Nedeľa, 28. február 2021
Meniny má Zlatica | zajtra Albín

Mestský úrad v Prešove predlžuje úradné hodiny klientskeho centra a matriky

AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove vychádza občanom v ústrety a od pondelka 22. februára 2021 predlžuje úradné hodiny klientskeho centra a matriky. Naďalej však odporúčame občanom, aby uprednostnili telefonickú a e-mailovú komunikáciu.

Od pondelka 22.2.2021 sa úradné hodiny Klientskeho centra a matriky na Jarkovej 26 menia nasledovne:

Pondelok 8:00 - 12:00, 13:00 - 15:00
Streda 8:00 - 12:00, 13:00 - 15:00
Piatok 8:00 - 12:00, 13:00 - 15:00

Matrika aj klientske centrum zostávajú naďalej pre verejnosť k dispozícii iba v pondelky, stredy a piatky.

Na základe rozdelenia okresov podľa aktuálnej rizikovosti sa mesto Prešov nachádza v treťom stupni varovania, a preto žiadame všetkých obyvateľov z iných okresov, aby v tomto období neprichádzali do klientskeho centra MsÚ Prešov.

25.1.2021

Z dôvodu zníženia mobility obyvateľstva a v rámci preventívnych opatrení pred šírením vírusového ochorenia COVID-19 je vstup do klientskeho centra umožnený vždy len jednej osobe. Úkony nie sú obmedzené, vybavujú sa všetky činnosti - osvedčovanie podpisov a listín, príjem podaní a úhrada správnych poplatkov spojených s vybavovaním žiadostí, prihlásenie a odhlásenie psa do evidencie mesta, vydávanie rybárskych lístkov, vydávanie elektronických čipov pre cykloprístrešky. Úsek evidencie stavieb - určenie, zmena, zrušenie súpisného a orientačného čísla, vydávanie potvrdení o určenom súpisnom a orientačnom čísle. Úsek evidencie obyvateľov, ohlasovňa - hlásenie trvalého, prechodného pobytu, zrušenie trvalého, prechodného pobytu, vydávanie potvrdení o pobyte. Matričný úrad - zápis narodenia, úmrtia, uzavretia manželstva, vydávanie duplikátov matričných dokladov a potvrdení, prijímanie žiadostí o uzavretie manželstva, o zmene mena a priezviska, určenie otcovstva, zmeny a opravy v matrikách.

Hlavná podateľňa v budove radnice na Hlavnej č. 73 funguje v štandardnom režime od 08:00 do 14:00 hod., každý pracovný deň. K preberaniu podaní doručovaných na mestský úrad slúži schránka umiestnená na Hlavnej 73, v obmedzenom režime aj osobne.

Pokladňa MsÚ je počas zákazu vychádzania pre verejnosť zatvorená. Dane a poplatky môžu občania zaplatiť poštovou poukážkou alebo prostredníctvom internetbankingu:

Miestne dane: https://www.presov.sk/platenie-miestnych-dani.html

Komunálne odpady a drobné stavebné odpady: https://www.presov.sk/-platenie-miestneho-poplatku-za-komunalne-odpady-a-drobne-stavebne-odpady.html

Všetkým obyvateľom odporúčame v záujme ochrany verejného zdravia komunikovať s mestským úradom telefonicky alebo e-mailom.

Pracovníkov klientskeho centra je možné kontaktovať telefonicky na čísle: 051/3100 505 alebo e-mailom na adrese: katarina.gernathova@presov.sk.

Pracovníkov matričného úradu je možné kontaktovať na čísle: 051/3100 506 alebo e-mailom na adrese: anna.komanicka@presov.sk.

Pracovníkov podateľne je možné kontaktovať na čísle: 051/3100 120 alebo e-mailom na adrese: podatelna@presov.sk.

Stavebný úrad taktiež funguje v obmedzenom režime a ústne pojednávania nie sú zvolávané. Pracovníkov stavebného úradu je možné kontaktovať na čísle: 051/3100 537 alebo e-mailom na adrese: jozef.tuka@presov.sk.

Mohlo by Vás zaujímať
Víkendové testovanie v meste Prešov za účelom návratu detí do škôl
Mesto Prešov zriadi 6.2. a 7.2.2021 odberné miesta určené pre rodičov detí a zamestnancov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov, ktorých sa týka prechod na prezenčnú výučbu od 8.2.2021.
Veľký Šariš má vzácny titul - Európske mestečko športu 2021
Mesto Veľký Šariš získalo unikátny a jedinečný titul, ktorý je na Slovensku udelený prvýkrát. Mesto sa stalo Európskym mestečkom športu 2021.
Vyhlásenie mesta Prešov k výsledkom postupu kandidátov do záverečnej fázy výberu EHMK 2026
Na základe zverejnených výsledkov mesto Prešov nepostúpilo do konečnej fázy výberu Európskeho hlavného mesta kultúry – Slovensko 2026. Postupujúcim uchádzačom srdečne blahoželáme.
Prešovská univerzita bude testovať svojich zamestnancov každý pondelok
Prešovská univerzita v Prešove (PU) už po druhýkrát zriadila vo svojich priestoroch špeciálne odberové miesto. Je určené na testovanie zamestnancov, ktorých charakter práce neumožňuje prácu formou home office. Testovanie s využitím vlastných zdravotníkov bude univerzita realizovať každý pondelok v priebehu mesiaca február.
Prerokovanie návrhu zmien a doplnkov Územného plánu mesta Prešov sa uskutoční online
Mesto Prešov sa bude už čoskoro zaoberať návrhom na zmenu územného plánu. Prerokovanie Návrhu zmien a doplnkov Územného plánu mesta Prešov sa uskutoční 3.3.2021.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do konca marca
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti.
OZNAM: Odstávka vody pre poruchu potrubia
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. informuje o poruche potrubia na Záhradnej ulici v Prešove.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Nové bývanie na Novej Dúbrave, blízko centra.

Ponúkame Vám 2/3-izb byty s modernou otvorenou dispozíciou s balkónom aj záhradkou a s parkovaním priamo v budove. Výhodné financovanie s 10%-nou 1. splátkou (pri podpise zmluvy) a 90%-nou 2. splátkou (pri odovzdaní bytu 10/2022). Info: 0949772893.

0949772893 | | cena: 120.004,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.