Streda, 20. január 2021
Meniny má Dalibor | zajtra Vincent

Prešovské škôlky budú počas vianočných sviatkov zatvorené

Mesto Prešov v termíne od 23.12.2020 do 8.1.2021 prerušuje prevádzku všetkých materských škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19.

Prešovské materské školy v uplynulých dňoch zisťovali medzi rodičmi záujem o umiestnenie detí v škôlkach počas najbližších týždňov na prelome rokov 2020 a 2021. Aj na základe tohto prieskumu a zvýšeného záujmu zo strany zákonných zástupcov, mesto Prešov ponechá v prevádzke všetkých 20 materských škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti v termíne od 21.12.2020 do 22.12.2020.

Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 v termíne od 23.12.2020 do 8.1.2021 bude prevádzka v prešovských škôlkach prerušená. K tomuto kroku pristúpilo mesto ako zriaďovateľ 20 materských škôl v zmysle usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k činnosti materských škôl, základných škôl a stredných škôl počas vianočného obdobia, a taktiež v zmysle rozhodnutia ministra školstva k prevádzke materských škôl, ako aj na základe usmernení z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove, a zároveň s ohľadom na požiadavky zákonných zástupcov detí z jednotlivých materských škôl.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
AKTUALIZÁCIA 19.1.2021: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť ako zdravotnícki pracovníci, ktorí budú mať veľmi dôležitú úlohu počas víkendového testovania v Prešove v dňoch 23.1. a 24.1.2021.
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Mesto Prešov počas víkendu otvorí desiatky odberných miest na antigénové testovanie
Mesto Prešov sa pripravuje na veľké víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré bude súčasťou celoslovenského skríningového testovania. V dňoch 23. a 24.1.2021 bude dostupných niekoľko desiatok odberných miest zriadených mestom, kde sa bude testovať pomocou antigénových testov.
Zhodnotenie roka 2020 očami primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová zhodnotila uplynulý rok a načrtla aké investície čakajú mesto v roku 2021.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov zaslalo prihlášku na titul Európske hlavné mesto kultúry
Prešov má za sebou významný krok v rámci kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Projektovému tímu sa podarilo úspešne dokončiť a odovzdať takzvaný Bid Book. Reštart kultúry v Prešove však stále pokračuje.
Budova mestského úradu na Jarkovej ulici prešla rozsiahlou rekonštrukciou
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciou budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici č. 24, vďaka ktorej sa výrazne zníži energetická náročnosť celého objektu. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.