Nedeľa, 06. december 2020
Meniny má Mikuláš | zajtra Ambróz

V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti

Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.

Spoločnosť ANTIK Telecom, s.r.o. stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , ktorá bude slúžiť aj na prenos dát z inteligentných meracích systémov VSD.

V meste Prešov, teda v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar, tak bude počas novembra prebiehať výstavba optickej telekomunikačnej distribučnej siete. Proces výstavby bude rozdelený do niekoľkých fáz. Najskôr sa začne ťahať optická sieť na betónových stĺpoch VSD pod NN elektrickým vedením. Optická sieť bude kopírovať NN elektrické vedenie vo vzduchu.

Na spodnej časti betónových stĺpov budú inštalované plastové skrinky (optické rozbočovače) a kríže káblovej rezervy pre budúce optické prípojky do domov a budov.

Ak bude potrebné vstúpiť na pozemok, kde sa takéto stĺpy nachádzajú, pracovníci spoločnosti vopred oslovia majiteľa pozemku s možnosťou vstupu na pozemok za účelom výstavby optickej telekomunikačnej siete, prípadne realizácie optickej telekomunikačnej prípojky do ich domu/ budovy, ak o ňu budú mať záujem.

Samotná výstavba optickej siete bude trvať približne 10 mesiacov. Po kolaudácii celej stavby budú záujemcom o pripojenie na optickú distribučnú telekomunikačnú sieť VSD do domov nainštalované optické prípojky z betónových stĺpov VSD.

spoločnosť ANTIK Telecom, s.r.o

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Krajský súd rozhodol: Skupinka vlastníkov pozemkov pri Kolmanovej záhrade nemá nárok na náhradu škody od mesta Prešov
Súkromné pozemky v lokalite Holá hora pri Kolmanovej záhrade mesto Prešov neodkúpi. Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu, ktorý rozhodol, že skupinka vlastníkov nemá nárok na náhradu škody za to, že na svojich pozemkoch nemôžu realizovať výstavbu.
Mesto Prešov po náročnej rekonštrukcii otvára zimný štadión
Prešovský zimný štadión je po viac ako dvojročnej prestávke opäť plne funkčný, no predovšetkým je bezpečnejší a modernejší. Po náročnej rekonštrukcii je stavba skolaudovaná a športové kluby už môžu naplno využívať ľadovú plochu.
Odrezaný kúsok nosa
V sobotu (21.11.2020) v nočných hodinách došlo v jedenom z rodinných domov v meste Veľký Šariš k vzájomnej hádke a neskôr aj k fyzickej roztržke medzi 35 ročným mužom zo Spišskej Novej Vsi a 29 ročným miestnym mužom.
Mestská oáza v Prešove dostane novú podobu
Nový vzhľad areálu bývalej mestskej oázy na Okružnej ulici v Prešove vzišiel z návrhovej súťaže kreativity. Víťazný návrh počíta s oživením celého priestoru a je ľahko realizovateľný.
Vianočné pochúťky sťahujeme z pešej zóny priamo pred reštaurácie a kaviarne
Tradičné vianočné stánky tento rok v Prešove otvorené nebudú. O vianočnú atmosféru a obľúbené nápoje či špeciality však obyvatelia ani návštevníci nášho mesta neprídu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.