Nedeľa, 28. február 2021
Meniny má Zlatica | zajtra Albín

Na Prešovskej univerzite začal letný semester, vyučovať sa bude dištančne

Prešovská univerzita v Prešove (PU) dnes oficiálne spustila výučbu v letnom semestri, ktorá by mala trvať do 22. mája. Viac ako 8500 študentom sa bude vzdelávať dištančnou metódou, s výnimkou istej skupiny študentov z Fakulty zdravotníckych odborov.

Prešovská univerzita začala aktuálny akademický rok v septembri minulého roka. Časť zimného semestra realizovala prezenčnou metódou, vzhľadom na vývoj epidemickej situácie však 13. októbra prešla na dištančné vzdelávanie, ktoré nepretržite trvá doteraz. Podľa pôvodného harmonogramu sa mala výučba v letnom semestri na PU začať 8. februára, z dôvodu predĺženia výučby v zimnom semestri, ako aj skúškového obdobia, pristúpila univerzita k posunutiu začiatku letného semestra na 22. februára.

V súlade s platnými opatreniami štúdium v letnom semestri na PU začína v dištančnej metóde okrem Fakulty zdravotníckych odborov, ktorej bola udelená výnimka vzťahujúca sa na cestu do vysokej školy, špecializovaného výučbového zariadenia a účelového zariadenia vysokej školy.

„Tešíme sa, že aspoň začiatok výučby v minulom semestri sme mohli realizovať v prezenčnej metóde, i keď len na krátku chvíľu, avšak kontaktnú výučbu považujeme za veľmi dôležitú, “ uviedla prorektorka pre vzdelávanie Ivana Cimermanová, ktorá doplnila, že v rámci výučby boli využité skúsenosti z prvej vlny pandémie. Podľa jej slov sa dopad realizácie dištančnej výučby dotýka najmä skupiny prvákov bakalárov, ktorí po nerealizovaní maturitnej skúšky, museli absolvovať aj svoje prvé prednášky, semináre, ale i prvé skúšky na vysokej škole vo virtuálnom priestore.

„Dopad pociťujeme aj v probléme s realizáciou praxe vo väčšine študijných programov. Snažíme sa však myslieť pozitívne a v danej situácii nachádzať benefity, ktoré sú okrem iného v rozvoji životných zručností - práci s digitálnymi technológiami, vyššom dôraze na kooperáciu a autonómiu študentov, práci s knižničnými databázami a cudzojazyčnými zdrojmi, “ zdôraznila prorektorka Cimermanová.

Študenti môžu aj v súčasnej dobe, samozrejme so zreteľom na protiepidemické opatrenia, využívať Študentské domovy a jedáleň PU, ktoré sú v nepretržitej prevádzke. Všetci študenti, ktorí nepožiadali o odubytovanie majú totiž v zmysle platnej zmluvy preukaz ubytovaného študenta a kľúče od izieb so svojimi osobnými vecami. Je už len na ich rozhodnutí či ostanú doma alebo na internáte, v závislosti od vhodnejších podmienok na dištančné štúdium. V študentských domovoch aj naďalej platia prísne protiepidemické opatrenia a ich dodržiavanie sa striktne kontroluje, pričom stále platí zákaz návštev na internátoch až do odvolania.

Mohlo by Vás zaujímať
Pamätná plaketa Rozumieme nadaným putuje do Prešova: Ocenenie získala skupina IMT Smile
Ocenenie celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným za rok 2020 si prevzala hudobná skupina IMT Smile. Pred ňou získal pamätnú plaketu slovenský režisér Juraj Jakubisko.
Mesto Prešov zatvára niektoré základné školy a triedy
Mesto Prešov zatvorilo viaceré triedy na štyroch základných školách. Ďalšie dve ZŠ budú od 16.2.2021 zatvorené úplne. Tieto opatrenia boli prijaté v záujme ochrany zdravia žiakov a zamestnancov škôl pred ochorením COVID-19.
Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, na svojom pozemku zriadi vzdelávacie včelnice
Prešovská univerzita v Prešove zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Kurz je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.
Mesto Prešov prerušilo prevádzku troch materských škôl
Mesto Prešov dočasne zatvorilo tri materské školy. Dôvodom je výskyt ochorenia COVID-19, v prípade jednej škôlky to bol nízky záujem rodičov o návštevu detí v MŠ počas jarných prázdnin.
Mesto Prešov otvorilo všetky materské a základné školy
Mesto Prešov otvorilo 8.2.2021 všetky materské a základné školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Do škôl nastúpili žiaci prvého až štvrtého ročníka. Žiaci druhého stupňa ZŠ pokračujú v dištančnej forme vzdelávania.
MŠ Bratislavská prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, bude krajšia a bezpečnejšia
Mesto Prešov pokračuje v kompletnej rekonštrukcii Materskej školy na Bratislavskej ulici. Jej dlhodobo neriešený stav a trhliny spôsobené zatekaním ohrozovali bezpečné prostredie detí i učiteliek.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Nové bývanie na Novej Dúbrave, blízko centra.

Ponúkame Vám 2/3-izb byty s modernou otvorenou dispozíciou s balkónom aj záhradkou a s parkovaním priamo v budove. Výhodné financovanie s 10%-nou 1. splátkou (pri podpise zmluvy) a 90%-nou 2. splátkou (pri odovzdaní bytu 10/2022). Info: 0949772893.

0949772893 | | cena: 120.004,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.