Nedeľa, 28. február 2021
Meniny má Zlatica | zajtra Albín

Výstavu najkrajších fotografií Prešovského kraja môže obdivovať verejnosť

Séria najkrajších fotografií z ôsmeho ročníka fotografickej súťaže Choď a foť začala putovať naprieč Prešovským krajom. Verejnosti je prístupná od dnešného dňa v OC Novum Prešov.

„Výstavu sme do tohto nákupného centra umiestnili v rámci dodržania všetkých epidemiologických opatrení. Aj keď súčasná situácia verejným a kultúrnym podujatiam nepraje, radi by sme potešili aspoň tých, ktorí prichádzajú do obchodného domu na nákup, drogérie alebo lekárne", približuje zámer umiestnenia výstavy výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.
Expozícia fotografií je každý rok spojená s vernisážou, pri ktorej KOCR Severovýchod Slovenska odmeňuje výhercov vo fotografickej súťaži Choď a foť. Tradičným časom konania vernisáže je adventné obdobie. „V súvislosti so zákazom zhromažďovania sa, sme museli termín konania vernisáže snímok Choď a foť 2020 presunúť na neurčito. Hneď, ako to situácia dovolí, však plánujeme vernisáž usporiadať práve v OC Novum Prešov, “ dopĺňa Janoško.

Fotografická súťaž Choď a foť zažila rekordný ročník

Fotografická súťaž choď a foť naberá každý rok na popularite. Do ôsmeho ročníka bolo prihlásených rekordných 820 snímok rozdelených do šiestich kategórií. Novinkou v poslednom ročníku súťaže Choď a foť boli dve nové kategórie. Okrem tradičných Príroda; Kultúra, tradície a história; Šport a voľnočasové aktivity a Black & White, mohli profesionálni a amatérski fotografi prihlásiť svoje diela do kategórií Človek a kraj a Architektúra. Fotografi v kategórii Človek a kraj zachytili ľudí a ich momenty počas každodennej činnosti, práce či relaxu. Aj v ôsmom roku bola udelená cena Grand prix a cena predsedu poroty. Ďalšou novinkou v poslednom ročníku bolo tiež ocenenie Severovýchod Slovenska, ktoré udelila Krajská organizácia cestovného ruchu.

VÝSLEDKY CHOĎ A FOŤ 2020
Cena predsedu poroty:
Andrej Belovežčík – Box v Stropkove (Stropkov)

GRAND PRIX:
Zuzana Hudáčeková – Tradícia (Lendak)

Cena Severovýchod Slovenska
Róbert Adam – Vihorlatská zima (Sninský kameň)

Architektúra:
1. miesto Jaroslav Voľanský – Tieň (Bardejov)
2. miesto Daniel Dluhý – Kežmarský hrad (Kežmarok)
3. miesto Martin Kučera – Evanjelický kostol v Levoči (Levoča)

Black & White:
1. miesto Marián Kmeť – Zrkadlo (Čierny Váh)
2. miesto Karina Kaľatová – Osada (Lenartov)
3. miesto Dušan Ignác – Prešovské kone (Prešov)

Človek a kraj:
1. miesto Zuzana Hudáčeková – Tradícia (Lendak)
2. miesto Ladislav Hrivko – Tomáš a Andrej pastieri (Lesnické sedlo)
3. miesto Róbert Čulka – Kolegovia (Lesnické sedlo)

Kultúra, tradície a história:
1. miesto František Eštočin – Chyť kyticu a vydaj sa (Žehňa)
2. miesto Ján Marhulík – Čakatelia (Bardejov)
3. miesto Daniel Faix – Deva (Gerlachov)

Príroda:
1. miesto Marián Kuric – Jesenná Impresia (Pieniny)
2. miesto Andrej Belovežčík – Jeseň (Stropkov)
3. miesto Filip Hrebenda– Prírodná harmónia (Malá Studená dolina)

Šport a voľnočasové aktivity:
1. miesto Jozef Fekete – Jánske blato (Spišská Belá)
2. miesto Dušan Ignác – Hádzaná final four (Bardejov)
3. miesto Pavol Hradiský – Tatranská (Vysoké Tatry)

Mohlo by Vás zaujímať
Jubilejná výstava akademického maliara Petra Kocáka v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V sobotu 20. februára 2021 bola v priestoroch Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove (UK PU) a zároveň na jej webovom sídle (www.pulib.sk) sprístupnená jubilejná výstava grafických diel Petra Kocáka – akademického maliara a vysokoškolského pedagóga Filozofickej fakulty PU. Udialo sa tak na deň presne po 20-tich rokoch od otvorenia výstavy grafík „All my women?“, ktorej autorom bol tiež Peter Kocák.
OOCR má za sebou ďalší projekt
Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) má za sebou ďalší úspešný projekt, v rámci ktorého boli vytvorené dve pracovné miesta. Junior a senior destinančný manažér budú vo svojej práci pokračovať aj po ukončení projektu.
KOCR vyhlásila víťazov v 7. ročníku ankety
Víťazi ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2020 sú známi. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska ocení tri organizácie a jednu osobnosť.
KOCR vyhlásila víťazov v 7. ročníku ankety
Víťazi ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2020 sú známi. V kategórii AntiCovid sú to OOCR „Šariš“ – Bardejov, Oddelenie kultúry a športu mesta Vysoké Tatry a Vihorlatská hvezdáreň v Humennom. Ocenenie za celoživotný prínos v oblasti cestovného ruchu patrí známemu značkárovi turistických chodníkov Ernestovi Rusnákovi.
Natoč svoj príbeh z karantény!
Kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik spúšťa jedinečný filmový festival SÁM DOMA! Natoč krátky film do 10 minút a staň sa jeho súčasťou.
Knižnica naplánovala marec plný knižných radostí
Besedy, súťaže a bohatý sprievodný program pre malých aj veľkých knihomoľov... Aj tak bude vyzerať marec v Krajskej knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Nové bývanie na Novej Dúbrave, blízko centra.

Ponúkame Vám 2/3-izb byty s modernou otvorenou dispozíciou s balkónom aj záhradkou a s parkovaním priamo v budove. Výhodné financovanie s 10%-nou 1. splátkou (pri podpise zmluvy) a 90%-nou 2. splátkou (pri odovzdaní bytu 10/2022). Info: 0949772893.

0949772893 | | cena: 120.004,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.