Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Nové pravidlá v MHD od 8. marca

Cestujúci v prešovskej MHD musia mať od pondelka 8.3.2021 povinne nasadený respirátor. Táto povinnosť platí aj v predajniach cestovných lístkov DPMP.

Cestujúci, ktorí využívajú služby prešovskej MHD boli doteraz povinní počas cesty v autobuse či trolejbuse mať na tvári nasadené ochranné rúško. V zmysle nového uznesenia vlády SR sa však sprísňujú opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu. Na základe tohto uznesenia majú cestujúci v MHD od 8. marca 2021 povinnosť počas celej prepravy mať prekryté horné dýchacie cesty pomocou respirátora s ochranným filtrom FFP2 alebo vyšším. Rovnaká povinnosť platí aj v predajniach cestovných lístkov Dopravného podniku mesta Prešov. Od tejto povinnosti sú oslobodené deti do ukončenia 1. stupňa ZŠ, osoby so závažnými poruchami autistického spektra a osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím.

Dopytové otváranie dverí cestujúcimi je dočasne zrušené, vodiči otvárajú na zastávkach MHD všetky dvere vozidla centrálne. Pre vystúpenie na zastávke na znamenie, prípadne pre vystúpenie s kočíkom alebo invalidným vozíkom je potrebné stlačiť tlačidlo STOP.

Doplnkový predaj cestovných lístkov u vodiča je zrušený. Cestovný lístok si môžete zakúpiť v automate, formou SMS alebo v predajni cestovných lístkov. Nástup a výstup cez predné dvere je zakázaný s výnimkou zrakovo postihnutých cestujúcich. Do priestoru pri kabíne vodiča vymedzeného páskou majú cestujúci vstup zakázaný. Všetky vozidlá MHD sú každý deň dezinfikované špeciálnym roztokom, ktorý aplikujeme vysokotlakovým rozprašovačom, aby sme vytvorili čo najbezpečnejšie podmienky prepravy pre všetkých cestujúcich.

Prílohy
Aktuálne opatrenia k 8.3.
pdf
222.9 kB
Cestujeme s respirátorom
pdf
179.8 kB
Mohlo by Vás zaujímať
Menej kolízií i meškaní: Vozidlá MHD budú mať na križovatke Arm. gen. Svobodu – Vihorlatská prednosť
Mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou O. S. V. O. comp, a.s. pripravuje rekonštrukciu cestnej svetelnej signalizácie na križovatke ulíc Arm. gen. Svobodu – Vihorlatská. Semafory budú riadené radičom navrhnutým pre preferenciu vozidiel MHD.
V modrom pásme R bude platiť nový cenník jednorazového parkovania
Ceny krátkodobého parkovania v modrom tarifnom pásme sa od 3.5.2021 zmenia. Mesto Prešov pristupuje k úprave cenníka s cieľom zefektívniť regulované parkovanie v širšom centre.
Prešovskí volejbalisti urobili prvý krok na ceste za bronzovou medailou
Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v prvom zápase o bronz vo východniarskom derby nad VK KDS Šport Košice 3:1. Druhý zápas série na tri víťazstvá je na programe v stredu o 19:00 hod. v Košiciach.
Počas veľkonočných sviatkov bude MHD premávať v špeciálnom režime
V období Veľkej noci budú upravené cestovné poriadky v rámci celej siete prešovskej MHD. Vybrané linky počas štátnych sviatkov premávať nebudú.
Mesto Prešov pokračuje v prípravách na rekonštrukciu cesty na ulici Kúty, realizáciu však môže ohroziť nesúhlas majiteľov časti pozemkov
Rekonštrukcia a odvodnenie cestnej komunikácie na ulici Kúty je naďalej jednou z investičných priorít mesta Prešov pre rok 2021. Niektorí majitelia pozemkov v tejto lokalite však odmietajú zriadenie vecného bremena na tie časti, ktoré zasahujú do cesty. Za svoje parcely žiadajú neprimerane vysokú cenu, čím môžu zablokovať celú rekonštrukciu.
Prímestské autobusy budú od 19. apríla premávať v režime platnom pre dni školského vyučovania
Od pondelka 19. apríla 2021 bude prímestská autobusová doprava fungovať v bežnom režime platnom pre dni školského vyučovania.
Údržbová základňa trolejbusov MHD môže prejsť historickou modernizáciou
Vozovňa Dopravného podniku mesta Prešov má po takmer 60-tich rokoch jedinečnú šancu na obnovu. DPMP už vyhlásil verejnú súťaž na vyhotovenie projektovej dokumentácie na modernizáciu údržbovej základne trolejbusov a výstavbu meniarne. Financovanie bude zabezpečené prostredníctvom eurofondov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.