Piatok, 27. november 2020
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove

AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.

Vďaka profesionálnej a zodpovednej práci zdravotníkov, administratívnych pracovníkov, dobrovoľníkov, armády, hasičov a štátnej i mestskej polície sme ho zvládli bez väčších komplikácií. Ďakujeme!


V meste Prešov prebieha druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 od 7.11.2020 do 8.11.2020 v čase od 8:00 do 20:00 hod. s výnimkou prestávok, ktoré budú v čase od 12:00 do 12:45 hod. a od 17:00 do 17:30 hod. Odberné miesta si môžu časy prestávok upraviť vzhľadom na aktuálnu situáciu. Posledný výter v danom dni urobia zdravotníci už o 19.30 hod. , aby stihli testy vyhodnotiť.

Zoznam odberných miest nájdete tu:

https://www.presov.sk/oznamy/druhe-kolo-celoplosneho-testovania-v-presove.html

Približný počet čakajúcich na jednotlivých odberných miestach môžete sledovať tu:

https://www.somvrade.sk/aktualne-pocty-cakajucich/PO

Ak ste sa už boli dať otestovať, môžete pomôcť ostatným záujemcom o testovanie tým, že vyplníte čas čakania a počet čakajúcich na vašom odbernom mieste na stránke somvrade.sk

8.11.2020:

15:30 - V rámci celoplošného testovania v meste Prešov bolo počas nedele 8.11.2020 do 12tej hodiny otestovaných 4 970 osôb. 20 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom. 

AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove

10:35 - Na väčšine odberných miest v Prešove Vás momentálne otestujú bez čakania. Netvoria sa takmer žiadne rady a ľudí testujú plynule. Ak ste sa ešte nedali tento víkend otestovať a chcete tak urobiť, môžete využiť ktorékoľvek z 66 odberných miest v meste Prešov. Testovať sa bude až do 19:30.


AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove8:40 - Odberné miesta v Prešove sú otvorené. Na väčšine z nich vás otestujú bez čakania. 

7:50 - V rámci celoplošného testovania v meste Prešov bolo počas soboty 7.11.2020 otestovaných 32 575 osôb. 139 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.


7.11.2020:

14:55 - Do 12-tej hodiny bolo na 66 odberných miestach v meste Prešov otestovaných 13 549 ľudí. 59 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom. 

AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove

14:30 - Priebeh testovania v Prešove je pokojný a ľudia sú disciplinovaní. Výnimkou nie je ani odberné miesto na Starej tehelni.  

9:20 - Jeden zo záujemcov o testovanie na odbernom mieste ZŠ Matice Slovenskej dostal infarkt. Na miesto boli okamžite privolaní záchranári, ktorí poskytli 68-ročnému mužovi prvú pomoc a previezli ho na ďalšie ošetrenie. 

AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove


9:00 - Všetkých 66 odberných miest v meste Prešov je otvorených a testovanie prebieha bez komplikácií.

8:05 - V Prešove sme otvorili odberné miesta a začína sa testovať. Na dodržiavanie verejného poriadku dohliadajú mestskí policajti. Tí museli hneď ráno ešte pred otvorením odberných miestností riešiť nepríjemnú situáciu pri Kultúrnom stredisku Centrum, kde na testovanie čakal pán so psom, ktorý voľne pobiehal okolo ľudí. Príslušníci mestskej polície ho preto upozornili, aby dal psa na vôdzku, čo však odmietol urobiť. Bola mu preto vystavená bloková pokuta, ktorú na mieste zaplatil.

Mohlo by Vás zaujímať
Informácie k celoplošnému testovaniu v meste Prešov
Vážení občania, ochorenie COVID-19 sa naďalej nebezpečne šíri a naším poslaním je chrániť Vaše zdravie. Mesto Prešov sa preto zapája do celoplošného testovania, ktoré schválil Ústredný krízový štáb SR. Prosíme Vás o ohľaduplnosť a trpezlivosť. V týchto chvíľach je dôležité, aby sme vzájomne spolupracovali a snažili sa spoločnými silami zvládnuť celoplošné testovanie v našom meste najlepšie, ako to bude možné.
FOTO: Pokojný priebeh testovania vo Fakultnej nemocnici v Prešove
Príbuzní zamestnancov prešovskej nemocnice sa testujú v jej areáli.
Víkendové testovanie na COVID-19 v meste Prešov je ohrozené
Mesto Prešov sa už od minulého týždňa intenzívne pripravuje na celoplošné testovanie. Do organizácie boli zapojené desiatky zamestnancov, no bez dostatočného počtu kvalifikovaných zdravotníkov sa však nezvládnu otestovať všetci ľudia.
FOTO: Druhý deň testovania
Prinášame Vám zopár záberov z nedele.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti
Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.