Nedeľa, 06. december 2020
Meniny má Mikuláš | zajtra Ambróz

Mesto Prešov opäť získalo ocenenie Senior friendly samospráva

Mesto Prešov je opäť výnimočné svojím starostlivým prístupom k seniorom. Odborná porota súťaže Senior friendly ocenila najmä poskytovanie sociálnej služby najzraniteľnejšej skupine ľudí počas prvej vlny pandémie, v spolupráci s neverejnými poskytovateľmi.

Senior friendly
Senior friendly

„Veľmi si vážim prácu ľudí, ktorí tu boli a sú pre našich seniorov v neľahkom období pandémie. Teší ma, že sa nám darí aktívne spolupracovať aj s neverejnými poskytovateľmi sociálnych služieb a neustále sa zlepšovať. Ocenenie Senior friendly samospráva, ktoré sme opäť získali, svedčí o tom, že naši seniori nájdu v meste Prešov pomocnú ruku za každých okolností a vždy sa na nás môžu obrátiť, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov získalo plaketu Senior friendly za aktívnu podporu rôznych aktivít pre seniorov nad rámec zákonných povinností mesta, ktoré zabezpečuje aj v spolupráci s neverejnými poskytovateľmi. Pre služby občanom s nepriaznivým zdravotným stavom a sociálne služby seniorom mesto Prešov každoročne rozširuje možnosti a formy sociálnej pomoci.

Mesto Prešov v projekte Senior Friendly predstavilo svoje aktivity za rok 2020 s prihliadnutím na súčasnú pandemickú situáciu, ktorá negatívne ovplyvnila život najzraniteľnejšej skupine, a to seniorom a občanom s nepriaznivým zdravotným stavom. V prvej vlne pandémie ochorenia COVID-19 sa do pomoci najzraniteľnejšej skupine ľudí aktívne zapojili zamestnanci Odboru služieb pre občanov MsÚ v Prešove, rovnako, ako aj zamestnanci denných stacionárov a denných centier, Slovenský Červený kríž - územný spolok Prešov a Prešovské dobrovoľnícke centrum O. Z. , ktorí spoločnými silami pomáhali odkázaným ľuďom – šili a roznášali ochranné rúška, organizovali nákupy základných potravín, liekov, zabezpečovali nevyhnutný sprievod k lekárovi, obedy a ich rozvoz.

Zámerom projektu a súťaže Senior friendly je oceniť firmy, inštitúcie a organizácie, poskytovateľov produktov a služieb, ktorí ponúkajú určité benefity, služby, výrobky, výhody, aktivity a možnosti uplatnenia pre seniorov v rôznych oblastiach. Cieľom projektu je upriamiť pozornosť na tých, ktorí prispievajú k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie a tiež prispievajú svojimi aktivitami k zmene postojov k seniorom. Vyhlasovateľmi a organizátormi súťaže sú Klub Luna Senior Friendly, o.z. a Občianske združenie Bagar.

Prílohy
Senior friendly - prezentácia
pdf
5185.3 kB
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Krajský súd rozhodol: Skupinka vlastníkov pozemkov pri Kolmanovej záhrade nemá nárok na náhradu škody od mesta Prešov
Súkromné pozemky v lokalite Holá hora pri Kolmanovej záhrade mesto Prešov neodkúpi. Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu, ktorý rozhodol, že skupinka vlastníkov nemá nárok na náhradu škody za to, že na svojich pozemkoch nemôžu realizovať výstavbu.
Mesto Prešov po náročnej rekonštrukcii otvára zimný štadión
Prešovský zimný štadión je po viac ako dvojročnej prestávke opäť plne funkčný, no predovšetkým je bezpečnejší a modernejší. Po náročnej rekonštrukcii je stavba skolaudovaná a športové kluby už môžu naplno využívať ľadovú plochu.
Odrezaný kúsok nosa
V sobotu (21.11.2020) v nočných hodinách došlo v jedenom z rodinných domov v meste Veľký Šariš k vzájomnej hádke a neskôr aj k fyzickej roztržke medzi 35 ročným mužom zo Spišskej Novej Vsi a 29 ročným miestnym mužom.
Mestská oáza v Prešove dostane novú podobu
Nový vzhľad areálu bývalej mestskej oázy na Okružnej ulici v Prešove vzišiel z návrhovej súťaže kreativity. Víťazný návrh počíta s oživením celého priestoru a je ľahko realizovateľný.
Vianočné pochúťky sťahujeme z pešej zóny priamo pred reštaurácie a kaviarne
Tradičné vianočné stánky tento rok v Prešove otvorené nebudú. O vianočnú atmosféru a obľúbené nápoje či špeciality však obyvatelia ani návštevníci nášho mesta neprídu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.