PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/19306/hadzanari_tatrana_presov_zvitazili_nad_skp_bratislava_o_10_golov.html

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov

V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).

Najpodstatnejšiu časť náskoku si zverenci trénera Slavka Golužu vypracovali v druhej časti prvého polčasu, v ktorého polovici ešte prehrávali. V druhom dejstve už iba potvrdili celkový triumf, pod ktorý sa ako najlepší strelec so siedmimi gólmi podpísal portugalský krídelník Nuno Santos. Úspešne mu sekundovalo druhé krídlo Dávid Michalka, ktorý zaznamenal šesť gólov.

Mnohonásobný slovenský šampión pokračuje v najvyššej domácej súťaži stále bez zaváhania. Proti bratislavským policajtom to bolo jeho ôsme víťazstvo z rovnakého počtu zápasov. So stopercentnou bilanciou a ziskom 16 bodov sú zelenobieli aj naďalej na čele ligovej tabuľky so štvorbodovým odstupom od druhej Považskej Bystrice.

Tatran sa po šiestich minútach ujal vedenia, no v nasledujúcej desaťminútovke vypadol z tempa. Nedarilo sa zakončenie a bratislavskí policajti vyhrali tento úsek 6:1, čím otočili v polovici prvého polčasu skóre vo svoj prospech 8:7. Bolo to ale naposledy, čo boli vo vedení. Zelenobieli totiž kontrovali siedmimi gólmi v rade a desaťminútovku medzi 16. a 26. minútou vyhrali presvedčivo 10:1. Vychádzali im prechody do protiútoku, ale exkluzívna bola najmä dvojitá nahadzovačka, ktorou Grzentič pred koncom polčasu upravoval na 18:10. Do kabín išiel Tatran s deväťgólovým náskok, od dvojciferného rozdielu zachránilo hostí, už po uplynutí riadneho hracieho času, brvno po sedmičke Ben Abdallaha.

Tatran sa ale na desaťgólový rozdiel predsa len dostal päť minút po zmene strán po Michalkovom góle (21:11). Hostia sa však ani za takéhoto stavu nevzdávali a celý druhý polčas bojovali o čo najlepší výsledok. Po trojgólovej sérii v polovici druhého polčasu dokázali znížiť rozdiel na šesť gólov (24:18), na čo oddychovým časom reagoval domáci tréner Goluža. Odpoveďou boli tri góly jeho zverencov v rade a Tatran napokon dotiahol duel predsa len do „dvojciferného“ víťazstva, ktoré v poslednej sekunde pečatil 31. gólom Pavel Hernandez.

„Postupne chceme nájsť stratenú formu. Nebude to ľahké. Čo je dobré, myslím si, že sme dnes prvý polčas dobre behali. V čom ešte musíme pridať, to je agresivita a disciplína. Je ale vidno, že každý zápas lepšie beháme. Aj po zápase v Nových Zámkoch sme ešte v nedeľu trénovali, išli sa von prebehnúť, aby sa chlapcom „vrátili pľúca“. Ide to pomaly, ale taká je situácia po 20-tich dňoch v karanténe v rozbehnutej sezóne. Ale ako hovorím, daj Bože, aby sme boli najmä zdraví, forma príde. O tom som presvedčený, “ uviedol Slavko Goluža, tréner Tatrana.

Najbližšie čaká na zverencov Slavka Golužu v sobotu 21. novembra o 18.00 hod. derby stretnutie na palubovke HK Košice. Následne, o týždeň 24. novembra, je plánovaný duel Európskej ligy na palubovke nemeckého Füchse Berlín. Doma sa najbližšie Tatran podľa harmonogramu prestaví v sobotu 28. novembra v stretnutí SHE proti Slovanu Modra.

Tatran Prešov

 
18.11.2020 | Pridal: Redakcia PIS | Šport | čítané: 446 krát