Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Žiaci, vyhrajte pre svoju triedu online hodinu s youtuberom Selassiem

Bezpečnosť detí na internete je v súčasnosti naliehavou témou. Na jej zvyšovanie je zameraný interaktívny vzdelávací projekt nadácie Avast Foundation “Buď safe online”. Projekt už prostredníctvom interaktívneho online kurzu vzdelal viac ako 40-tisíc detí, teší sa podpore známych slovenských influencerov a viacerým oceneniam.

Na bezpečné správanie v online svete je zameraná aj aktuálna súťaž pre žiakov druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov gymnázií.

Žiaci môžu pre svoju triedu vyhrať online hodinu s tímom Buď safe online a populárnym youtuberom Selassiem. Spoločné vyučovanie bude mať formu interaktívnej besedy, v ktorej sa deti dozvedia, ako sa správať bezpečne v online svete a chrániť svoje dáta, sociálne siete aj súkromie.

Do súťaže sa môžu do 30. apríla 2021 zapojiť žiaci a učitelia druhého stupňa základných škôl a nižšieho stupňa gymnázií z celého Slovenska.

„V dôsledku pandémie trávia deti online viac voľného času ako predtým, niekedy aj viac ako 4 hodiny denne. O to dôležitejšie je im vysvetľovať, s akými rizikami sa na internete môžu stretnúť a ako im správne čeliť. Naším online kurzom už prešlo vyše 40-tisíc detí a my sme premýšľali, čo pre nich urobiť ďalej. Rozhodli sme sa stretnúť aspoň s niektorými deťmi priamo vo vyučovaní a tým im tému online bezpečnosti čo najviac priblížiť. Veríme, že ako deti, tak aj učitelia toto malé spestrenie dištančného vzdelávania uvítajú, " hovorí manažérka programu Buď safe online Nina Jakešová.

Do súťaže sa môžu jednotlivé triedy prihlásiť tak, že sa spoločne vyfotia s dokončeným online kurzom Buď safe online, za ktorý získali zlatý odznak. Kurz si žiaci môžu prejsť napríklad na svojom mobile a spoločne v rámci online hodiny zaobstarať screenshot. Učiteľ potom túto fotku alebo koláž z fotiek odošle na e-mailovú adresu sutaz@budsafeonline.sk spolu so svojím menom, priezviskom, telefónnym číslom, názvom školy a označením súťažiacej triedy. Prihlášky možno posielať do 30. apríla 2021, následne bude vybraných päť víťazných tried, pre ktoré Selassie s tímom Buď safe online pripraví interaktívnu online besedu.

„K tímu Buď safe online som sa pripojil už v minulom roku, keď som hľadal spôsob, ako efektívne pomôcť svojim najmladším fanúšikom, ktorí mi často písali o rôznych rizikových situáciách, do ktorých sa na internete dostávajú. Deti patria na internete medzi najohrozenejšie skupiny. Túto súťaž vnímam ako skvelú príležitosť, ako im odovzdať základné zásady bezpečného správania a zároveň s nimi hovoriť o problémoch a otázkach, ktoré ich v tejto súvislosti skutočne zaujímajú. , " vysvetľuje ambasádor Buď safe online a youtuber Selassie.

Projekt Buď safe online vznikol v roku 2018 v Českej republike a od minulého leta pôsobí aj na Slovensku. Deťom ponúka platformu, ktorá im na príkladoch z praxe názorne ukazuje, ako predchádzať nebezpečenstvám spojeným s používaním internetu a moderných technológií. Jej súčasťou je aj interaktívny online kurz, ktorý deťom formou chatu a v jazyku, ktorý je im blízky, vysvetľuje, ako sa správne zachovať v rizikových situáciách. Aby bol projekt pre deti atraktívny, zapojili sa do neho medzi deťmi obľúbení slovenskí a českí influenceri, ako je Selassie, Kelohap, Dejepis Inak, Jirka Král, Gejmr a Alkan. Po odbornej stránke ho potom zastrešuje internetová poradňa IPčko.sk a Digitálna koalícia. Projekt Buď safe online je určený tiež rodičom a učiteľom, ktorí hľadajú rady, ako s deťmi riešiť otázky týkajúce sa online bezpečnosti.

Mohlo by Vás zaujímať
Usilujú sa zriadiť novú základnú školu v Prešove
Zriadiť základnú školu (ZŠ) v Prešove a rozvíjať tak viac ako 10-ročné skúsenosti s prácou s deťmi, v tom dva roky s fungujúcou materskou školou (MŠ), na báze vzdelávacej metódy Marie Montessoriovej je cieľ iniciatívy rodičov, ktorých deti navštevujú spomínanú MŠ.
ZŠ Važecká začala s pilotným testovaním žiakov kloktacími testami
Základná škola Važecká ako prvá v Prešove spustila pilotné testovanie svojich žiakov kloktacími testami. Tieto testy sú určené najmä pre žiakov II. stupňa.
Základná škola Lesnícka pozýva deti a ich rodičov na zápis do 1. ročníka
Základná škola Lesnícka v Prešove pozýva predškolákov a ich rodičov na zápis do prvého ročníka v školskom roku 2021/2022. Zápis sa uskutoční v dvoch termínoch.
Mesto Prešov zníži poplatok za pobyt detí v materskej škole
Mesto Prešov upraví výšku príspevkov na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole. V prípade detí do troch rokov tak budú rodičia od 1.5.2021 platiť menej. Nižší poplatok sa týka aj časti detí starších ako tri roky.
Prešovské škôlky a školy otvorili svoje brány pre viac ako polovicu detí a žiakov
Materské a základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov otvorili 12. apríla 2021 svoje brány pre všetky deti a všetkých žiakov 1. stupňa. Do lavíc si sadlo viac ako 75% žiakov 1. - 4. ročníka. Žiaci druhého stupňa pokračujú v dištančnej forme výučby.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.