Sobota, 25. jún 2022
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

Prešovskí mestskí policajti jazdia ekologicky, do výbavy im pribudol ďalší elektromobil

Prešovským mestským policajtom pribudol vo vozovom parku nový elektromobil. Je to ďalší krok mesta Prešov k znižovaniu škodlivých emisií.

Vozový park Mestskej polície Prešov posilní nový elektromobil značky KIA e-NIRO. Mestskí policajti v Prešove ho využijú na vykonávanie kontrolnej služby, hliadkovanie, preverovanie podnetov, oznámení i sťažností od občanov.

Elektromobil v hodnote 40 780 eur má dojazd až 455 km na jedno nabitie. Je veľmi tichý, s nulovými emisiami. Pri pripojení do rýchlonabíjačky s kapacitou 80 kW a viac, trvá nabitie z 20% na 80% iba 42 minút.

Prešovská mestská polícia má aktuálne vo svojom vozovom parku 10 vozidiel. Tento rok je však potrebné dve vozidlá vyradiť, nakoľko majú najazdených viac ako 300 tis. km. V rámci Plánu hospodárskeho rozvoja mesta sa uvažuje o doplnení ďalších elektrických vozidiel na výmenu za tie vyradené.

Prvý elektromobil značky Nissan Leaf posilnil výbavu prešovskej mestskej polície v roku 2018. Okrem elektromobilov využíva mestská polícia na hliadkovú činnosť aj štyri elektrické kolobežky.

Na nabíjanie elektromobilov mestská polícia využíva bezplatné nabíjacie stanice, má však aj vlastnú nabíjačku v priestoroch Mestského úradu.

Mohlo by Vás zaujímať
Opitý nabúral a odišiel
Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili včera prešovskí policajti 54 ročného muža z Prešova.
Mladá vodička opitá narazila do stĺpu elektrického vedenia na Šafárikovej ulici v Prešove
Polícia neustále zaznamenáva prípady vodičov, ktorí neváhali a sadli si za volant pod vplyvom alkoholu. Ide o ľudí, ktorí svojím nezodpovedným správaním ohrozujú svoj život a zdravie ako aj životy ostatných účastníkov cestnej premávky
"Okradnuté“ masážne kreslá v Prešove
Včera (06.06.2022) popoludní na linku 158 40 ročný Popradčan oznámil, že došlo ku krádeži, v jednom z obchodných domov na Ul. Vihorlatskej, v Prešove.
Náčelníka prešovskej mestskej polície ocenili za dlhoročnú prácu a aktivity v oblasti zabezpečovania verejného poriadku
Náčelník Mestskej polície v Prešove Ján Andrejko si pri príležitosti 30. výročia založenia Mestskej polície v Galante prevzal ďalšie významné ocenenie.
Hasiči upozorňujú na zvýšené riziko požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove vyhlásilo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov, a to od 20.6.2022, od 10:00 hod. , až do odvolania.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK