Nedeľa, 09. máj 2021
Meniny má Roland | zajtra Viktória

AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove

AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.

Vďaka profesionálnej a zodpovednej práci zdravotníkov, administratívnych pracovníkov, dobrovoľníkov, armády, hasičov a štátnej i mestskej polície sme ho zvládli bez väčších komplikácií. Ďakujeme!


V meste Prešov prebieha druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 od 7.11.2020 do 8.11.2020 v čase od 8:00 do 20:00 hod. s výnimkou prestávok, ktoré budú v čase od 12:00 do 12:45 hod. a od 17:00 do 17:30 hod. Odberné miesta si môžu časy prestávok upraviť vzhľadom na aktuálnu situáciu. Posledný výter v danom dni urobia zdravotníci už o 19.30 hod. , aby stihli testy vyhodnotiť.

Zoznam odberných miest nájdete tu:

https://www.presov.sk/oznamy/druhe-kolo-celoplosneho-testovania-v-presove.html

Približný počet čakajúcich na jednotlivých odberných miestach môžete sledovať tu:

https://www.somvrade.sk/aktualne-pocty-cakajucich/PO

Ak ste sa už boli dať otestovať, môžete pomôcť ostatným záujemcom o testovanie tým, že vyplníte čas čakania a počet čakajúcich na vašom odbernom mieste na stránke somvrade.sk

8.11.2020:

15:30 - V rámci celoplošného testovania v meste Prešov bolo počas nedele 8.11.2020 do 12tej hodiny otestovaných 4 970 osôb. 20 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom. 

AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove

10:35 - Na väčšine odberných miest v Prešove Vás momentálne otestujú bez čakania. Netvoria sa takmer žiadne rady a ľudí testujú plynule. Ak ste sa ešte nedali tento víkend otestovať a chcete tak urobiť, môžete využiť ktorékoľvek z 66 odberných miest v meste Prešov. Testovať sa bude až do 19:30.


AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove8:40 - Odberné miesta v Prešove sú otvorené. Na väčšine z nich vás otestujú bez čakania. 

7:50 - V rámci celoplošného testovania v meste Prešov bolo počas soboty 7.11.2020 otestovaných 32 575 osôb. 139 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.


7.11.2020:

14:55 - Do 12-tej hodiny bolo na 66 odberných miestach v meste Prešov otestovaných 13 549 ľudí. 59 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom. 

AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove

14:30 - Priebeh testovania v Prešove je pokojný a ľudia sú disciplinovaní. Výnimkou nie je ani odberné miesto na Starej tehelni.  

9:20 - Jeden zo záujemcov o testovanie na odbernom mieste ZŠ Matice Slovenskej dostal infarkt. Na miesto boli okamžite privolaní záchranári, ktorí poskytli 68-ročnému mužovi prvú pomoc a previezli ho na ďalšie ošetrenie. 

AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove


9:00 - Všetkých 66 odberných miest v meste Prešov je otvorených a testovanie prebieha bez komplikácií.

8:05 - V Prešove sme otvorili odberné miesta a začína sa testovať. Na dodržiavanie verejného poriadku dohliadajú mestskí policajti. Tí museli hneď ráno ešte pred otvorením odberných miestností riešiť nepríjemnú situáciu pri Kultúrnom stredisku Centrum, kde na testovanie čakal pán so psom, ktorý voľne pobiehal okolo ľudí. Príslušníci mestskej polície ho preto upozornili, aby dal psa na vôdzku, čo však odmietol urobiť. Bola mu preto vystavená bloková pokuta, ktorú na mieste zaplatil.

Mohlo by Vás zaujímať
Primátorka Prešova ocenila najlepších učiteľov
Deň učiteľov je v Prešove každoročne spojený s oceňovaním pedagogických zamestnancov. Tento rok sa pre protipandemické opatrenia nemohlo uskutočniť tradičné slávnostné odovzdávanie ocenení v PKO. Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová ocenila najlepšie učiteľky a učiteľov na pôde radnice.
V modrom pásme R bude platiť nový cenník jednorazového parkovania
Ceny krátkodobého parkovania v modrom tarifnom pásme sa od 3.5.2021 zmenia. Mesto Prešov pristupuje k úprave cenníka s cieľom zefektívniť regulované parkovanie v širšom centre.
Bardejovské Kúpele poskytujú MLS laserovú terapiu v kombinácii s magnetoterapiou Laser už bojuje s následkami ochorenia Covid -19
BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s. začali prakticky využívať na rehabilitáciu pacientov po covidovej infekcii aj MLS laserovú terapiu v kombinácii s magnetoterapiou. Laser dorazil do kúpeľov 9.apríla 2021 a po následnom zaučení personálu ho v utorok 20.apríla 2021 slávnostne začali používať na liečbu.
NAKA ukončila vyšetrovanie: Mesto Prešov pri asanácii bytovky na Mukačevskej neporušilo zákon
Mesto Prešov pri likvidácii bytového domu na Mukačevskej ulici a pri následnom odvoze sutín neporušilo zákon. Vyplýva to zo záverov uznesenia Národnej kriminálnej agentúry. Rozhodnutie následne potvrdila aj Krajská prokuratúra Prešov.
Mesto Prešov sa pripravuje na postupné zavádzanie množstvového zberu odpadu
Mesto Prešov chystá veľkú zmenu v rámci zberu odpadu z domácností. Pôjde o spustenie množstvového zberu s cieľom znížiť podiel komunálneho odpadu, ktorý je nevyhnutné skládkovať alebo spaľovať. Okrem pozitívnych vplyvov na životné prostredie však mesto ušetrí aj na vývoze odpadu.
Od 19. apríla bude opäť otvorený zberný dvor na Jesennej ulici
Spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a.s. informuje občanov, že od pondelka 19. apríla 2021 bude opätovne otvorený zberný dvor na Jesennej ulici.
Jarné upratovanie v Prešove potrvá do 27. apríla
Mesto Prešov vychádza občanom v ústrety. V rámci jarného upratovania v Prešove doplní 5. cyklus, ktorý potrvá až do 27. apríla.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.