Sobota, 25. september 2021
Meniny má Vladislav | zajtra Edita

Vo Veľkom Šariši nájdené zbrane

V sobotu (20.03.2021) podvečer na tiesňovú linku 158 bolo mužom z mesta Veľký Šariš, časť Kanaš oznámený nález zbrane v katastrálnom území tohto mesta.

Veľký Šariš - strelné zbrane
Veľký Šariš - strelné zbrane

Polícia vykonala obhliadku miesta. Boli nájdené a zaistené tri krátke guľové zbrane aj so zásobníkmi bez streliva a dve hlavne krátkej guľovej zbrane nezistených výrobných značiek. Držba týchto zbraní podlieha povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti v zmysle zákona o strelných zbraniach a strelive. Tieto zbrane aj so zásobníkmi zatiaľ neznámy páchateľ ponechal zabalené v plastovom kufríku vo voľne prístupnom lesnom poraste. Kufrík bol nájdený náhodne prechádzajúcim mužom, ktorý tento nález oznámil.

Zaistené zbrane budú zaslané na ďalšie kriminalistické skúmanie. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov.

Mohlo by Vás zaujímať
Obmedzenia cestnej premávky v Prešove v súvislosti s návštevou Svätého Otca Františka
V súvislosti s návštevou Svätého Otca Františka v Slovenskej republike bude potrebné počítať v Prešove s určitými dopravnými obmedzeniami:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.