Pondelok, 18. január 2021
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Pri Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove sa rozžiarilo Betlehemské svetlo

Slovenskí skauti už po 31. krát priniesli do Prešova Betlehemské svetlo. Prešovčania si ho budú môcť odnášať do svojich domovov 23. a 24. decembra.

Predvianočný dar symbolizujúci počiatočné svetlo už tradične roznášajú do všetkých kútov Slovenska mladí skauti. Plamienok z Betlehema začali počas tohto týždňa šíriť po celom Slovensku, aby na Vianoce rozžiaril štedrovečerné stoly a priniesol do našich domovov v týchto dňoch nádej, pokoj a lásku.

Počas predvianočného víkendu prebieha symbolické odovzdanie plamienka verejnosti na sv. omšiach vo viacerých mestách na Slovensku. V Prešove sa tak udialo po bohoslužbe v Konkatedrále sv. Mikuláša v piatok 18. decembra 2020. Betlehemské svetlo v mega lampáši na námestí zapálila za asistencie mladých skautov primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová. „Aj tento rok nám Betlehemské svetlo pripomína blížiace sa Vianoce, ktoré sú časom pokoja a radostných stretnutí v kruhu najbližších. Ďakujem našim skautom, ktorí aj v týchto náročných časoch priniesli Plamienok z Betlehema do centra nášho mesta, aby sa mohol rozžiariť v príbytkoch Prešovčanov, “ uviedla primátorka.

Odovzdanie prebehlo za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení. Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu žiadame o ich dodržiavanie aj všetkých ľudí, ktorí si po Svetlo prídu. Je dôležité mať správne nasadené ochranné rúško a dodržiavať bezpečnú vzdialenosť. Rovnako ľudí prosíme, aby prišli iba vtedy, ak sú zdraví a nemajú žiadne nezvyčajné príznaky.

Betlehemské svetlo sa tento rok bude šíriť najmä alternatívnymi spôsobmi. Skautskí koordinátori pracujú na hľadaní riešení ako a kam v rámci jednotlivých organizačných jednotiek Svetlo z Betlehema dopraviť. Odpáliť si ho bude možné v kostoloch, skautských domoch, aj na verejných priestranstvách. Kde najbližšie k vám sa nachádza, nájdete na mape Betlehemského svetla na www.betlehemskesvetlo.sk/mapa, ktorú aktualizujú skauti z celého Slovenska.

Mohlo by Vás zaujímať
Prehľad najdôležitejších zmien od 18.12.2020
Prvým Prešovčanom roka 2021 je Riško
Vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2021 ráno narodil chlapček Denis. V druhý deň nového roka sa vypýtal na svet aj prvý Prešovčan Richard.
Nové pravidlá pre obchod s Veľkou Britániou
Od dnes začínajú platiť nové pravidlá pre preclievanie tovaru z a do Veľkej Británie. Dôvodom je skončenie prechodného obdobia po Brexit-e, počas ktorého platila vo Veľkej Británii legislatíva EÚ, vnútorného trhu a colnej únie. Nové pravidlá sa riadia „pobrexitovou“ dohodou, ktorú sa podarilo uzavrieť medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom. Finančná správa je na novú situáciu pripravená a svojim klientom pomôže.
Finančná správa zverejnila prvé formuláre daňových priznaní
Finančná správa zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Od 1.1.2021 sú pre klientov dostupné formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B či daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty. V ďalších dňoch pribudnú na portáli finančnej správy elektronické formuláre aj pre ďalšie dane a oznámenia.
V roku 2020 boli v Prešove najobľúbenejšími menami Mária a Jakub
Najrozšírenejším menám novorodencov v roku 2020 v Prešove kraľujú Mária a Jakub. Opäť pribudli aj bábätká s netradičnými menami.
Formuláre sú dostupné už aj pre právnické osoby
Elektronické formuláre daňových priznaní sú dostupné už aj pre právnické osoby. Finančná správa ich dnes zverejnila na svojom portáli. Zároveň zverejnili aj ďalšie formuláre a tlačivá.
Rastie počet elektronických podaní
Čoraz viac subjektov komunikuje s finančnou správou elektronicky. Počty elektronických podaní dokazujú, že sa pre elektronickú komunikáciu rozhodli aj klienti, ktorí takúto povinnosť nemali. Daňové subjekty doručili vlani prostredníctvom portálu finančnej správe takmer 10 miliónov elektronických podaní. Najviac, vyše 1,3 milióna, podali daňové subjekty v marci 2020, a to aj napriek koronakríze.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.