Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Peniaze pre tretí sektor končia v Bratislave

V priestoroch prešovskej pobočky Slovenskej akademickej informačnej agentúry - Servisného centra pre tretí sektor prezentovala Marianna Belejová svoju publikáciu Súčasný stav financovania mimovládnych organizácií zo štátnych zdrojov na Slovensku.

Financovanie mimovládnych organizácií zo štátneho rozpočtu sa uskutočňuje prostredníctvom rozpočtových kapitol jednotlivých ministerstiev a štátnych fondov. Marianna Belejová vo svojej publikácii zmapovala súčasný stav čerpania štátnych peňazí zo strany mimovládnych organizácií. Na margo hodnotiacich kritérií pre jednotlivé projekty, ktoré sú v publikácii zosumarizované, podotkla, že existuje iba ich účtovná kontrola.

Na prezentácii knihy sa zúčastnili aj zástupcovia štátnej správy a samosprávy, ktorí sa zhodli v tom, že väčšina štátnych finančných prostriedkov vyčlenených na účel organizácií tretieho sektora skončila v Bratislave a nedostala sa na východ. Správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš Štefánia Lenzová považuje publikáciu za prínos, pretože, ako podotkla, "prvýkrát máme v rukách materiál, ktorý poukazuje na to, aký je vlastne tok financií zo štátneho rozpočtu. Zatiaľ bola takáto prehľadnosť prerozdelenia peňazí iba pri zahraničných nadáciách pôsobiacich na Slovensku."

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.