Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Prešovskí volejbalisti urobili prvý krok na ceste za bronzovou medailou

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v prvom zápase o bronz vo východniarskom derby nad VK KDS Šport Košice 3:1. Druhý zápas série na tri víťazstvá je na programe v stredu o 19:00 hod. v Košiciach.

Priebeh stretnutia
Prešov vstúpil do zápasu raketovo a prvý set vyhral hladko 25:13. V druhom dejstve viedli domáci 8:5, ale v polovici setu Košičania zapli, otočili na 19:14 a vyrovnali na 1:1. Tretí set mal veľmi podobný priebeh ako prvý. Na ihrisku vládol Prešov a hosťom dovolil uhrať len 12 bodov. Košičania sa už z tohto debaklu nepozbierali a hoci v štvrtom sete vzdorovali viac, stačilo to len na 20 bodov.

Zápas vyšiel diagonálnemu hráčovi Prešova Lukaszovi Szarekovi, ktorý zo 42 útokov premenil na bod 22, pridal aj eso a blok. Štyri bloky si pripísal Ivo Mikovčík. Za hostí mal 20 bodov (3 esá, 1 blok) univerzál Patrik Lamanec.

Marek Kardoš, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Je vidieť, ako to telo reaguje. Úprimne poviem, že ani dnes to ešte nebolo dobré. Našťastie sa nám pomaličky začali zapájať tí hráči, od ktorých to očakávame. Je tam ešte nesúhra. Bohužiaľ musíme ešte pracovať a pripraviť sa na ďalšie zápasy série. Bude to už len lepšie našťastie. Ešte stále vidno hlavne v obrane, že urobíme loptu, ale už niet síl dobehnúť tú druhú. Takýchto dnes bolo asi dvadsať, ktoré sme mohli úplne ideálne dohrať a uľahčiť to Peťovi. Toto nám chýba. Verím, že do pohára sa nám pošťastí definitívne pripraviť družstvo na lepšie výsledky.“

Łukasz Szarek, univerzál VK MIRAD UNIPO Prešov: „Chcem pogratulovať chalanom, že sme sa dostali do našej hry. Dnes sme lepšie servovali a bránili, to bola naša zbraň aj v prvej časti sezóny a preto sme to dnes dali.“

Hráči zápasu: Łukasz Szarek (Prešov) – Patrik Lamanec (Košice)
Rozhodovali: I. Porvazník, P. Höger, M. Michna, D. Koháni, bez divákov.

Mohlo by Vás zaujímať
Menej kolízií i meškaní: Vozidlá MHD budú mať na križovatke Arm. gen. Svobodu – Vihorlatská prednosť
Mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou O. S. V. O. comp, a.s. pripravuje rekonštrukciu cestnej svetelnej signalizácie na križovatke ulíc Arm. gen. Svobodu – Vihorlatská. Semafory budú riadené radičom navrhnutým pre preferenciu vozidiel MHD.
V modrom pásme R bude platiť nový cenník jednorazového parkovania
Ceny krátkodobého parkovania v modrom tarifnom pásme sa od 3.5.2021 zmenia. Mesto Prešov pristupuje k úprave cenníka s cieľom zefektívniť regulované parkovanie v širšom centre.
Počas veľkonočných sviatkov bude MHD premávať v špeciálnom režime
V období Veľkej noci budú upravené cestovné poriadky v rámci celej siete prešovskej MHD. Vybrané linky počas štátnych sviatkov premávať nebudú.
Mesto Prešov pokračuje v prípravách na rekonštrukciu cesty na ulici Kúty, realizáciu však môže ohroziť nesúhlas majiteľov časti pozemkov
Rekonštrukcia a odvodnenie cestnej komunikácie na ulici Kúty je naďalej jednou z investičných priorít mesta Prešov pre rok 2021. Niektorí majitelia pozemkov v tejto lokalite však odmietajú zriadenie vecného bremena na tie časti, ktoré zasahujú do cesty. Za svoje parcely žiadajú neprimerane vysokú cenu, čím môžu zablokovať celú rekonštrukciu.
Prímestské autobusy budú od 19. apríla premávať v režime platnom pre dni školského vyučovania
Od pondelka 19. apríla 2021 bude prímestská autobusová doprava fungovať v bežnom režime platnom pre dni školského vyučovania.
Údržbová základňa trolejbusov MHD môže prejsť historickou modernizáciou
Vozovňa Dopravného podniku mesta Prešov má po takmer 60-tich rokoch jedinečnú šancu na obnovu. DPMP už vyhlásil verejnú súťaž na vyhotovenie projektovej dokumentácie na modernizáciu údržbovej základne trolejbusov a výstavbu meniarne. Financovanie bude zabezpečené prostredníctvom eurofondov.
Linka MHD č. 24 dočasne neobsluhuje zastávku Čistička
Zastávka MHD Čistička, ktorá sa nachádza na trase linky MHD č. 24, je dočasne zrušená z dôvodu výstavby križovatky. Predpokladaný termín obnovenia je júl 2021.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.