Pondelok, 25. január 2021
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Od začiatku pandémie zostal v podnikoch zhruba milión pollitrákov exspirovaného piva. Prazdroj ho postupne vymieňa za nové

Výsledky celoplošného testovania postavili spoločnosť pred novú realitu. Po týždňovom lockdowne sa konečne môže o niečo lepšie nadýchnuť aj gastro.

Čapované pivo je kvôli pandémii koronavírusu vo výraznom útlme. Zdroj: Plzeňský Prazdroj Slovensko

Otvorené terasy sú pre podniky vzpruhou, ale na to, aby prežili, to nestačí. Podľa našich údajov je v priamom ohrození živobytia stále takmer 2400 ľudí zo 677 podnikov, ktorých sme sa minulý týždeň pýtali, či sú schopní udržať pracovné miesta. Oslovili sme vyše 1000 našich obchodných partnerov.

V Plzeňskom Prazdroji Slovensko sa naďalej snažíme byť prevádzkam oporou a opäť im meníme exspirované pivo v sudoch a tankoch. Zatiaľ čo na jar sme vymenili cca 4000 hl piva v sudoch, počas druhej vlny to už teraz odhadujeme na zhruba 1000 hl, čo predstavuje dokopy vyše milióna nevypitých veľkých pív. Predpokladáme však, že toto číslo môže ešte rásť, keďže veľká časť toho, čo je aktuálne v podnikoch, exspiruje až neskôr v tomto roku. Naďalej pokračujeme v dodávke odnosiek, pohárov či stanov, ale aj s balíkmi záchranných opatrení, ktoré pomáhajú podnikom s cash flow – opätovne sme ukončili aktívne vymáhanie pohľadávok, zrušili sme minimálnu veľkosť objednávky, tiež sme pristúpili k okamžitému preplácaniu všetkých dobropisov. Podnikom sme dodali manuály, ako správne zakonzervovať výčapné zariadenie a pomáhame tiež dodržiavať hygienické pravidlá. Okrem toho v rámci Slovenského združenia výrobcov piva a sladu aktívne hľadáme riešenia na pomoc sektoru. Zahájili sme dialóg s vládnymi inštitúciami s cieľom presadiť komplexnú pomoc a kroky, ktoré by krčmám a reštauráciám pomohli prežiť. Uvedomujeme si, že prevádzky v nasledujúcich mesiacoch čaká mimoriadne zložité obdobie, počas ktorého o ich existencii bude rozhodovať aj to, ako sa k novým pravidlám postavia ľudia a či na terasy budú ochotní prísť.

Počas lockdownu sme si v Prazdroji spravili revíziu, ako na tom podniky v tomto období boli. K minulému utorku (27.10.) bolo zo 6600 našich partnerských prevádzok otvorených iba 480, čo je len niečo cez 7 %. To, že opatrenia, ktoré platili v čase najväčších obmedzení, mali zásadný dopad na fungovanie prevádzok, nám potvrdili aj naše čísla. Z vyše 1000 prevádzok, ktoré sme skontaktovali, až 641 uvádzalo ohrozenie existencie, a to bez ohľadu na to, či mali otvorené alebo nie, hodnotí Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre prevádzky a reštaurácie, Plzeňský Prazdroj Slovensko.

Mohlo by Vás zaujímať
Prvým Prešovčanom roka 2021 je Riško
Vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2021 ráno narodil chlapček Denis. V druhý deň nového roka sa vypýtal na svet aj prvý Prešovčan Richard.
Finančná správa zverejnila prvé formuláre daňových priznaní
Finančná správa zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Od 1.1.2021 sú pre klientov dostupné formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B či daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty. V ďalších dňoch pribudnú na portáli finančnej správy elektronické formuláre aj pre ďalšie dane a oznámenia.
Nové pravidlá pre obchod s Veľkou Britániou
Od dnes začínajú platiť nové pravidlá pre preclievanie tovaru z a do Veľkej Británie. Dôvodom je skončenie prechodného obdobia po Brexit-e, počas ktorého platila vo Veľkej Británii legislatíva EÚ, vnútorného trhu a colnej únie. Nové pravidlá sa riadia „pobrexitovou“ dohodou, ktorú sa podarilo uzavrieť medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom. Finančná správa je na novú situáciu pripravená a svojim klientom pomôže.
V roku 2020 boli v Prešove najobľúbenejšími menami Mária a Jakub
Najrozšírenejším menám novorodencov v roku 2020 v Prešove kraľujú Mária a Jakub. Opäť pribudli aj bábätká s netradičnými menami.
Formuláre sú dostupné už aj pre právnické osoby
Elektronické formuláre daňových priznaní sú dostupné už aj pre právnické osoby. Finančná správa ich dnes zverejnila na svojom portáli. Zároveň zverejnili aj ďalšie formuláre a tlačivá.
Rastie počet elektronických podaní
Čoraz viac subjektov komunikuje s finančnou správou elektronicky. Počty elektronických podaní dokazujú, že sa pre elektronickú komunikáciu rozhodli aj klienti, ktorí takúto povinnosť nemali. Daňové subjekty doručili vlani prostredníctvom portálu finančnej správe takmer 10 miliónov elektronických podaní. Najviac, vyše 1,3 milióna, podali daňové subjekty v marci 2020, a to aj napriek koronakríze.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.