Pondelok, 18. január 2021
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Mesto Prešov pomohlo počas decembra vyše 1360 ľuďom

Posledný mesiac v roku je mimoriadne náročný najmä pre osamelých ľudí, ľudí bez domova či v zlej sociálnej situácii. Práve im sa mesto Prešov opäť rozhodlo pomôcť, a to potravinovými balíčkami a výbornou štedrou večerou, ktorú sme priviezli priamo k nim.

December je mesiac, v ktorom slávime najkrajšie sviatky roka, Vianoce. V mnohých domácnostiach svieti vianočný stromček, stôl je plný vianočných dobrôt a rodina pokope. Nie všetci však môžu zažiť takéto príjemné a štedré Vianoce.

Napriek mnohým obmedzeniam a nepriaznivej pandemickej situácii sa nám počas decembra dokopy podarilo pomôcť viac ako 1360 ľuďom v Prešove.

Pripravili sme pre nich potravinové balíčky, obedy i malé darčeky. Prijímanie pomoci bolo veľmi emotívne, keďže mnohé rodiny sú vo veľmi ťažkej sociálnej situácii, či už z finančného hľadiska, pre zdravotné postihnutie, následky tragických udalostí, úmrtí v rodine a podobne.

V spolupráci so Slovenským Červeným krížom - územným spolkom Prešov sme pripravili aj štedrú večeru pre osamelých seniorov a matky s deťmi, ktoré sú v neľahkej životnej situácii. Štedrú večeru sme im priviezli priamo k ich domom a bytom.

Pre osamelých seniorov v Prešove sme pripravili darčeky pod stromček v spolupráci s občianskym združením Podaj ďalej. Mnohí z nich boli veľmi dojatí z prejavenej pozornosti a záujmu. Niektorí sa nám dokonca zdôverili, že balíček si naozaj dajú až pod stromček, pretože je to tento rok ich jediný vianočný darček.

Vzhľadom na súčasnú situáciu súvisiacu s prijatými opatreniami nebolo možné zrealizovať na Hlavnej ulici tradičnú mikulášsku nádielku, ale aj napriek tomu sme vyčarovali radosť v očiach viac ako 100 detí zo sociálne odkázaných rodín, ktorým sme rozdali sladké balíčky.

Zo srdca ĎAKUJEME všetkým, ktorí prispeli k „štedrému decembru“ a akýmkoľvek spôsobom pomohli:

Potravinová banka Slovenska
Slovenský Červený kríž ÚS Prešov
OZ Podaj ďalej
spoločnosť Hornbach
Zariadenie pre seniorov Náruč
Zariadenie pre seniorov Harmónia
Technické služby mesta Prešov
poslanci MsZ mesta Prešov
zamestnanci Mestského úradu v Prešove.

Mohlo by Vás zaujímať
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Zhodnotenie roka 2020 očami primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová zhodnotila uplynulý rok a načrtla aké investície čakajú mesto v roku 2021.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov zaslalo prihlášku na titul Európske hlavné mesto kultúry
Prešov má za sebou významný krok v rámci kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Projektovému tímu sa podarilo úspešne dokončiť a odovzdať takzvaný Bid Book. Reštart kultúry v Prešove však stále pokračuje.
Budova mestského úradu na Jarkovej ulici prešla rozsiahlou rekonštrukciou
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciou budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici č. 24, vďaka ktorej sa výrazne zníži energetická náročnosť celého objektu. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie.
Opatrovateľky v Prešove pomáhajú najmä seniorom. Mesto opäť hľadá posily
Mesto Prešov každoročne poskytuje opatrovateľskú službu viac ako 200 ľuďom. Túto dôležitú prácu aktuálne vykonáva vyše 80 zamestnancov, no stále ich nie je dostatok. Mesto Prešov preto opäť hľadá opatrovateľky.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
V termíne 23.1. a 24.1.2021 sa na Slovensku pravdepodobne uskutoční plošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Mesto Prešov potrebuje do testovacích tímov predbežne 90 zdravotníkov. Odmena pre každého zdravotníka je 12 eur brutto za jednu hodinu práce.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.