Utorok, 26. máj 2020
Meniny má Dušan | zajtra Iveta

Uznesenie o predaji pozemku prešovský primátor nepodpíše

Prešov - Primátor Prešova Milan Benč je rozhodnutý nepodpísať uznesenie Mestského zastupiteľstva (MsZ) o predaji pozemkov pre Euro MAX Slovakia.

V dnešnom stanovisku pre médiá tvrdí, že "nedovolí okrádanie mesta".
Mestskí poslanci schválili na zasadnutí 24. júla predaj vyše 10 tisíc metrov štvorcových na sídlisku Sekčov pre uvedenú trnavskú spoločnosť na výstavbu obchodného centra. Pred rokovaním však členovia MsZ dostali list od predstaviteľov spoločnosti Agoria Holding z Bratislavy. Tá za meter štvorcový v predmetnom území ponúka tri tisíc Sk, teda o tisíc korún viac ako Euro MAX Slovakia. Agoria chce postaviť nákupné stredisko Family Center. Hneď po hlasovaní o predaji pozemku trnavskej firme sa poslanec Jozef Kužma vyjadril na adresu tých svojich kolegov, ktorí hlasovali za predaj, že "okradli mesto o 10 miliónov Sk".

Primátor sa dnes rozhodol 2. augusta zvolať mimoriadne zasadnutie svojho poradného orgánu mestskej rady. Bez ohľadu na jeho rozhodnutie uznesenie o predaji pozemku na Sekčove nepodpíše, využije svoje právo zo zákona, ak je schválené uznesenie podľa primátorovho názoru "pre obec zjavne nevýhodné".

Naťahovanie predaja lukratívneho pozemku na najľudnatejšom sídlisku v krajskom meste bude tak pokračovať. Napr. v apríli MsZ vyhlásilo verejnú súťaž na predaj. Obe uvedené firmy sa do nej zapojili, no MsZ ju nakoniec nevyhodnotilo. Aj vtedy Agoria ponúkala tri tisíc Sk za meter štvorcový.

Benč je po vylúčení zo strany Smer - sociálna demokracia dnes bez straníckej príslušnosti, no ako bývalého člena SDĽ ho v 31-člennom MsZ podporuje šesť poslancov zvolených za SDĽ, dvaja za Smer a jeden nezávislý. Pri viacerých rozhodnutiach má Benč aj "tichú" podporu" 13-členného klubu poslancov KDH. Kužma je v klube poslancov SDKÚ - DS, ktorý je v opozícii i voči primátorovi i voči ostatným poslancom.

(SME, 27. 7. 2006 - TASR)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.