Štvrtok, 25. február 2021
Meniny má Frederik, Frederika | zajtra Viktor

Mesto Prešov vyhodnocuje Akčný plán 2018 - 2020

Mesto Prešov aktuálne pracuje na vyhodnotení Akčného plánu na roky 2018 - 2020, ktorý je súčasťou Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Prešov. Pre súčasnú mimoriadnu situáciu môžu parnerské organizácie svoje pripomienky poslať emailom.

Súčasťou Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Prešov na roky 2018 - 2025 je Akčný plán na roky 2018 – 2020. Obsahuje aktivity previazané na jednotlivé cieľové skupiny definované v Komunitnom pláne, zodpovednosť za realizáciu jednotlivých aktivít a predpokladaný časový a finančný plán.

V rámci kontroly vyhodnocovania Akčného plánu boli zorganizované pracovné stretnutia v dňoch 18.06.2019 a 13.01.2020, na ktorých sa zúčastnili zástupcovia pracovných skupín pre jednotlivé oblasti Komunitného plánu sociálnych služieb, poslanci MsZ mesta Prešov, zástupcovia verejných i neverejných poskytovateľov, MVO a OZ, ktorí vykonávajú činnosť na území mesta Prešov a tiež občania mesta Prešov.

Z dôvodu trvania mimoriadnej situácie však bolo vyhodnotenie Akčného plánu na roky 2018 – 2020 za rok 2020 zaslané prostredníctvom e-mailu, a to partnerským organizáciám, OZ, verejným i neverejným poskytovateľom sociálnych služieb, poslancom i jednotlivcom.

Návrhy a pripomienky môžu poslať do 24.01.2021 na e-mailové adresy:

katarina.kvokackova@presov.sk
jana.zakarovska@presov.sk

V roku 2021 bude spracovaný a predložený návrh Akčného plánu na ďalšie programové obdobie.

Vyhodnotenie Akčného plánu na roky 2018 – 2020 za rok 2020 bude zverejnené na webovej stránke mesta Prešov a pozrieť si ho môžete aj nižšie pod týmto článkom.

Mesto Prešov podľa § 80 zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov vypracovalo a schválilo komunitný plán sociálnych služieb mesta Prešov.

Komunitný plán sociálnych služieb mesta Prešov na roky 2018 – 2025 je dokument analyzujúci súčasný stav a kvalitu sociálnych služieb v meste, ktorý plánuje ich rozvoj v budúcnosti prostredníctvom verejných a neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, ako sú občianske združenia, neziskové organizácie, mimovládne organizácie, ÚPSVaR, VÚC či mesto Prešov.

Prílohy
Vyhodnotenie AP - 2020
docx
124.2 kB
Mohlo by Vás zaujímať
Víkendové testovanie v meste Prešov za účelom návratu detí do škôl
Mesto Prešov zriadi 6.2. a 7.2.2021 odberné miesta určené pre rodičov detí a zamestnancov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov, ktorých sa týka prechod na prezenčnú výučbu od 8.2.2021.
Mesto Prešov zakázalo hazard
Prešovskí mestskí poslanci na zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dňa 27.1.2021 schválili zákaz umiestnenia herní a kasín na území mesta Prešov.
Veľký Šariš má vzácny titul - Európske mestečko športu 2021
Mesto Veľký Šariš získalo unikátny a jedinečný titul, ktorý je na Slovensku udelený prvýkrát. Mesto sa stalo Európskym mestečkom športu 2021.
1. februára sa otvára zberný dvor na Bajkalskej ulici
Spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a.s. informuje občanov, že od 1. februára 2021 znovu otvorí zberný dvor na Bajkalskej ulici.
Nalomený strom na Volgogradskej ulici
Mesto Prešov upozorňuje občanov bývajúcich na Volgogradskej ulici, aby pri prechádzaní zvýšili opatrnosť. Nachádza sa tam nalomený strom.
Vyhlásenie mesta Prešov k výsledkom postupu kandidátov do záverečnej fázy výberu EHMK 2026
Na základe zverejnených výsledkov mesto Prešov nepostúpilo do konečnej fázy výberu Európskeho hlavného mesta kultúry – Slovensko 2026. Postupujúcim uchádzačom srdečne blahoželáme.
Kamerový systém mesta Prešov sa rozrástol o nové kamery
Mestská polícia Prešov dohliada na bezpečnosť v meste pomocou nových kamier. Okrem vymenenej kamery na Námestí Kráľovnej pokoja pribudli nové kamery aj na Trojici, na Hlavnej ulici, Hruškovej ulici, v areáli Delne či na cyklistickom velodróme.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.