Pondelok, 18. január 2021
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Počas #GivingTuesday sme v Prešove vyzbierali potraviny pre vyše 200 ľudí v núdzi

Mesto Prešov sa aj tento rok zapojilo do iniciatívy #GivingTuesday. Z vyzbieraných potravín sa nám spoločne podarilo urobiť už viac ako 190 balíčkov pre ľudí v núdzi a pokračujeme ďalej.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová spolu so zamestnancami Mestského úradu v novembri rozbehla zbierku trvanlivých potravín, z ktorých sme pripravili balíky a počas decembra ich doručíme tým, ktorí to najviac potrebujú.

Naším cieľom je urobiť krajšie a veselšie Vianoce prešovským rodinám i jednotlivcom, ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi.

Do dnešného dňa sa nám z vyzbieraných potravín podarilo pripraviť 190 balíkov, a to ešte ani zďaleka nie je konečné číslo. Z potravín, ktoré ešte máme k dispozícii, urobíme v najbližších dňoch minimálne ďalších 100 balíkov. V sobotu 5.12.2020 však v zbieraní trvanlivých potravín pokračujeme, a to pred OC NOVUM v rámci akcie Potrebujeme sa navzájom - Staň sa aj ty Mikulášom.

V jednotlivých balíčkoch sú zabalené cestoviny, cukor, múka, piškóty, ryža, mäsové konzervy, strukoviny, sladkosti, ale aj drogéria, napr. zubné pasty, zubné kefky, sprchovacie gély, šampóny či ochranné rúška.

Týmito balíkmi pomôžeme jednotlivcom a rodinám v hmotnej núdzi, ktoré nám počas trvania zbierky nahlasovali nielen Prešovčania, ale aj rôzne organizácie pôsobiace na území mesta Prešov.

Balíky potravinovej pomoci preto tento rok venujeme aj:
- rodinám, v ktorých je niektorý z členov onkologickým pacientom,
- rodinám, ktoré majú dieťa/deti s ŤZP,
- ženám, živiteľkám rodín v ťažkej životnej situácii, ktorých príjem je pod hranicou chudoby,
- osirelým deťom, ktorým jeden z rodičov zahynul pri výkone práce,
- rodinám, ktoré majú deti v pestúnskej starostlivosti z dôvodu, že rodič je vo výkone trestu alebo z dôvodu rôznych závislostí rodičov,
- rodinám, ktorých členovia sú obeťami násilia,
- starým rodičom, ktorí majú v pestúnskej starostlivosti 3 deti, ktorých otec je vo väzení, matka je, trpí závislosťou a samotní starí rodičia napriek tomu, že sami potrebujú pomoc, snažia sa deťom zabezpečiť pekné detstvo,

Prijímatelia potravinovej pomoci sú veľmi vďační za akúkoľvek pomoc, najmä v tomto predvianočnom čase a mnohí majú pri odovzdávaní balíkov potravín slzy v očiach. Niektorým z nich sa pomoc prijíma ťažko, pretože sú v rozpakoch a majú pocit hanby či zlyhania, ale i napriek tomu prejavia radosť a vďačnosť.

Do zbierky trvanlivých potravín sa okrem primátorky mesta Prešov a zamestnancov Mestského úradu v Prešove zapojilo aj Zariadenie pre seniorov Náruč, spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a.s. , a poslanci MsZ mesta Prešov. Ďakujeme.

Mohlo by Vás zaujímať
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Zhodnotenie roka 2020 očami primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová zhodnotila uplynulý rok a načrtla aké investície čakajú mesto v roku 2021.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov zaslalo prihlášku na titul Európske hlavné mesto kultúry
Prešov má za sebou významný krok v rámci kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Projektovému tímu sa podarilo úspešne dokončiť a odovzdať takzvaný Bid Book. Reštart kultúry v Prešove však stále pokračuje.
Budova mestského úradu na Jarkovej ulici prešla rozsiahlou rekonštrukciou
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciou budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici č. 24, vďaka ktorej sa výrazne zníži energetická náročnosť celého objektu. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie.
Opatrovateľky v Prešove pomáhajú najmä seniorom. Mesto opäť hľadá posily
Mesto Prešov každoročne poskytuje opatrovateľskú službu viac ako 200 ľuďom. Túto dôležitú prácu aktuálne vykonáva vyše 80 zamestnancov, no stále ich nie je dostatok. Mesto Prešov preto opäť hľadá opatrovateľky.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
V termíne 23.1. a 24.1.2021 sa na Slovensku pravdepodobne uskutoční plošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Mesto Prešov potrebuje do testovacích tímov predbežne 90 zdravotníkov. Odmena pre každého zdravotníka je 12 eur brutto za jednu hodinu práce.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.