Streda, 12. máj 2021
Meniny má Pankrác | zajtra Servác

Deň otvorených dverí na Prešovskej univerzite z pohodlia domova

Deň otvorených dverí na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) patrí medzi stredoškolákmi k obľúbeným a vyhľadávaným podujatiam. Univerzita neostane záujemcom o štúdium aj napriek epidemickej situácii ani tento rok nič dlžná. Deviaty ročník sa totiž uskutoční vo virtuálnom priestore v stredu 17. marca a sprostredkuje výber z toho najlepšieho, čo univerzita ponúka.

Dňa otvorených dverí na PU sa každoročne zúčastní viac ako dvetisíc stredoškolákov, ktorí majú záujem spoznávať vysokoškolské priestory, učebne i laboratóriá, ale predovšetkým získať všetky informácie o štúdiu na jednom mieste. Nebude tomu inak ani tento rok. Síce aktuálna situácia neumožňuje privítať záujemcov o štúdium priamo v priestoroch univerzity, z pohodila domova sa však budú môcť pripojiť na online DOD. „Záujemcovia sa budú môcť poprechádzať medzi jednotlivými fakultami, sledovať univerzitný i fakultné programy, pýtať sa na všetko, čo ich zaujíma,“ približuje prorektor PU Peter Adamišin, ktorý podujatie organizačne zastrešuje.

Trojhodinový program v prostredí MS Teams sa začne o 10:00 hod. úvodným slovom rektora univerzity, po ktorom bude nasledovať krátka virtuálna prehliadka univerzitného campusu. Predstavenie fakúlt bude prebiehať v čase od 10:15 do 11:00 hod., počas ktorého sa študentom prihovoria dekani, alebo prodekani všetkých fakúlt. Od 11:00 hod. budú môcť návštevníci virtuálneho podujatia „vstupovať“ do miestností jednotlivých fakúlt o ktoré majú záujem - po kliknutí na logá fakúlt z hlavnej web stránky podujatia. Tam sa im predstavia fakulty so svojím vlastným online programom a budú tiež pripravené odpovedať na všetky otázky zo strany študentov.

„Počas živého vysielania nie je nutná registrácia. Stačí, ak sa záujemcovia pripoja do schôdze a zadajú svoje meno, prípadne aj úplne anonymne. Pre sledovanie živých podujatí na mobilnom zariadení je vhodné použiť aplikáciu Microsoft Teams. Bez použitia aplikácie je to taktiež možné, len si vo webom prehliadači musia študenti zapnúť režim Web pre počítače,“ vysvetľuje Peter Adamišin. Študenti, ktorí sa počas DOD na podujatie zaregistrujú, majú možnosť zapojiť sa do súťaže o zaujímavé ceny.

Všetky potrebné informácie sú dostupné na webovej stránke: https://www.unipo.sk/dod/, prostredníctvom ktorej sa budú môcť záujemcovia zúčastniť aj DOD vo virtuálnom prostredí.

Mohlo by Vás zaujímať
Na Prešovskej univerzite pribudli traja noví profesori
Zoznam profesorov na Prešovskej univerzite (PU) v Prešove obohatili traja novovymenovaní profesori. Ide o dvoch profesorov z Filozofickej fakulty (FF) a jednu profesorku pôsobiacu na Fakulte humanitných a prírodných vied (FHPV).
Chystáte sa prihlásiť dieťa do škôlky? Prešovské materské školy od 3. mája prijímajú žiadosti
Prešovské materské školy od 3. mája 2021 prijímajú žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie.
Prešovské škôlky sa tešia na deti aj počas letných prázdnin
Prešovské materské školy budú otvorené aj počas letných prázdnin. Rodičia si môžu už teraz pozrieť harmonogram ich prevádzky.
Prešovskí vysokoškoláci doučujú žiakov základných škôl
Takmer 100 študentov Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity (PU) v Prešove sa zapojilo do Programu doučovania žiakov základných škôl s ťažkosťami v učení, spôsobenými pandémiou Covid-19. Dobrovoľnícku aktivity vykonávajú na 30 školách predovšetkým v Prešovskom a Košickom kraji.
Mesto Prešov zníži poplatok za pobyt detí v materskej škole
Mesto Prešov upraví výšku príspevkov na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole. V prípade detí do troch rokov tak budú rodičia od 1.5.2021 platiť menej. Nižší poplatok sa týka aj časti detí starších ako tri roky.
Do prešovských základných škôl nastúpilo viac ako 80% žiakov
Základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov otvorili 26.4. 2021 svoje brány pre všetkých žiakov prvého a druhého stupňa stupňa. Zatvorené zostali len niektoré triedy na vybraných školách z dôvodu potvrdeného výskytu ochorenia COVID-19.
Pedagogická fakulta PU v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove chce zvýšiť kvalitu edukácie nadaných detí a žiakov
Pedagogická fakulta (PF) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove a Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) v Sabinove podpísali 10. mája 2021 Memorandum o vzájomnom porozumení a spolupráci. Jeho cieľom je kooperovať pri navrhovaní a realizovaní spoločných aktivít v rámci projektov a aktivít celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.