Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Prešovský Slovenský Červený kríž si prevzal ocenenie Dobrovoľník roka 2020. Ocenenie im odovzdala primátorka Prešova, Andrea Turčanová.

Slovenský Červený kríž územný spolok Prešov patrí medzi desiatku ocenených v národnom oceňovaní Dobrovoľník roka, ktoré organizuje CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií a krajskými dobrovoľníckymi centrami. Tento rok bolo na ocenenie naprieč Slovenskom nominovaných celkovo 287 dobrovoľníkov a projektov.

Prešovské dobrovoľnícke centrum, ktoré organizuje oceňovanie dobrovoľníkov s názvom Krajské Srdce na Dlani, posunulo z celkového počtu 11 ocenených v krajskom kole, 5 finalistov do národného kola. „V silnej konkurencii 60-tich nominácií na národnej úrovni, bola úspešná len jedna nominácia z Prešovského kraja – Slovenský Červený kríž. Jedna nominácia bola v užšom výbere, čo vnímame rovnako pozitívne, " vysvetľuje Juliana Hajduková, predsedníčka hodnotiacej komisie Krajského Srdca na Dlani.

Nielen za pomoc, ale za šírenie dobra
Držitelia národných cien boli vyhlásení na tradičnom slávnostnom podujatí, ktoré sa pre pandémiu uskutočnilo online. Cenu si preto ocenený SČK prevzal z rúk prešovskej primátorky až v utorok 30. marca. „Toto ocenenie je odrazom náročnej, no ušľachtilej práce, ktorú robí Slovenský Červený kríž – územný spolok Prešov pre Prešovčanov a všetkých ľudí v núdzi. Veľmi si vážim ich nenahraditeľnú pomoc počas súčasnej pandemickej situácie, keď je našou prioritou chrániť zdravie tých najzraniteľnejších, našich seniorov. Táto práca vyžaduje celého človeka, množstvo času, no najmä, lásku v srdci, “ uviedla na slávnostnom odovzdávaní primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová.

Slovenský Červený kríž cenu získal za pomoc v krízovej situácii po výbuchu bytovky na ul. Mukačevskej 7 v Prešove 6. decembra 2019, ale aj za pomoc počas pandémie Covid-19. „Práca SČK – územného spolku Prešov okrem samotnej pomoci spočíva aj v šírení dobra všade navôkol. Presvedčili sme sa o tom aj pri zotavovaní sa z nešťastia, ktoré nás postihlo v decembri 2019 na Mukačevskej ulici. Práve pri tejto ťažkej skúške, ktorej mesto Prešov čelilo, spoznalo celé Slovensko silu dobra a spolupatričnosti, “ dodala Turčanová.

Pomoc ľuďom, ktorí sú na to odkázaní
Cenu si z rúk primátorky prevzala samotná riaditeľka SČK, Beáta Jakubčová. „Ocenenie Srdce na dlani 2020 pre nás znamená obrovský dar, pokoru, povzbudenie do ďalšej práce s dobrovoľníkmi pri nových aktivitách, ktoré nám život prinesie. Chceme pokračovať v našej práci a naďalej prosiť ostatných o pomoc, aby sme my mohli pomáhať tým, ktorí sú na našu pomoc odkázaní. Hodnota človeka nie je v tom, čo urobí pre seba, ale pre iných, “ uviedla Jakubčová. Aktuálne SČK pomáha pri prihlasovaní na očkovanie, nákupe liekov, potravín a zabezpečení obedov pre občanov, ktorí sú v karanténe a po prepustení z nemocnice do domáceho liečenia po prekonaní ochorenia COVID-19. Dobrovoľníci SČK pomáhajú pri upratovaní a príprave jedálne na podávanie stravy pre dôchodcov.

Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, jednotlivcov aj kolektívov za ich dobrovoľné aktivity uskutočňované v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, zdravia, kultúry, umenia, výchovy, vzdelávania a i. , vykonávané bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. Rovnako je aj ocenením výnimočných projektov, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu.

Viac informácií nájdete

Prešovské dobrovoľnícke centrum
https://www.dobrovolnictvopo.sk/

Srdce na dlani:
https://www.srdcenadlani.sk/

CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum:
http://www.dobrovolnictvo.sk/profile/ngo/9

Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií:
https://www.dobrovolnickecentra.sk/sk/

Mohlo by Vás zaujímať
Vďaka šikovným Prešovčanom si vychutnávame pivo ekologickejšie: Je za tým vynález mobilných tankov
Zamilovali ste sa do tankového piva? Vďaka spojeniu šikovných Slovákov z Prešova a spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko si ho môžete vychutnávať na Slovensku i v Európe ekologickejšie. Je za tým vynález mobilných tankov, v ktorých sa začalo pivo prepravovať presne pred desiatimi rokmi. Nezameniteľná chuť nepasterizovaného piva sa do podnikov vďaka nim dostane oveľa efektívnejšie a po otvorení krčiem a reštaurácií si ho fanúšikovia piva budú môcť opäť naplno vychutnávať.
V SODB 2021 sa sčítalo viac ako 87% Prešovčanov
V rámci Elektronického sčítania obyvateľov 2021 sa sčítalo viac ako 87% obyvateľov mesta Prešov. Začiatok asistovaného sčítania bude závisieť od vývoja pandemickej situácie.
Prazdroj: Krčmy bojujú, nechcú to vzdať. Na otvorenie terás čaká takmer 60 %.
Uvoľňovanie opatrení je pre Slovensko dobrou správou a v Prazdroji veríme, že sa situácia bude naďalej zlepšovať do takej miery, aby podniky mohli čo najskôr otvoriť aspoň terasy.
Štatistický úrad SR bude od apríla zisťovať informácie o využívaní informačných technológií v domácnostiach
Štatistický úrad Slovenskej republiky informuje občanov, že od 15. apríla 2021 sa na Slovensku uskutoční Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov. Zisťovanie bude prebiehať do konca júla.
Prešovské dobrovoľnícke centrum má nové vedenie
Prešovské dobrovoľnícke centrum má od polovice marca novú predsedníčku. Jeho vedenie prebrala Petra Gerhartová, ktorá na tomto poste nahradila dlhoročnú predsedníčku, Julianu Hajdukovú. Prešovské dobrovoľnícke centrum však J. Hajduková neopúšťa úplne, ostáva členkou Rady PDC – o.z..
V Prešove pribudlo 25 nových stromov vďaka aktivite obyvateľov mesta
Prešovčania realizovali s príchodom jari vo vlastnej réžii výsadbu 25 stromov pod Keratsínskym námestím na sídlisku Sekčov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.