest aj s pokynmi je zverejnený v tomto článku:
https://www.presov.sk/oznamy/informacie-k-celoplosnemu-testovaniu-v-meste-presov.html

Informácie o aktuálnom počte čakajúcich ľudí na niektorých odberných miestach nájdete na web stránke somvrade.sk, kde môžete aj sami doplniť údaj o tom, aký je počet ľudí v rade na mieste kde sa nachádzate a pomôcť tak ostatným, ktorí prichádzajú na testovanie:
https://somvrade.sk/aktualne-pocty-cakajucich/PO

1.11.2020:

16:25 - Mesto Prešov sa zapojí do potlesku pre všetkých, ktorí pomáhali a pomáhajú pri celoplošnom testovaní. Tlieskať sa bude dnes o 20:00 večer. Spolu s celým Slovenskom tak poďakujeme všetkým zdravotníkom, policajtom, armáde, hasičom, dobrovoľníkom a ostatným ľuďom, vďaka ktorým prebehlo celoplošné testovanie bez väčších problémov.

15:45 - Počas druhého dňa (nedeľa) plošného testovania v Prešove bolo v rámci 66 odberných miest do 12. -tej hodiny otestovaných 3 220 ľudí, z ktorých malo 35 test s pozitívnym výsledkom.

15:40 - Počas prvého dňa (sobota) plošného testovania v Prešove bolo v rámci 66 odberných miest otestovaných 34 601 ľudí, z ktorých malo 344 test s pozitívnym výsledkom.

12:00 - Na väčšine odberných miest v Prešove vás momentálne otestujú bez čakania. Od rána sa netvoria takmer žiadne rady. Ak ste sa ešte nedali otestovať a chcete tak urobiť, teraz máte príležitosť absolvovať testy bez čakania.

10:45 - V Prešove bol otestovaný aj prvý bezdomovec, ktorý prišiel na odberné miesto bez dokladov. Mestskí policajti však preverili jeho totožnosť vďaka čomu mohol absolvovať odber.

10:30 - Pripomíname, že otestovať sa môžete aj v najväčšom odbernom areáli v rámci mesta Prešov na ZŠ Sibírska, kde sa vykonáva testovanie až na 6 odberných miestach súčasne. Urobiť tak môžete bez ohľadu na to, v ktorej časti mesta sa práve nachádzate. Na Sibírskej momentálne testujú záujemcov bez čakania.

10:00 - Okrem 66 odberných miest v rácmi mesta Prešov sa ľudia môžu ísť dať otestovať aj do areálu Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove, kde je k dispozícii ďalších 5 odberných miest, ktoré budú otvorené až do 19:00 hod.

8:30 - Na väčšine odberných miest v Prešove vás momentálne otestujú bez čakania. Od rána sa netvoria takmer žiadne rady. Ak ste sa ešte nedali otestovať a chcete tak urobiť, teraz máte príležitosť absolvovať testy bez čakania.

31.10.2020:
V Prešove sa testuje od 7:00 na všetkých 66 odberných miestach. Odporúčame Vám, aby ste sa testovania zúčastnili na odbernom mieste – v okrsku, v ktorom ste boli voliť počas posledných volieb do NR SR. Väčšina odberných miest kopíruje pôvodné volebné okrsky.

23:10 - Dobrovoľní hasiči vykonávajú dôkladnú dezinfekciu priestorov, v ktorých boli realizované odbery.

21:25 - Na 66 odberných miestach v Prešove odoberajú posledné vzorky v rámci dnešného dňa. Počas nasledujúcich 30 minút budú zdravotníci iba vyhodnocovať testy.

16:45 - Mestská polícia usmerňuje čakajúcich ľudí, aby sa presunuli k voľnejším odberným miestam. Napríklad tým, ktorí stoja v rade na Mukačevskej ulici odporúčajú, aby sa išli dať otestovať na ZŠ Matice Slovenskej, kde je menej ľudí.

13:30 - Na odbernom mieste SOŠ gastronómie a služieb - SDH 3 bol hlásený nedostatok certifikátov pre ľudí, ktorí absolvovali test. Príslušníci prešovskej mestskej polície však bezodkladne zabezpečili prevoz certifikátov z iného odberného miesta. Príslušníci OS SR priebežne dopĺňajú certifikáty aj na ďalších miestach kde sa vykonávajú testy.

13:22 - Testovania na COVID-19 sa zúčastnili aj pracovníci a klienti jednotlivých zariadení Gréckokatolíckej charity Prešov. Všetci z nich mali negatívny test.

12:35 - Technický problém spôsobený vplyvom silného vetra na odbernom mieste na Haburskej ulici bol vyriešený. Mesto Prešov priebežne dopĺňa ochranné pomôcky pre členov odberných tímov, na základe požiadaviek veliteľov odberných miest - príslušníkov OS SR. Po obedňajšej prestávke pokračujú odbery od 12:45.

10:25 - Tri odberné miesta na ZŠ Važecká hlásia od rána spolu viac ako 300 vyhodnotených testov.

9:23 - Všetkých 66 odberných miest v Prešove funguje bez obmedzení. Obsadenosť zdravotníckych pracovníkov je na 100%.

8:07 - Podľa zatiaľ dostupných informácií sa v Prešove dnes ráno podarilo otvoriť všetkých 66 odberných miest.

7:54 - Na odberom mieste Haburská 9 bolo spustené testovanie v riadnom čase napriek technickým problémom, ktoré spôsobilo nepriaznivé počasie.

6:50 - Vietor poškodil stan na odbernom mieste na Haburskej 9.

6:26 - Ešte raz pripomíname, že odberné miesto na ŠDaJ PU (starý internát) na ulici 17. novembra č.13 je presunuté o niekoľko metrov ďalej do budovy Rektorátu Prešovskej univerzity v Prešove na ulici 17. novembra č. 15. Ostatné odberné miesta budú na pôvodných adresách, ktoré sú uvedené v informačnom letáku.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Informácie k celoplošnému testovaniu v meste Prešov
Vážení občania, ochorenie COVID-19 sa naďalej nebezpečne šíri a naším poslaním je chrániť Vaše zdravie. Mesto Prešov sa preto zapája do celoplošného testovania, ktoré schválil Ústredný krízový štáb SR. Prosíme Vás o ohľaduplnosť a trpezlivosť. V týchto chvíľach je dôležité, aby sme vzájomne spolupracovali a snažili sa spoločnými silami zvládnuť celoplošné testovanie v našom meste najlepšie, ako to bude možné.
FOTO: Pokojný priebeh testovania vo Fakultnej nemocnici v Prešove
Príbuzní zamestnancov prešovskej nemocnice sa testujú v jej areáli.
Víkendové testovanie na COVID-19 v meste Prešov je ohrozené
Mesto Prešov sa už od minulého týždňa intenzívne pripravuje na celoplošné testovanie. Do organizácie boli zapojené desiatky zamestnancov, no bez dostatočného počtu kvalifikovaných zdravotníkov sa však nezvládnu otestovať všetci ľudia.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti
Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.