Pondelok, 18. január 2021
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Na podanie priznania k miestnym daniam máte čas len do 1. februára

Ak ste v roku 2020 kúpili alebo predali nehnuteľnosť alebo vykonali iné zmeny nehnuteľností, je potrebné podať priznanie k dani z nehnuteľnosti. Posledný možný termín na podanie priznania, ktorý vyplýva z platnej legislatívy je 1.2.2021. Mesto Prešov nemá kompetenciu na zmenu tejto lehoty ani v dôsledku pandémie COVID-19.

Ak ste v roku 2020 kúpili alebo predali nehnuteľnosť, respektíve ste vykonali iné zmeny v súvislosti s vlastníctvom nehnuteľností (napríklad nastala zmena druhu pozemku, predaj alebo kúpa bytu, bolo vydané stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie a pod.), je potrebné podať priznanie k dani z nehnuteľnosti, t.j. tlačivo s názvom Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje Príloha k opatreniu č. MF/021249/2014-725. Zákonná lehota na podanie priznania je do 31. januára 2021. Tento deň pripadá na nedeľu, posledný možný termín je teda 1. február 2021. Ani za aktuálnych okolností súvisiacich s pandémiou COVID-19 samospráva nemá kompetenciu na zmenu tejto lehoty, ktorú určuje zákon. V prípade jej nedodržania musí mesto postupovať v zmysle legislatívy, a preto prosíme daňovníkov o jej rešpektovanie.

Na podanie daňového priznania nemusíte prísť na mestský úrad osobne. Tlačivo môžete bezpečne zaslať e-mailom, poštou, môžete ho vhodiť do zbernej schránky na mestskom úrade, respektíve ho môžete podať elektronicky cez www.slovensko.sk.

Tlačivo s názvom Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje je k dispozícii na internetovej stránke mesta Prešov v sekcii „Pre občana - Dane a poplatky“:

https://www.presov.sk/miestne-dane-clanok/mid/312978/.html#m_312978

Tlačivo „Priznanie k dani“ je potrebné po vyplnení podpísať, naskenovať a poslať poštou, prípadne ho v pracovných dňoch medzi 8:00 a 14:00 hod. vhodiť do zbernej schránky umiestnenej pri vstupe do budovy mestského úradu na Hlavnej ul. č. 73, Prešov. Z dôvodu preventívnych opatrení je mestský úrad pre verejnosť zatvorený. Priznanie k dani z nehnuteľnosti je možno podať aj do elektronickej schránky mesta www.slovensko.sk, prostredníctvom občianskeho preukazu s čipom, a to prostredníctvom predpísaného formuláru. V čase mimoriadnej situácie je možné aj podanie priznania prostredníctvom e-mailu na adresu podatelna@presov.sk.

V prípade potreby získate bližšie informácie k miestnym daniam na tel. číslach:
051/3100232, 051/3100250 alebo 051/3100235.

Poplatok za komunálny odpad

Pri poplatku za komunálne odpady je potrebné nahlásiť zmeny, a to v súvislosti so vznikom, respektíve zánikom poplatkovej povinnosti k poplatku za komunálne odpady. Tlačivá sú zverejnené na web stránke mesta:

https://www.presov.sk/miestny-poplatok-za-komunalne-odpady-a-drobne-stavebne-odpady-clanok/mid/312978/.html#m_312978

Vyplnené a podpísané tlačivá je možné doručiť spôsobom totožným ako pri dani z nehnuteľnosti.

Bližšie informácie k poplatku za komunálne odpady vám budú poskytnuté na tel. číslach: 051/3100256 alebo 051/3100257.

Vzhľadom na bezpečnosť zamestnancov a ich momentálne znížený stav na pracoviskách v tomto období, prosíme o trpezlivosť a zhovievavosť pri konzultáciách po telefóne.

Mohlo by Vás zaujímať
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Zhodnotenie roka 2020 očami primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová zhodnotila uplynulý rok a načrtla aké investície čakajú mesto v roku 2021.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov zaslalo prihlášku na titul Európske hlavné mesto kultúry
Prešov má za sebou významný krok v rámci kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Projektovému tímu sa podarilo úspešne dokončiť a odovzdať takzvaný Bid Book. Reštart kultúry v Prešove však stále pokračuje.
Budova mestského úradu na Jarkovej ulici prešla rozsiahlou rekonštrukciou
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciou budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici č. 24, vďaka ktorej sa výrazne zníži energetická náročnosť celého objektu. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie.
Opatrovateľky v Prešove pomáhajú najmä seniorom. Mesto opäť hľadá posily
Mesto Prešov každoročne poskytuje opatrovateľskú službu viac ako 200 ľuďom. Túto dôležitú prácu aktuálne vykonáva vyše 80 zamestnancov, no stále ich nie je dostatok. Mesto Prešov preto opäť hľadá opatrovateľky.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
V termíne 23.1. a 24.1.2021 sa na Slovensku pravdepodobne uskutoční plošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Mesto Prešov potrebuje do testovacích tímov predbežne 90 zdravotníkov. Odmena pre každého zdravotníka je 12 eur brutto za jednu hodinu práce.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.