Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Prešovskí mestskí policajti jazdia ekologicky, do výbavy im pribudol ďalší elektromobil

Prešovským mestským policajtom pribudol vo vozovom parku nový elektromobil. Je to ďalší krok mesta Prešov k znižovaniu škodlivých emisií.

Vozový park Mestskej polície Prešov posilní nový elektromobil značky KIA e-NIRO. Mestskí policajti v Prešove ho využijú na vykonávanie kontrolnej služby, hliadkovanie, preverovanie podnetov, oznámení i sťažností od občanov.

Elektromobil v hodnote 40 780 eur má dojazd až 455 km na jedno nabitie. Je veľmi tichý, s nulovými emisiami. Pri pripojení do rýchlonabíjačky s kapacitou 80 kW a viac, trvá nabitie z 20% na 80% iba 42 minút.

Prešovská mestská polícia má aktuálne vo svojom vozovom parku 10 vozidiel. Tento rok je však potrebné dve vozidlá vyradiť, nakoľko majú najazdených viac ako 300 tis. km. V rámci Plánu hospodárskeho rozvoja mesta sa uvažuje o doplnení ďalších elektrických vozidiel na výmenu za tie vyradené.

Prvý elektromobil značky Nissan Leaf posilnil výbavu prešovskej mestskej polície v roku 2018. Okrem elektromobilov využíva mestská polícia na hliadkovú činnosť aj štyri elektrické kolobežky.

Na nabíjanie elektromobilov mestská polícia využíva bezplatné nabíjacie stanice, má však aj vlastnú nabíjačku v priestoroch Mestského úradu.

Mohlo by Vás zaujímať
Výzva pre verejnosť – dopravná nehoda dňa 03.03.2021 v Prešove
Dňa 03.03.2021 (v stredu) krátko pred 15-tou hodinou došlo v Prešove na Ul. Bajkalskej k dopravnej nehode.
Vo Veľkom Šariši nájdené zbrane
V sobotu (20.03.2021) podvečer na tiesňovú linku 158 bolo mužom z mesta Veľký Šariš, časť Kanaš oznámený nález zbrane v katastrálnom území tohto mesta.
Dopravná nehoda medzi obcou Šarišské Michaľany a mestom Veľký Šariš
V piatok (26.03.2021) o pol siedmej hodine podvečer došlo medzi obcou Šarišské Michaľany a mestom Veľký Šariš k dopravnej nehode, kde jeden z účastníkov na mieste nehody nezotrval a ušiel na neznáme miesto.
Pátranie po hľadaných osobách
Národná kriminálna agentúra žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po dvoch obvinených z korupcie. Doposiaľ vykonanými previerkami a opatreniami sa hľadané osoby nepodarilo vypátrať.
Pozor na podvodníkov
Polícia v okrese Prešov len počas utorka (23.03.2021) prijala dve trestné oznámenia vo veci podozrenia z trestného činu podvodu.
Opatrenia počas veľkonočných sviatkov
Polícia, s cieľom zefektívnenia preventívno-bezpečnostných kontrol a kontrol dodržiavania karanténnych opatrení na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19, prijala opatrenia počas veľkonočných sviatkov, ktoré začnú zajtra, 1. apríla a platiť budú do pondelka polnoci.
Pozor na internetový predaj, podvodníci opäť v akcii
Policajti v Bardejovskom okrese zaznamenali prípady podvodov pri predaji na internetovej stránke, ktorá sa venuje predaju alebo kúpe tovaru rôzneho druhu. Ide stále o rovnaký modus operandi (spôsob páchania trestnej činnosti), pričom osoba, za účelom aby jej boli pripísané peniaze na účet z predaja, zadala údaje zo svojej platobnej karty na zaslaný internetový link a následne jej boli bez jej súhlasu či vedomia odpísané finančné prostriedky, ktoré rozhodne neboli predmetom dohody medzi kupujúcim a predávajúcim.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.