Nedeľa, 28. február 2021
Meniny má Zlatica | zajtra Albín

Prešovská nemocnica spúšťa výjazdovú očkovaciu skupinu

FNsP J. A. Reimana Prešov spúšťa v rámci Vakcinačného centra FNsP J. A. Reimana Prešov tzv. výjazdovú očkovaciu skupinu. Jej cieľom je zaočkovať zamestnancov a klientov domovov sociálnych služieb (DSS).

Vo štvrtok 28. 1. 2021  očkovanie prebiehalo v DSS Barlička, pričom prihlásených bolo 44 klientov. V piatok prebieha vakcinácia v DSS Náruč a Harmónia s počtom 134 a 116 čakateľov na očkovanie.

Proces prihlasovania klientov DSS prebieha prostredníctvom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, to následne postúpi zoznamy MZ SR, ktoré osloví príslušné očkovacie centrá. Súčasťou výjazdového tímu je vždy lekár a sestra, ktorí zabezpečujú očkovanie. Očkovať sa bude vakcínou Moderna.

V pondelok 1. februára sú naplánované výjazdy aj do DSS Senior Sabinov (155 klientov) a DSS Brezovička-Sabinov (21 klientov).


Vakcinačné centrum vo FNsP J. A. Reimana nájdete TU.

Na čo sa pripraviť vo vakcinačnom centre?

- na kontrolu registrovaných údajov a základnej anamnézy, čím sa posúdi vhodnosť očkovania. Pacient podpisuje informovaný súhlas a dostane potvrdenie o očkovaní.
- na samotné očkovanie – pacient sa dostane k zdravotnej sestre na očkovanie do jednej z piatich očkovacích kójí,
- na odpočívaciu zónu – v nej pacient počká cca 15 minút pod lekárskym dohľadom.

Čo si treba so sebou priniesť?

- občianský preukaz
- kartu poistenca
- COVID pass
- doklad o zamestnaní (v prípade, že som zdravotník)
- alergici užijú antihistaminiká pred vakcináciou

Ďalšie užitočné informácie:
Čas strávený vo vakcinačnom centre je individuálny, záleží od mnohých faktorov. Pred vstupom do areálu nemocnice je potrebné prejsť tzv. tirážou pacientov, ktorej súčasťou je odmeranie telesnej teploty a následne získanie potrebného sivého náramku.

Vstup do areálu nemocnice je spoplatnený. Prvých 25 minút od odobratia parkovacieho lístka je parkovanie zdarma. Pacienti majú prvé 4 hodiny parkovania zdarma, doprovod 2 hodiny zdarma, avšak parkovací lístok musí byť potvrdený ošetrujúcim lekárom. Inak za každú začatú polhodinu účtujeme poplatok 40 centov.

O vhodnosti samotného očkovania sa poraďte so svojím obvodným lekárom, ktorý najlepšie dokáže zhodnotiť Váš zdravotný stav.

PhDr. Renáta Cenková, PhD. , MBA
hovorkyňa FNsP J. A. Reimana Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Mobilné odberové miesta pre testovanie antigénovými testami v Prešove
V meste Prešov je momentálne otvorených niekoľko odberových miest pre testovanie antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Aktuálny zoznam môžete nájsť nižšie, všetky informácie v ňom budeme postupne aktualizovať.
Vláda SR schválila COVID automat, známe sú aj nové opatrenia
Okres Prešov prešiel dňa 9.2.2021 v rámci COVID automatu do tmavočervenej zóny, teda 3. stupňa varovania,
Mesto Prešov zriadi počas víkendu vlastné odberné miesta
Mesto Prešov zriadi 13. a 14.2.2021 odberné miesta na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré budú dostupné pre verejnosť. Všetkým záujemcom o testovanie odporúčame, aby sa ešte pred príchodom na odberné miesto zaregistrovali pomocou aplikácie TrustOne, čím sa výrazne urýchli priebeh celého testovania.
Mesto Prešov zriadi v sobotu vlastné odberné miesta
Mesto Prešov zriadi 20.2.2021 odberné miesta na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré budú dostupné pre verejnosť. Všetkým záujemcom o testovanie odporúčame, aby sa ešte pred príchodom na odberné miesto zaregistrovali pomocou aplikácie TrustOne, čím sa výrazne urýchli priebeh celého testovania.
Súkromné mobilné odberové miesta pre testovanie antigénovými testami v Prešove
Mesto Prešov dňa 20.2.2021 ukončilo antigénové testovanie prostredníctvom vlastných odberných miest. Vzhľadom na to, že súčasná kapacita súkromných odberných miest na území Prešova je dostatočná, ďalšie víkendové testovania v réžii mesta už neplánujeme realizovať.
Výsledky antigénového testovania v meste Prešov
Mesto Prešov ukončilo víkendové antigénové testovanie, ktoré trvalo od 13.2. do 14.2.2021. Na dvanástich odberných miestach zriadených mestom Prešov sa prišlo otestovať celkovo 9 075 ľudí, pričom 53 z nich malo test s pozitívnym výsledkom.
Výsledky antigénového testovania v meste Prešov
Mesto Prešov ukončilo víkendové antigénové testovanie, ktoré trvalo od 5.2. do 7.2.2021. Na deviatich odberných miestach zriadených mestom Prešov sa prišlo otestovať celkovo 6 953 ľudí, pričom 36 z nich malo test s pozitívnym výsledkom.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Nové bývanie na Novej Dúbrave, blízko centra.

Ponúkame Vám 2/3-izb byty s modernou otvorenou dispozíciou s balkónom aj záhradkou a s parkovaním priamo v budove. Výhodné financovanie s 10%-nou 1. splátkou (pri podpise zmluvy) a 90%-nou 2. splátkou (pri odovzdaní bytu 10/2022). Info: 0949772893.

0949772893 | | cena: 120.004,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.