Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Prešovskí volejbalisti opäť bližšie k cennému kovu

V druhom zápase série o 3. miesto v extralige mužov vyhrali volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov vo východniarskom derby nad VK KDS-Šport Košice 3:2 a v sérii o bronz, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, sa ujali vedenia 2:1. Štvrtý zápas je na programe v stredu 7. apríla o 19.00 v Košiciach.

Priebeh stretnutia
Prešov začal raketovo, v prvom sete nedal hosťom šancu a vyhral 25:13. Druhý set sa vyvíjal lepšie pre Košičanov, ktorí vyhrávali 14:6 a 19:11. Domáci však znižovali manko, pri Sopkovom servise znížili zo 14:21 na 19:21 a dostali sa do hry. Košice ešte viedli 23:19, ale domáci otočili na 24:23 a napokon vyhrali takmer stratený set 26:24. Tretí set bol vyrovnaný a v koncovke ho pre seba získali Košičania (22:25). Hostia ožili, boli lepší aj v štvrtom sete a vyrovnali na 2:2. V tajbrejku si Prešov hneď v úvode vypracoval vedenie a nepustil ho do konca. Piaty set vyhral domáci 15:10 a v sérii vedú 2:1.
Prešov potiahol opäť Lukasz Szarek, ktorý zaznamenal 27 bodov (3 bloky). Domáci mali až 17 blokov, po tri okrem Szareka aj Mudo, Ivo Mikovčík a Ľuboš Macko. Rovnako 27 bodov si pripísal aj košický univerzál Patrik Lamanec, smečiar Lukáš Smolej 20.

Hráči zápasu: Lukasz Szarek (Prešov) - Lukáš Smolej (Košice)

Marek Kardoš, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Bolo to viac vybojované ako vyhrané. Osobne si myslím, že sme dnes zo zóny 4 nehrali veľmi dobre. Našťastie nám tam v tajbrejku zahral Miško Hudák výborne. Trápime sa v zóne 4, nie je to ono a zbytočne vznikajú nedorozumenia v príjme. Už 8 mesiacov robíme na zóne zodpovednosti, na preberaní priestoru jeden za druhého a robíme to, ale nie vždy. A táto disciplinovanosť, to je najväčší rozdiel. Napríklad Košice boli dnes disciplinované a celkovo hrajú disciplinovane. My sme veľmi dobre začali brániť v piatom sete a to bol kľúč.“

Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Tak, pravdupovediac čísla som nevidel, takže vlastne nejaký taký relevantný, presný výstup toho, že by som okomentoval zápas asi by nebol presný. Ja sa na to pozerám skôr z emočného hľadiska a to je to, že tá daň za ten volejbal, ktorý sa snažíme hrať, variabilný a s perspektívou nejakou si vyberá nejakú tú daň. Takto by som to. Volejbal, ktorý hrávame s nejakou perspektívou s nejakou budúcnosťou a niečím, si vyberá určitú daň. Tak by som povedal, bodka. Nemám príliš toho čo, že by som hráčov hanil, alebo aj veľmi chválil. Je to také medzi tými množstvo hlúpostí, ktoré robia a množstve veľmi dobrých vecí, ktoré spravili. Je to taký priemer, ale vyúsťuje vlastne v to, že v ten rozhodujúci moment strácame. Takže bodka. A, v podstate skúsime ten zápas hodiť za hlavu. Ja to vnímam viac tých pozitívnejších vecí, ktoré som tam videl z titulu mojich hráčov. Pozitívnejšie veci. A ten negatívny skúsime hodíme za hlavu a séria sa sťahuje ku nám a pokračuje sa.“

Rozhodovali: J. Mokrý, P. Höger, I. Hudák, P. Dunčko

Fotografie - autor: Daniel Kohani

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskí volejbalisti v prvom zápase semifinále podľahli Komárnu
Volejbalisti Rieker UJS Komárno vyhrali v prvom zápase semifinálovej série extraligy mužov na palubovke VK MIRAD UNIPO Prešov a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programe v stredu v Komárne. Séria sa pre koronavírus v oboch tímoch začala neskôr a preto je z termínových dôvodov skrátená na dve víťazstvá.
Mesto Prešov je o krok bližšie k štartu hokejovej extraligy na zrekonštruovanom zimnom štadióne
Mestská rada schválila návrh Memoranda o spolupráci pri zabezpečení hokejovej extraligy v Prešove. Najvyššia hokejová súťaž v SR by sa mohla hrať na prešovskom zimnom štadióne už v najbližšej sezóne 2021/2022. Návrh memoranda bude koncom apríla predložený do mestského zastupiteľstva.
Prešovskí volejbalisti bronzoví
Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov obsadili v slovenskej extralige tretie miesto, keď v sobotňajšom rozhodujúcom piatom zápase play off zdolali VK KDS-Šport Košice 3:0 a sériu hranú na tri víťazstvá vyhrali 3:2. Prešovčania získali tretí bronz v extralige (predtým v rokoch 2004 a 2017).
Prešovskí volejbalisti vybojovali štvrtý Slovenský pohár
Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov štvrtýkrát v histórii získali Slovenský pohár a po prvý raz novú Trofej Štefana Pipu. V stredajšom Superfinále v Nitre zvíťazili Prešovčania po veľkej dráme 3:2 nad hráčmi TJ Slávia Svidník, keď predtým prišli o náskok 2:0 a v tajbrejku odvrátili jeden mečbal.