Streda, 12. máj 2021
Meniny má Pankrác | zajtra Servác

Mesto Prešov participovalo na príprave novely školského zákona

Sedemdesiatročná tradícia školského stravovania je zachránená. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zohľadnilo v pripravovanej novele zákona o výchove a vzdelávaní pripomienky mesta Prešov. Kvalita školského stravovania na Slovensku tak nebude ohrozená.

Mesto Prešov sa zaslúžilo o to, že školské jedálne budú naďalej patriť školám a ostanú pod správou svojho zriaďovateľa. V praxi to znamená, že zariadenia školského stravovania budú fungovať tak ako doteraz. „Vďaka tomu, že mesto Prešov sa spolu s ďalšími subjektmi aktívne zapojilo do medzirezortného pripomienkovania novely školského zákona predložením zásadnej pripomienky, sa nám podarí zachovať zdravé a vyvážené stravovanie našich detí a mládeže. Zároveň tak zohľadníme potreby detí zo sociálne slabších rodín, ktoré budú mať naďalej prístup k hlavnému jedlu, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pôvodne navrhovalo v rámci novely zákona o výchove a vzdelávaní úpravu zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve. V prípade jej schválenia by to znamenalo, že školské jedálne by mohli prevádzkovať súkromní podnikatelia, čo by malo možný dopad na kvalitu a cenu podávaných jedál v školských jedálňach. V horšom prípade by to mohlo znamenať dokonca ich likvidáciu. Takéto zmeny by zároveň mohli viesť k ukončeniu pracovného pomeru s mnohými pracovnými silami - skúsenými kuchárkami.

Zásluhou mesta Prešov sa podarí zachovať doterajší systém školského stravovania, ktorý má pozitívny ohlas nielen medzi deťmi, žiakmi a ich rodičmi, ale aj v zahraničí medzi odbornou verejnosťou. Mesto Prešov je dlhodobo lídrom v oblasti školského stravovania na Slovensku a aktívne venuje veľkú pozornosť zdravej výžive detí ako aj zdravému životnému štýlu. V tejto oblasti sme dosiahli viaceré zaujímavé výsledky a prvenstvá. Na konferencii v Prahe v roku 2015 pri príležitosti 70. výročia prvej zmienky o školskom stravovaní sme získali najvyššie ocenenie v SR – 1.miesto za naše aktivity a projekty súvisiace so stravovaním detí. Pokračovanie v súčasnom trende je pre nás záväzkom, že v budúcnosti chceme kvalitu školského stravovania nie len udržať, ale postupne zlepšovať.

Mohlo by Vás zaujímať
Na Prešovskej univerzite pribudli traja noví profesori
Zoznam profesorov na Prešovskej univerzite (PU) v Prešove obohatili traja novovymenovaní profesori. Ide o dvoch profesorov z Filozofickej fakulty (FF) a jednu profesorku pôsobiacu na Fakulte humanitných a prírodných vied (FHPV).
Chystáte sa prihlásiť dieťa do škôlky? Prešovské materské školy od 3. mája prijímajú žiadosti
Prešovské materské školy od 3. mája 2021 prijímajú žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie.
Prešovské škôlky sa tešia na deti aj počas letných prázdnin
Prešovské materské školy budú otvorené aj počas letných prázdnin. Rodičia si môžu už teraz pozrieť harmonogram ich prevádzky.
Prešovskí vysokoškoláci doučujú žiakov základných škôl
Takmer 100 študentov Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity (PU) v Prešove sa zapojilo do Programu doučovania žiakov základných škôl s ťažkosťami v učení, spôsobenými pandémiou Covid-19. Dobrovoľnícku aktivity vykonávajú na 30 školách predovšetkým v Prešovskom a Košickom kraji.
Mesto Prešov zníži poplatok za pobyt detí v materskej škole
Mesto Prešov upraví výšku príspevkov na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole. V prípade detí do troch rokov tak budú rodičia od 1.5.2021 platiť menej. Nižší poplatok sa týka aj časti detí starších ako tri roky.
Do prešovských základných škôl nastúpilo viac ako 80% žiakov
Základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov otvorili 26.4. 2021 svoje brány pre všetkých žiakov prvého a druhého stupňa stupňa. Zatvorené zostali len niektoré triedy na vybraných školách z dôvodu potvrdeného výskytu ochorenia COVID-19.
Pedagogická fakulta PU v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove chce zvýšiť kvalitu edukácie nadaných detí a žiakov
Pedagogická fakulta (PF) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove a Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) v Sabinove podpísali 10. mája 2021 Memorandum o vzájomnom porozumení a spolupráci. Jeho cieľom je kooperovať pri navrhovaní a realizovaní spoločných aktivít v rámci projektov a aktivít celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
Inzercia
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.