Pondelok, 18. január 2021
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Mestská polícia Prešov upozorňuje na bezpečnosť pri používaní zábavnej pyrotechniky

Oslava nového roka môže byť zábavou, no pri nesprávnom zaobchádzaní s pyrotechnikou sa môže v niektorých prípadoch zmeniť aj na boj o život. Mestská polícia Prešov preto apeluje na občanov, aby boli pri manipulácii s ohňostrojmi a petardami obzvlášť opatrní.

Mestská polícia Prešov počas blížiaceho sa Silvestra upozorňuje okrem dodržiavania opatrení v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 aj na dodržiavanie zákonných noriem v oblasti pyrotechnických výrobkov a ich používania.

Podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov č. 6/2017 o používaní pyrotechnických výrobkov na území mesta Prešov je možné používať zábavnú pyrotechniku len od 31. decembra od 22.00 hod. večer do 1. januára do 03.00 hod. ráno. Po zvyšok roka je to z dôvodu ochrany verejného poriadku, bez predošlého súhlasu mesta, zakázané.

Rovnako je zakázané používať pyrotechnické výrobky kategórie F2, F3, TI a PI na území mesta Prešov vo vzdialenosti menšej ako 50 metrov od steny bytovej budovy.

Mestská polícia Prešov upozorňuje, že používanie zábavnej pyrotechniky v inom čase, ako je povolené, je priestupkom proti verejnému poriadku a za takéto konanie hrozí uloženie sankcie.

Aby sa však silvestrovská zábava neskončila úrazom, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel:
- nekupovať zábavnú pyrotechniku od pouličných predavačov ani nepoužívať doma vyrobenú pyrotechniku,
- nepodceňovať správne zaobchádzanie so zábavnou pyrotechnikou,
- nezapaľovať nevybuchnutú pyrotechniku opakovane,
- nezapaľovať zábavnú pyrotechniku s krátkym zápalným drôtom,
- neobťažovať zábavnou pyrotechnikou nič netušiacich ľudí a zvieratá,
- nezapaľovať zábavnú pyrotechniku v blízkosti ohňa.

Pyrotechnický výrobok možno používať len podľa návodu na jeho používanie. Pyrotechnické predmety sa musia uskladňovať v pôvodných obaloch výrobcu, v suchu a takým spôsobom, aby ich teplota nepresiahla 40 stupňov Celzia, a tiež oddelene od horľavých a ľahko zápalných látok.

Mohlo by Vás zaujímať
Výzva pre verejnosť – dopravná nehoda dňa 28.06.2020 v Prešove
Dňa 28.06.2020 krátko pred 11-tou došlo na chodníku pred budovou Lesy Prešov, na Ul. Obrancov mieru, v Prešove, k dopravnej nehode.
Výzva pre verejnosť – dopravná nehoda dňa 14.12.2020 v Prešove
Dňa 14.12.2020 krátko po 16-tej hodine došlo v Prešove na križovatke Ul. Vajanského a Ul. Konštantínova k zrážke neznámeho motorového vozidla s osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Octavia, ktorého vodičom bol 35 ročný muž z okresu Humenné.
Kežmarskí policajti odhalili nebezpečného vodiča
Kežmarskí policajti odhalili nebezpečného vodiča, ktorý len nedávno spôsobil 2 nehody, pričom z miesta nehôd ušiel. 32 ročný vodič bol opätovne zastavený, bol pod vplyvom alkoholu a situáciu sa snažil vyriešiť podplatením policajtov!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.