Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Minister dopravy vysvetlil primátorke Prešova dôvod presunu vlakových jednotiek do Žiliny a prisľúbil modernizáciu vlakov v regióne

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová 14. januára 2021 listom oslovila ministra dopravy a výstavby Slovenskej republiky Andreja Doležala vo veci plánovaného presunu niektorých vlakových jednotiek z Prešovského kraja a obáv zo zhoršenia kvality železničnej dopravy v regióne. Minister vo svojej odpovedi uviedol, že presun súvisí s rekonštrukciou uzla Žilina.

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal v liste adresovanom primátorke mesta Prešov Andrei Turčanovej vysvetľuje, že presun elektrických poschodových jednotiek radu EPJ 671 priamo súvisí s plánovanou komplexnou rekonštrukciou uzla Žilina v rokoch 2021 - 2023.

Z regiónu Košíc a Prešova do Žiliny boli presunuté dve takéto jednotky, pričom ako náhrada boli do Košíc premiestnené dve súpravy, teda 10 zmodernizovaných a klimatizovaných vozňov s príslušným vybavením.

"Uvedenými plánmi dislokácie nedochádza k zhoršeniu kvality železničnej dopravy v okolí Prešova, ale uvedené iba rešpektuje technické a technologické podmienky na zabezpečenie dopravnej obslužnosti Slovenska, " uvádza sa v stanovisku ministra dopravy.

Minister dopravy zároveň predstavil primátorke mesta Prešov aj plány do budúcna.

„V najbližších rokoch sa pre Prešov a okolie počíta s dodávkou 17 nových moderných vozňov v hodnote 33 mil. eur a 35 zmodernizovaných klimatizovaných vozňov v hodnote 32 mil. eur, ktoré budú dodávané v rokoch 2021 - 2023 pre regionálnu dopravu v Prešovskom a Košickom kraji. V rozpätí rokov 2022 - 2024 príde na východné Slovensko 9 dvojsystémových elektrických ucelených jednotiek v hodnote 76 mil. eur, kde je navyše možná opcia na ďalších 11 kusov, " uvádza.

Podľa ministra dopravy tak realizácia uvedených plánov výrazne zlepší celkový komfort cestovania nielen v okolí Prešova, ale na celom východnom Slovensku.

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po hľadanej osobe
JUDr. Peter Košč, LLM MBA, nar. 17.08.1976.
Mesto Prešov rozšíri regulované parkovanie do ďalších zón, pribudnú aj nové parkovacie automaty
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudnú v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Pôjde o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. V tom istom mesiaci mesto osadí aj nové parkovacie automaty na najvyťaženejších miestach v zónach č. 1 a 2.
Protitankovú strelu doviezol autom na políciu!
Včera (28.03.2021) o pol druhej popoludní sa osobne dostavil na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Stropkove 60 ročný miestny muž a doniesol protitankovú strelu.
Poslanci volili nového hlavného kontrolóra mesta Prešov
Novým hlavným kontrolórom mesta Prešov bude Alexander Ernst. Po tajnej voľbe v mestskom zastupiteľstve získal zhodný počet hlasov so svojou protikandidátkou. O jeho víťazstve rozhodol až žreb.
Drobná architektúra pripomína slávnu históriu, predovšetkým cisárovnú Sisi
Bardejovské Kúpele sú medzinárodne známe svojimi 10 prameňmi prirovnávanými k tým vo francúzskych kúpeľoch Vichy.
Mesto Prešov odpustí poplatky prevádzkovateľom letných terás aj v tomto roku
Majitelia kaviarní a gastro prevádzok v Prešove môžu požiadať o umiestnenie sezónnych letných terás už teraz. Vopred sa tak môžu pripraviť na otvorenie exteriérových sedení, ktorému však musí predchádzať uvoľnenie protipandemických opatrení zo strany štátu. Mesto Prešov odpustí podnikateľom poplatky za umiestnenie terás aj v nadchádzajúcej sezóne.
Jarné upratovanie v Prešove potrvá do 27. apríla
Mesto Prešov vychádza občanom v ústrety. V rámci jarného upratovania v Prešove doplní 5. cyklus, ktorý potrvá až do 27. apríla.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.