Streda, 12. máj 2021
Meniny má Pankrác | zajtra Servác

Materské a základné školy v Prešove budú otvorené len pre deti s potvrdením

Od 3. marca 2021 vstúpia do platnosti nové opatrenia prijaté vládou SR, ktoré sa dotknú aj prezenčnej výučby na prvom stupni základných škôl a výchovno-vzdelávacieho procesu v materských školách. Do školy môžu prísť iba tie deti, ktoré budú mať potvrdenie, že ich rodičia nemôžu pracovať z domu. Mesto Prešov žiada rodičov, aby využili jednotný vzor tlačiva, ktoré zverejnili všetky ZŠ aj MŠ.

Mesto Prešov ako zriaďovateľ 12 základných a 20 materských škôl zaslalo všetkým riaditeľom jednotný vzor tlačiva, ktoré už zverejnili na web stránkach svojich škôl. K dispozícii na stiahnutie bude toto tlačivo aj na stránke Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu. Ide o potvrdenie pre oboch zákonných zástupcov detí v materských školách a žiakov prvého stupňa základných škôl, ktorým charakter ich práce neumožňuje home office a musia dochádzať do zamestnania a vykonávať pracovnú činnosť fyzicky na pracovisku. Vyplnené tlačivo musí obidvom rodičom dieťaťa potvrdiť jeho zamestnávateľ, pričom musí obsahovať aj dátum a čas výkonu práce.

Potvrdenia sa budú odovzdávať od 3.3.2021 pri vstupe do školy. Dieťa, ktoré nebude mať takéto potvrdenie sa nebude môcť zúčastniť na vyučovaní, respektíve na výchovno-vzdelávacom procese. Ak príde žiak do školy bez doprovodu a nebude mať predmetné potvrdenie, vedenie školy bude bezodkladne kontaktovať zákonného zástupcu, aby si prišiel žiaka vyzdvihnúť. Takýto žiak zatiaľ počká vo vyhradenej miestnosti.

Okrem toho naďalej platí, že každý žiak musí pri príchode do školy predložiť čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti zákonného zástupcu, ktoré platí sedem dní.

Mohlo by Vás zaujímať
Na Prešovskej univerzite pribudli traja noví profesori
Zoznam profesorov na Prešovskej univerzite (PU) v Prešove obohatili traja novovymenovaní profesori. Ide o dvoch profesorov z Filozofickej fakulty (FF) a jednu profesorku pôsobiacu na Fakulte humanitných a prírodných vied (FHPV).
Chystáte sa prihlásiť dieťa do škôlky? Prešovské materské školy od 3. mája prijímajú žiadosti
Prešovské materské školy od 3. mája 2021 prijímajú žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie.
Prešovské škôlky sa tešia na deti aj počas letných prázdnin
Prešovské materské školy budú otvorené aj počas letných prázdnin. Rodičia si môžu už teraz pozrieť harmonogram ich prevádzky.
Prešovskí vysokoškoláci doučujú žiakov základných škôl
Takmer 100 študentov Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity (PU) v Prešove sa zapojilo do Programu doučovania žiakov základných škôl s ťažkosťami v učení, spôsobenými pandémiou Covid-19. Dobrovoľnícku aktivity vykonávajú na 30 školách predovšetkým v Prešovskom a Košickom kraji.
Mesto Prešov zníži poplatok za pobyt detí v materskej škole
Mesto Prešov upraví výšku príspevkov na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole. V prípade detí do troch rokov tak budú rodičia od 1.5.2021 platiť menej. Nižší poplatok sa týka aj časti detí starších ako tri roky.
Do prešovských základných škôl nastúpilo viac ako 80% žiakov
Základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov otvorili 26.4. 2021 svoje brány pre všetkých žiakov prvého a druhého stupňa stupňa. Zatvorené zostali len niektoré triedy na vybraných školách z dôvodu potvrdeného výskytu ochorenia COVID-19.
Pedagogická fakulta PU v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove chce zvýšiť kvalitu edukácie nadaných detí a žiakov
Pedagogická fakulta (PF) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove a Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) v Sabinove podpísali 10. mája 2021 Memorandum o vzájomnom porozumení a spolupráci. Jeho cieľom je kooperovať pri navrhovaní a realizovaní spoločných aktivít v rámci projektov a aktivít celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.