Sobota, 04. február 2023
Meniny má Veronika | zajtra Agáta

Mestská polícia Prešov upozorňuje na bezpečnosť pri používaní zábavnej pyrotechniky

Oslava nového roka môže byť zábavou, no pri nesprávnom zaobchádzaní s pyrotechnikou sa môže v niektorých prípadoch zmeniť aj na boj o život. Mestská polícia Prešov preto apeluje na občanov, aby boli pri manipulácii s ohňostrojmi a petardami obzvlášť opatrní.

Mestská polícia Prešov počas blížiaceho sa Silvestra upozorňuje okrem dodržiavania opatrení v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 aj na dodržiavanie zákonných noriem v oblasti pyrotechnických výrobkov a ich používania.

Podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov č. 6/2017 o používaní pyrotechnických výrobkov na území mesta Prešov je možné používať zábavnú pyrotechniku len od 31. decembra od 22.00 hod. večer do 1. januára do 03.00 hod. ráno. Po zvyšok roka je to z dôvodu ochrany verejného poriadku, bez predošlého súhlasu mesta, zakázané.

Rovnako je zakázané používať pyrotechnické výrobky kategórie F2, F3, TI a PI na území mesta Prešov vo vzdialenosti menšej ako 50 metrov od steny bytovej budovy.

Mestská polícia Prešov upozorňuje, že používanie zábavnej pyrotechniky v inom čase, ako je povolené, je priestupkom proti verejnému poriadku a za takéto konanie hrozí uloženie sankcie.

Aby sa však silvestrovská zábava neskončila úrazom, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel:
- nekupovať zábavnú pyrotechniku od pouličných predavačov ani nepoužívať doma vyrobenú pyrotechniku,
- nepodceňovať správne zaobchádzanie so zábavnou pyrotechnikou,
- nezapaľovať nevybuchnutú pyrotechniku opakovane,
- nezapaľovať zábavnú pyrotechniku s krátkym zápalným drôtom,
- neobťažovať zábavnou pyrotechnikou nič netušiacich ľudí a zvieratá,
- nezapaľovať zábavnú pyrotechniku v blízkosti ohňa.

Pyrotechnický výrobok možno používať len podľa návodu na jeho používanie. Pyrotechnické predmety sa musia uskladňovať v pôvodných obaloch výrobcu, v suchu a takým spôsobom, aby ich teplota nepresiahla 40 stupňov Celzia, a tiež oddelene od horľavých a ľahko zápalných látok.

Mohlo by Vás zaujímať
Polícia spúšťa dopravno-bezpečnostnú akciu s názvom "Reflex"
V termíne od 01.02.2023 do 28.02.2023 budú prebiehať celoslovenské dopravno-bezpečnostné opatrenia aj na teritóriu Prešovského kraja
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK