Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Mesto Prešov odpustí poplatky prevádzkovateľom letných terás aj v tomto roku

Majitelia kaviarní a gastro prevádzok v Prešove môžu požiadať o umiestnenie sezónnych letných terás už teraz. Vopred sa tak môžu pripraviť na otvorenie exteriérových sedení, ktorému však musí predchádzať uvoľnenie protipandemických opatrení zo strany štátu. Mesto Prešov odpustí podnikateľom poplatky za umiestnenie terás aj v nadchádzajúcej sezóne.

Nepriaznivá epidemiologická situácia na Slovensku a s ňou súvisiace obmedzenia zatiaľ neumožňujú podnikateľom otvoriť gastro prevádzky, ktoré momentálne fungujú len ako výdajne jedla. Záujemcovia, ktorí sa pripravujú na otvorenie letných terás či sedení na území mesta Prešov však môžu podať žiadosť o ich umiestnenie už teraz. Prešovská radnica je pripravená opäť podať pomocnú ruku všetkým majiteľom a prevádzkovateľom letných terás. „Mnohí podnikatelia z gastro priemyslu boli nútení počas tohto náročného obdobia zrušiť svoje prevádzky. Všetkých majiteľov a prevádzkovateľov kaviarní či reštaurácií, ktorí to nevzdali a stále čakajú na uvoľnenie opatrení, chcem preto ubezpečiť, že mesto Prešov k nim bude ústretové. Už teraz môžu počítať s tým, že aj tento rok im odpustíme všetky poplatky za umiestnenie terás,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

 

Ako podať žiadosť o umiestnenie letných sedení alebo terás na území mesta Prešov

Mesto Prešov oznamuje všetkým záujemcom o umiestňovanie sezónnych letných exteriérových sedení a terás pre poskytovanie služieb občanom a návštevníkom mesta Prešov pre letnú sezónu 2021, aby žiadosť bola podaná minimálne 30 dní pred požadovaným termínom užívania verejného priestranstva. Žiadosť o povolenie je možné podať prostredníctvom Kancelárie prvého kontaktu na Jarkovej ulici 26 v Prešove, resp. elektronicky. K žiadosti je potrebné priložiť požadované podklady. Formulár žiadosti sa nachádza na web stránke mesta Prešov:

https://www.presov.sk/povolenie-na-zvlastne-uzivanie-miestnych-komunikacii-umiestnovanie-prenosnych-a-docasnych-zariadeni-na-plochach-vo-vlastnictve-mesta-presov-clanok/mid/312997/.html.

Podmienkou pre vydanie rozhodnutia na zvláštne užívanie miestnych komunikácii, alebo povolenia na osobitné užívanie (záberu) verejného priestranstva) na území mesta Prešov na plochách – pešia zóna, námestia, chodníky, spevnené plochy vo vlastníctve mesta, ktoré vydáva v zmysle platnej legislatívy Mesto Prešov, MsÚ v Prešove, Odbor životného prostredia a dopravnej infraštruktúry, vykonávajúci kompetencie cestného správneho orgánu pre miestne a účelové komunikácie v zmysle zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v Centrálnej pamiatkovej zóne, je potrebné doložiť súhlasné stanovisko Krajského pamiatkového úradu v Prešove s podmienkami pre umiestnenie sezónneho letného exteriérového sedenia.

Pri umiestnení sezónnych letných exteriérových sedení a terás na súkromných pozemkoch pre letnú sezónnu 2021 je potrebné požiadať o povolenie v Centrálnej pamiatkovej zóne – Krajský pamiatkový úrad v Prešove a MsÚ Prešov, Odbor územného rozvoja, architektúry a výstavby. Na ostatných súkromných plochách na území mesta je potrebné požiadať o povolenie len MsÚ Prešov, Odbor územného rozvoja, architektúry a výstavby.

Takýto charakter prenosných a dočasných zariadení sezónnych letných exteriérových sedení a terás sa neumiestňuje od 15.11. do 15.03. príslušného roku z dôvodu zimnej údržby. Žiadatelia o umiestnenie exteriérových sedení musia mať voči mestu Prešov vyrovnané všetky pohľadávky.

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po hľadanej osobe
JUDr. Peter Košč, LLM MBA, nar. 17.08.1976.
Mesto Prešov rozšíri regulované parkovanie do ďalších zón, pribudnú aj nové parkovacie automaty
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudnú v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Pôjde o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. V tom istom mesiaci mesto osadí aj nové parkovacie automaty na najvyťaženejších miestach v zónach č. 1 a 2.
Protitankovú strelu doviezol autom na políciu!
Včera (28.03.2021) o pol druhej popoludní sa osobne dostavil na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Stropkove 60 ročný miestny muž a doniesol protitankovú strelu.
Poslanci volili nového hlavného kontrolóra mesta Prešov
Novým hlavným kontrolórom mesta Prešov bude Alexander Ernst. Po tajnej voľbe v mestskom zastupiteľstve získal zhodný počet hlasov so svojou protikandidátkou. O jeho víťazstve rozhodol až žreb.
Drobná architektúra pripomína slávnu históriu, predovšetkým cisárovnú Sisi
Bardejovské Kúpele sú medzinárodne známe svojimi 10 prameňmi prirovnávanými k tým vo francúzskych kúpeľoch Vichy.
Jarné upratovanie v Prešove potrvá do 27. apríla
Mesto Prešov vychádza občanom v ústrety. V rámci jarného upratovania v Prešove doplní 5. cyklus, ktorý potrvá až do 27. apríla.
Od 19. apríla bude opäť otvorený zberný dvor na Jesennej ulici
Spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a.s. informuje občanov, že od pondelka 19. apríla 2021 bude opätovne otvorený zberný dvor na Jesennej ulici.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.