Pondelok, 18. január 2021
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Mesto Prešov získalo významného partnera v oblasti Smart Cit

Mesto Prešov podpísalo memorandum s Unicorn University, súkromnou vysokou školou v Prahe. Cieľom je spolupráca pri výskume problematiky Smart City v oblasti informačných a komunikačných technológií.

Mesto Prešov začína spolupracovať v rámci výskumu a vývojovej činnosti v oblasti Smart City s Unicorn University. Cieľom je prepojenie výskumných kapacít súkromnej vysokej školy s reálnou praxou, teda skúsenosťami a dátami z implementácie smart projektov v meste Prešov. Najvýznamnejšími oblasťami spolupráce by mali byť doprava a parkovanie. Víziou je napríklad umožniť ľuďom využívať existujúce cykloprístrešky v meste Prešov bez čipu, iba pomocou aplikácie v smartfóne.

Mesto poskytne dáta, s ktorými budú pracovať študenti Unicorn University. Tí pripravia riešenie vo forme prototypov aplikácií, ktoré poslúžia ako podklad pri konkrétnych projektoch. Ak by zadanie zo strany mesta presiahlo kapacitné možnosti prešovských študentov v programe Unicorn Work&Study, zapoja sa do spolupráce aj študenti Unicorn University v Prahe.

Výsledkom spolupráce má byť zefektívnenie riadenia procesov mesta, hospodárnejšie nakladanie s verejnými zdrojmi a zlepšenie kvality života občanov mesta Prešov pomocou zberu dát a analýzy získaných údajov. Pôjde napríklad o prípravu požiadaviek na zavádzanie nových technologických riešení pre riadenie dopravy a parkovania, infraštruktúrnej siete, manažmentu otvorených dát, správy budov, ale aj ďalších oblastí, ktoré sa dynamicky menia vplyvom moderných technológií. Spolupráca zároveň umožní ďalší rozvoj vedeckej a výskumnej činnosti Unicorn University, ktorá spolupracuje aj s ďalšími zahraničnými inštitúciami ako je napríklad CERN vo Švajčiarsku.

Unicorn University
Unicorn University je súkromná vysoká škola, ktorá už 13 rokov vychováva úspešných špecialistov a riadiacich pracovníkov v odboroch IT, dátovej analýzy a manažmentu. Vo vzdelávaní preferujeme kvalitu nad počtom študentov, uplatniteľnosť získaných skúseností nad teoretickými znalosťami a využívanie najmodernejších prístupov oproti tradičnému bifľovaniu. Zameriavame sa na perspektívne oblasti ako moderný vývoj softvéru, dátová analýza, IoT alebo Big Data. Od roku 2019 sa zameriava aj na úplne nové, profesne orientované študijné programy pre bakalárske aj inžinierske štúdium v prezenčnej forme alebo s možnosťou štúdia popri práci, pre program Softvérový vývoj aj v online forme. Študenti majú unikátne možnosti zapojenia sa do reálnych projektov a stáží u prestížnych partnerov.

Mohlo by Vás zaujímať
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Zhodnotenie roka 2020 očami primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová zhodnotila uplynulý rok a načrtla aké investície čakajú mesto v roku 2021.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov zaslalo prihlášku na titul Európske hlavné mesto kultúry
Prešov má za sebou významný krok v rámci kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Projektovému tímu sa podarilo úspešne dokončiť a odovzdať takzvaný Bid Book. Reštart kultúry v Prešove však stále pokračuje.
Budova mestského úradu na Jarkovej ulici prešla rozsiahlou rekonštrukciou
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciou budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici č. 24, vďaka ktorej sa výrazne zníži energetická náročnosť celého objektu. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie.
Opatrovateľky v Prešove pomáhajú najmä seniorom. Mesto opäť hľadá posily
Mesto Prešov každoročne poskytuje opatrovateľskú službu viac ako 200 ľuďom. Túto dôležitú prácu aktuálne vykonáva vyše 80 zamestnancov, no stále ich nie je dostatok. Mesto Prešov preto opäť hľadá opatrovateľky.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
V termíne 23.1. a 24.1.2021 sa na Slovensku pravdepodobne uskutoční plošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Mesto Prešov potrebuje do testovacích tímov predbežne 90 zdravotníkov. Odmena pre každého zdravotníka je 12 eur brutto za jednu hodinu práce.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.