Nedeľa, 17. január 2021
Meniny má Nataša | zajtra Bohdana

Staré mestské parkovacie karty definitívne končia, od januára ich nahradia moderné virtuálne karty

V januári 2021 spúšťame v meste Prešov moderný a efektívny systém regulovaného parkovania. Od 1.1.2021 bude zavedený v širšom centre mesta v rámci Zóny 1 a Zóny 2. Mesto Prešov už začalo vydávať nové virtuálne parkovacie karty. Staré mestské karty vydané spoločnosťou Prešov Real, s.r.o. platia iba do 31.12.2020.

Rezidenti pozor! O vydanie novej virtuálnej parkovacej karty môžete požiadať už teraz. Každý obyvateľ, ktorý má trvalý pobyt v regulovanej zóne a nemá možnosť parkovania na svojom pozemku, má nárok na parkovaciu kartu na prvé auto za 20 eur na rok. Zoznam ulíc v oboch zónach nájdete tu: https://lnk.sk/idvx

Formulár so žiadosťou o vydanie virtuálnej parkovacej karty je k dispozícii na web stránke mesta www.presov.sk v sekcii „Ako vybaviť.“ Správne vyplnenú žiadosť s povinnými prílohami je potrebné zaslať e-mailom na adresu parkovanie.presov@presov.sk. Údaje následne spracujú zamestnanci, ktorí spravujú nový parkovací systém a žiadateľovi zašlú e-mail s vygenerovaným príkazom na úhradu. Po pripísaní platby na účet mesta bude žiadateľovi vygenerovaná virtuálna parkovacia karta, ktorú užívatelia nájdu v mobilnej aplikácii eParkio. Formuláre so žiadosťou o vydanie virtuálnej parkovacej karty sú k dispozícii aj v tlačenej forme v Klientskom centre mestského úradu na Jarkovej ulici č. 26 v Prešove. Vypísaný formulár s povinnými prílohami je možné odovzdať aj osobne na klientskom centre.

O nevyčerpanú čiastku na starých parkovacích kartách neprídete
Všetky mestské parkovacie karty vydané v roku 2020 spoločnosťou Prešov Real, s.r.o. sú platné maximálne do konca roka 2020. Ak vlastníte parkovaciu kartu s platnosťou dlhšou ako do 31.12.2020, spoločnosť Prešov Real, s.r.o. Vám vráti alikvotnú časť poplatku na Váš bankový účet. Potvrdenie o vrátení sumy (dobropis) bude držiteľom kariet zasielaný v priebehu decembra 2020. Držiteľom platných ročných parkovacích kariet bol zaslaný list a žiadosť o vyplnenie návratky, aby mohol byť vystavený dobropis na nevyčerpanú sumu po 1.1.2021.

Ak vlastníte kartu SIMPLYPARK, je potrebné aby ste vyčerpali „kredit“ na Vašej karte k dátumu 31.12.2020. Nároky z kariet SIMPLYPARKING je možné vysporiadať len na základe písomnej žiadosti do 31.01.2021. Po tomto termíne sa nebude na prípadné nároky prihliadať a nevyčerpaný kredit prepadá. V prípade ďalších otázok, môžu držitelia kariet kontaktovať spoločnosť Prešov Real, s.r.o. na telefónnom čísle 051/773 20 84 alebo e-mailom na adrese: sekretariat@presovreal.sk

Staré parkovacie automaty budú v najbližších dňoch odstavené

Staré parkovacie automaty budú postupne odstavované v období od 21.12.2020 do 30.12.2020. Ak na automate nájdete oznam o jeho nefunkčnosti, znamená to, že musíte uhradiť parkovné prostredníctvom SMS alebo mobilnej aplikácie, prípadne vyhľadať najbližší funkčný automat. Od 1.1.2021 už budú môcť vodiči plne využívať nové parkovacie automaty, ktoré sú už osadené a čakajú na uvedenie do prevádzky. Do konca roka 2020 je možné uhradiť jednorazové parkovné aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Easy Parking, ktorú od januára 2021 nahradí modernejšia aplikácia eParkio. Nová aplikácia je k dispozícii na stiahnutie v Obchode Play a App Store už teraz, no plne funkčná bude až po Novom roku.

Súvisiace články
21.12.2020 Prípravy na spustenie nového parkovacieho systému v Prešove sú vo finále
Mohlo by Vás zaujímať
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Vicepremiérka Remišová: Na nové trolejbusy a obnovu tratí v Prešove pôjde 9,6 milióna eur
Eurofondy aj v týchto ťažkých časoch pomáhajú zlepšovať kvalitu života ľudí v regiónoch. Obyvatelia Prešova sa môžu vďaka prostriedkom z Európskej únie tešiť na nové trolejbusy, ako aj na zmodernizované trate. Nákup i modernizácia budú financované z operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Vyzvania na oba národné projekty už podpísala vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová.
Zhodnotenie roka 2020 očami primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová zhodnotila uplynulý rok a načrtla aké investície čakajú mesto v roku 2021.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov zaslalo prihlášku na titul Európske hlavné mesto kultúry
Prešov má za sebou významný krok v rámci kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Projektovému tímu sa podarilo úspešne dokončiť a odovzdať takzvaný Bid Book. Reštart kultúry v Prešove však stále pokračuje.
Budova mestského úradu na Jarkovej ulici prešla rozsiahlou rekonštrukciou
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciou budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici č. 24, vďaka ktorej sa výrazne zníži energetická náročnosť celého objektu. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie.
Opatrovateľky v Prešove pomáhajú najmä seniorom. Mesto opäť hľadá posily
Mesto Prešov každoročne poskytuje opatrovateľskú službu viac ako 200 ľuďom. Túto dôležitú prácu aktuálne vykonáva vyše 80 zamestnancov, no stále ich nie je dostatok. Mesto Prešov preto opäť hľadá opatrovateľky.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.