Pondelok, 18. január 2021
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Vicepremiérka Remišová: Na nové trolejbusy a obnovu tratí v Prešove pôjde 9,6 milióna eur

Eurofondy aj v týchto ťažkých časoch pomáhajú zlepšovať kvalitu života ľudí v regiónoch. Obyvatelia Prešova sa môžu vďaka prostriedkom z Európskej únie tešiť na nové trolejbusy, ako aj na zmodernizované trate. Nákup i modernizácia budú financované z operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Vyzvania na oba národné projekty už podpísala vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová.

„Moderná a ekologická verejná doprava je pre nás jednou z priorít regionálneho rozvoja. Som rada, že obyvatelia Prešova dostanú vďaka eurofondom nové trolejbusy a v meste sa tiež zmodernizujú trolejbusové trate, “ uviedla vicepremiérka Remišová.

Mesto Prešov vďaka 6 034 939 eur z eurofondov nakúpi štyri štandardné a šesť kĺbových trolejbusov s pomocným pohonom. Znamená to, že budú môcť jazdiť aj tam, kde nie je trolejové vedenie. Modernizácia vozového parku prinesie takisto väčšiu bezpečnosť dopravy a zvýši sa komfort cestujúcich. Nové vozidlá budú napríklad vybavené výkonnou klimatizáciou, moderným informačným systémom a vďaka možnosti naklonenia na zastávke sa cestujúcim so zníženou pohyblivosťou uľahčí nástup aj výstup. Nákup nových vozidiel má aj ekologický rozmer, pretože sa nimi nahradia dieselové autobusy. Znížia sa tak emisie aj hluk.

„Podpora ekologickej dopravy je náš dlhodobý cieľ. Ak chceme, aby v uliciach našich miest jazdilo menej áut, premávka bola bezpečnejšia a vzduch čistejší, musíme cestujúcim ponúknuť spoľahlivú alternatívu šetrnejšiu k životnému prostrediu. Stav mestskej osobnej dopravy na Slovensku má veľký technologický dlh, ale vďaka eurofondom môžeme do tejto oblasti investovať významný objem financií, aby sme verejnú dopravu dostali na európsku úroveň, “ zdôraznila ministerka regionálneho rozvoja.

Okrem nákupu nových trolejbusov sa obyvatelia Prešova dočkajú tiež nového jednosmerného prepojenia medzi ulicami Solivarská/Východná a Košická. Zároveň bude zmodernizované trolejové vedenie na Solivarskej. Aj tieto projekty za 1 595 659,50 eur z eurofondov výrazne prispejú k zvýšeniu kvality verejnej dopravy v meste. Modernizácii vedenia pre trolejbusy predchádza vypracovanie projektovej dokumentácie, ktoré bude takisto financované z európskych zdrojov vo výške 1 953 351,76 eur. Celkovo tak do trolejbusovej dopravy v Prešove bude smerovať takmer 9,6 milióna eur.

Mohlo by Vás zaujímať
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Zhodnotenie roka 2020 očami primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová zhodnotila uplynulý rok a načrtla aké investície čakajú mesto v roku 2021.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov zaslalo prihlášku na titul Európske hlavné mesto kultúry
Prešov má za sebou významný krok v rámci kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Projektovému tímu sa podarilo úspešne dokončiť a odovzdať takzvaný Bid Book. Reštart kultúry v Prešove však stále pokračuje.
Budova mestského úradu na Jarkovej ulici prešla rozsiahlou rekonštrukciou
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciou budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici č. 24, vďaka ktorej sa výrazne zníži energetická náročnosť celého objektu. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie.
Opatrovateľky v Prešove pomáhajú najmä seniorom. Mesto opäť hľadá posily
Mesto Prešov každoročne poskytuje opatrovateľskú službu viac ako 200 ľuďom. Túto dôležitú prácu aktuálne vykonáva vyše 80 zamestnancov, no stále ich nie je dostatok. Mesto Prešov preto opäť hľadá opatrovateľky.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
V termíne 23.1. a 24.1.2021 sa na Slovensku pravdepodobne uskutoční plošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Mesto Prešov potrebuje do testovacích tímov predbežne 90 zdravotníkov. Odmena pre každého zdravotníka je 12 eur brutto za jednu hodinu práce.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.