Nedeľa, 06. december 2020
Meniny má Mikuláš | zajtra Ambróz

Správa mestských parkovísk prejde od nového roka priamo pod mesto

Správu mestských parkovísk v širšom centre Prešova bude od 1.1.2021 zabezpečovať mesto Prešov. Zmena nastane súbežne s vytvorením dvoch zón, ktoré budú súčasťou nového systému regulovaného parkovania v meste Prešov. O jeho chod sa budú starať štyria noví zamestnanci.

Prevádzku parkovacích miest v centrálnej zóne Prešova momentálne zabezpečuje mestská spoločnosť Prešov Real, s.r.o. Správa mestských parkovísk však od nového roka prejde priamo pod mesto. Na mestský úrad v Prešove tento mesiac nastúpili štyria noví zamestnanci, ktorí budú zodpovední za prevádzku nového systému regulovaného parkovania. Regulácia parkovania bude od januára zavedená v prvých dvoch zónach (Zóna č. 1 – súčasná centrálna mestská zóna a Zóna č. 2 – ulice, na ktorých bolo doteraz parkovanie bezplatné). Viac informácií nájdete tu:

https://www.presov.sk/oznamy/poplatky-za-parkovanie-v-presove-v-zonach-c-1-a-c-2-od-januara-2021.html

Noví zamestnanci budú počas novembra kompletne zaškolení na prácu so softvérom a oboznámia sa s pravidlami a fungovaním regulovaného parkovania. Neskôr budú zabezpečovať aj pravidelný servis parkovacích automatov. Dvaja z nich budú mať na starosti kontakt s verejnosťou a už od decembra ich nájdete na novozriadenom pracovisku vo vestibule budovy mestského úradu na Jarkovej č. 24 v Prešove. Na tomto pracovisku si budú môcť rezidenti žijúci v lokalitách, ktorých sa dotkne regulované parkovanie, vybaviť nové parkovacie karty s platnosťou od januára 2020. Dvaja pracovníci sa budú zaoberať aj pripomienkami a podnetmi od občanov, ktoré súvisia s reguláciou parkovania. Vaše otázky týkajúce sa fungovania systému parkovania im však môžete adresovať už teraz prostredníctvom web stránky parkovanie.presov.sk.

Informácia pre držiteľov platných parkovacích kariet

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov č. 13/2019, ktoré nadobudne účinnosť od 1.1.2021, budú Parkovacie karty vydávané s platnosťou na rok (tzv. ročné parkovacie karty), platné do 31.12.2020. V prípade ak vlastníte parkovaciu kartu s platnosťou dlhšou ako do 31.12.2020, bude Vám alikvotná časť vrátená na bankový účet. Potvrdenie o vrátení sumy (dobropis), Vám bude posielaný v priebehu mesiaca december 2020.

V prípade ak vlastníte parkovaciu kartu SIMPLYPARK, bude možné ju používať do konca roka 2020. Vzhľadom k tomu je potrebné vyčerpať si „kredit“ na Vašej karte k dátumu 31.12.2020.

V prípade ďalších otázok, kontaktujte pracovníkov oddelenia Správy parkovísk na t. č. : 051/45 20 630.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Krajský súd rozhodol: Skupinka vlastníkov pozemkov pri Kolmanovej záhrade nemá nárok na náhradu škody od mesta Prešov
Súkromné pozemky v lokalite Holá hora pri Kolmanovej záhrade mesto Prešov neodkúpi. Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu, ktorý rozhodol, že skupinka vlastníkov nemá nárok na náhradu škody za to, že na svojich pozemkoch nemôžu realizovať výstavbu.
Mesto Prešov po náročnej rekonštrukcii otvára zimný štadión
Prešovský zimný štadión je po viac ako dvojročnej prestávke opäť plne funkčný, no predovšetkým je bezpečnejší a modernejší. Po náročnej rekonštrukcii je stavba skolaudovaná a športové kluby už môžu naplno využívať ľadovú plochu.
Odrezaný kúsok nosa
V sobotu (21.11.2020) v nočných hodinách došlo v jedenom z rodinných domov v meste Veľký Šariš k vzájomnej hádke a neskôr aj k fyzickej roztržke medzi 35 ročným mužom zo Spišskej Novej Vsi a 29 ročným miestnym mužom.
Mestská oáza v Prešove dostane novú podobu
Nový vzhľad areálu bývalej mestskej oázy na Okružnej ulici v Prešove vzišiel z návrhovej súťaže kreativity. Víťazný návrh počíta s oživením celého priestoru a je ľahko realizovateľný.
Vianočné pochúťky sťahujeme z pešej zóny priamo pred reštaurácie a kaviarne
Tradičné vianočné stánky tento rok v Prešove otvorené nebudú. O vianočnú atmosféru a obľúbené nápoje či špeciality však obyvatelia ani návštevníci nášho mesta neprídu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.