Pondelok, 27. jún 2022
Meniny má Ladislav, Ladislava | zajtra Beáta

Vo Veľkom Šariši nájdené zbrane

V sobotu (20.03.2021) podvečer na tiesňovú linku 158 bolo mužom z mesta Veľký Šariš, časť Kanaš oznámený nález zbrane v katastrálnom území tohto mesta.

Veľký Šariš - strelné zbrane
Veľký Šariš - strelné zbrane

Polícia vykonala obhliadku miesta. Boli nájdené a zaistené tri krátke guľové zbrane aj so zásobníkmi bez streliva a dve hlavne krátkej guľovej zbrane nezistených výrobných značiek. Držba týchto zbraní podlieha povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti v zmysle zákona o strelných zbraniach a strelive. Tieto zbrane aj so zásobníkmi zatiaľ neznámy páchateľ ponechal zabalené v plastovom kufríku vo voľne prístupnom lesnom poraste. Kufrík bol nájdený náhodne prechádzajúcim mužom, ktorý tento nález oznámil.

Zaistené zbrane budú zaslané na ďalšie kriminalistické skúmanie. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov.

Mohlo by Vás zaujímať
Mladá vodička opitá narazila do stĺpu elektrického vedenia na Šafárikovej ulici v Prešove
Polícia neustále zaznamenáva prípady vodičov, ktorí neváhali a sadli si za volant pod vplyvom alkoholu. Ide o ľudí, ktorí svojím nezodpovedným správaním ohrozujú svoj život a zdravie ako aj životy ostatných účastníkov cestnej premávky
"Okradnuté“ masážne kreslá v Prešove
Včera (06.06.2022) popoludní na linku 158 40 ročný Popradčan oznámil, že došlo ku krádeži, v jednom z obchodných domov na Ul. Vihorlatskej, v Prešove.
Náčelníka prešovskej mestskej polície ocenili za dlhoročnú prácu a aktivity v oblasti zabezpečovania verejného poriadku
Náčelník Mestskej polície v Prešove Ján Andrejko si pri príležitosti 30. výročia založenia Mestskej polície v Galante prevzal ďalšie významné ocenenie.
Hasiči upozorňujú na zvýšené riziko požiarov
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove vyhlásilo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v okresoch Prešov a Sabinov, a to od 20.6.2022, od 10:00 hod. , až do odvolania.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK