Piatok, 05. marec 2021
Meniny má Fridrich | zajtra Radoslav, Radoslava

Mesto Prešov zakázalo hazard

Prešovskí mestskí poslanci na zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dňa 27.1.2021 schválili zákaz umiestnenia herní a kasín na území mesta Prešov.

Mestské zastupiteľstvo mesta Prešov sa na dnešnom zasadnutí zaoberalo návrhom VZN o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Prešov. Mestskí poslanci schválili Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré ustanovuje na území mesta Prešov zákaz umiestnenia herní a kasín v hoteloch, moteloch, penziónoch, v budovách pre obchod a služby, v budovách pre kultúru a na verejnú zábavu. Schválený zákaz sa týka novovznikajúcich herní a kasín. Herne, ktorým sa končila platnosť koncom roka, nové licencie nedostali.

„Mesto Prešov sa dlhodobo usiluje o obmedzenie pôsobenia herní, lebo ich už máme v meste veľmi veľa a u mnohých ľudí, ktorí práve nie sú vo veľmi dobrej ekononomickej situácii, práve herne spôsobujú ešte väčší prepad a tým pádom aj úplné rozbitie rodín a ohrozenie výchovy detí v týchto rodinách. Máme vyše 17-tisíc podpisov Prešovčanov, ktorí podporujú VZN o zrušení hazardu a tým, že nám to umožňuje legislatíva, sme k tomu aj pristúpili. Pripojíme sa tak k ďalším slovenským mestám, ktoré už hazard na svojom území zakázali, " uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Od 1. novembra 2020 je platná novela zákona o hazardných hrách, ktorá umožňuje mestám a obciam zakázať hazardné hry prostredníctvom Všeobecne záväzného nariadenia. Dňa 08.12. 2020 bola mestu Prešov doručená petícia o zákaze hazardných hier na území mesta Prešov, ako podpora návrhu VZN o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Prešov. Petíciu za zrušenie hazardu v meste podpísalo 17 357 Prešovčanov.

Patologické hráčstvo sa radí medzi závislosti a negatívne vplýva na duševné zdravie človeka, jeho rodinu a okolie, o čom svedčí aj vysoký počet hospitalizovaných ľudí s touto psychiatrickou diagnózou.

Mohlo by Vás zaujímať
Víkendové testovanie v meste Prešov za účelom návratu detí do škôl
Mesto Prešov zriadi 6.2. a 7.2.2021 odberné miesta určené pre rodičov detí a zamestnancov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov, ktorých sa týka prechod na prezenčnú výučbu od 8.2.2021.
Vyhlásenie mesta Prešov k výsledkom postupu kandidátov do záverečnej fázy výberu EHMK 2026
Na základe zverejnených výsledkov mesto Prešov nepostúpilo do konečnej fázy výberu Európskeho hlavného mesta kultúry – Slovensko 2026. Postupujúcim uchádzačom srdečne blahoželáme.
Prerokovanie návrhu zmien a doplnkov Územného plánu mesta Prešov sa uskutoční online
Mesto Prešov sa bude už čoskoro zaoberať návrhom na zmenu územného plánu. Prerokovanie Návrhu zmien a doplnkov Územného plánu mesta Prešov sa uskutoční 3.3.2021.
Prešovská univerzita bude testovať svojich zamestnancov každý pondelok
Prešovská univerzita v Prešove (PU) už po druhýkrát zriadila vo svojich priestoroch špeciálne odberové miesto. Je určené na testovanie zamestnancov, ktorých charakter práce neumožňuje prácu formou home office. Testovanie s využitím vlastných zdravotníkov bude univerzita realizovať každý pondelok v priebehu mesiaca február.
Vláda prijala nové opatrenia proti ochoreniu COVID-19, mesto Prešov je pripravené pomôcť občanom v karanténe
Vláda SR prijala nové opatrenia v boji proti ochoreniu COVID-19, jedným z nich je aj úplný zákaz vychádzania pre pozitívne testovaných ľudí. Mesto Prešov je týmto ľuďom pripravené pomôcť s rozvozom obedov, ale aj nákupmi potravín a liekov.
OZNAM: Odstávka vody pre poruchu potrubia
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. informuje o poruche potrubia na Záhradnej ulici v Prešove.
Mesto Prešov rozdá seniorom viac ako 15 tisíc respirátorov
Mesto Prešov v reakcii na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu opäť podáva pomocnú ruku seniorom. Každému Prešovčanovi nad 65 rokov radnica bezplatne doručí respirátor FFP2.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.