Sobota, 04. február 2023
Meniny má Veronika | zajtra Agáta

Podvodníci v čase korona krízy

Snahy podvodníkov obohatiť sa na úkor iných neskončili ani v čase pandémie. Práve naopak, podvodníci sa túto neľahkú situáciu snažia zneužiť vo svojej prospech.

Množia sa volania na pevne telefónne linky, kde neznámy volajúci kontaktuje seniorov a oznámi im, že ich blízky príbuzný (napr. syn) sa infikoval vírusom COVID 19 a je hospitalizovaný v nemocnici na umelej pľúcnej ventilácii. Žiadajú si jeho údaje a následné požadujú previesť na účet peniaze v sume 2 900. - €, prípadne aj inú sumu. Keď však oslovená osoba kontaktuje svojho príbuzného zistí, že tento je v poriadku a zdraví a nenachádza sa v nemocnici.
Len počas stredy 11. 2. 2021sme v okrese Poprad zaznamenali tri takéto podvodné telefonáty. Našťastie ani v jednom prípade oslovení peniaze neposlali, keďže informáciu si chceli overiť a tak kontaktovali svojich príbuzných, ktorí mali byť údajne hospitalizovaní a zistili, že tí sú v úplnom poriadku a nie sú hospitalizovaní v nemocnici.

V súvislosti s ochorením COVID-19 sa na Slovensku už vyskytli prípady, v ktorých podvodníci v telefonickom kontakte so seniormi uviedli, že ich príbuzný sa nachádza v nemocnici na pľúcnej ventilácii a potrebuje peniaze. Podvodníci neraz využívajú v telefonátoch nátlak a pod rôznymi legendami lákajú od ľudí peniaze.

Upozorňujeme občanov, najmä seniorov, aby boli ostražití a nepodľahli nátlaku a rôznym emotívnym príbehom, ktorými sa podvodníci snažia získať ich dôveru a v konečnom dôsledku aj ich celoživotné úspory. Akúkoľvek informáciu o tom, že váš príbuzný je hospitalizovaný, prípadne je inak v núdzi si overte a neposielajte cudzím ľuďom žiadne peniaze.

Mohlo by Vás zaujímať
Polícia spúšťa dopravno-bezpečnostnú akciu s názvom "Reflex"
V termíne od 01.02.2023 do 28.02.2023 budú prebiehať celoslovenské dopravno-bezpečnostné opatrenia aj na teritóriu Prešovského kraja
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK