Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Duchaprítomná dôchodkyňa sa nedala podvodníkom oklamať

Vyšetrovateľ v Kežmarku začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu, ku ktorému malo dôjsť 18.02.2021 v tomto meste.

Neznámy muž zavolal na pevnú linku 81 ročnej pani Anny a predstavil sa ako zdravotný pracovník. Pani oslovil menom i priezviskom a informoval ju, že jej syn je chorý, leží na pľúcnej ventilácii, jeho zdravotný stav je vážny a neodkladne potrebuje liek, presne injekciu v hodnote 10.000, -Eur. Tie peniaze od pani aj požadoval. Oslovená dôchodkyňa uviedla, že toľko peňazí pri sebe nemá. Muž jej navrhol aby šla do banky, že jej zavolá taxík. Žene sa táto situácia nepozdávala a volajúcemu povedala, že je podvodník a žiadne peniaze mu nepošle! Muž sa ju napriek jej veľmi obozretnej reakcii snažil presvedčiť aby predsa len šla do banky a aby neukončila hovor.
Pani Anna zavolala suseda, ktorý tento hovor rýchlo ukončil. Oslovená duchaprítomná dôchodkyňa okamžite zavolala synovi a zistila, že je v poriadku. Páchateľ chcel uviesť pani Annu do omylu a spôsobiť jej tak škodu vo výške 10.000, -Eur, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Ide o krásny prípad kedy si pani napriek zlej správe, ktorú jej páchateľ sprvu uviedol, zachovala chladnú hlavu a nenechala sa oklamať. Pozor na podvodníkov, využívajú túto situáciu s COVID-19 a zneužívajú náš strach i obavy o našich blízkych!

Mohlo by Vás zaujímať
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK