Utorok, 18. máj 2021
Meniny má Viola | zajtra Gertrúda

Mesto Prešov rozšíri regulované parkovanie do ďalších zón, pribudnú aj nové parkovacie automaty

V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudnú v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Pôjde o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. V tom istom mesiaci mesto osadí aj nové parkovacie automaty na najvyťaženejších miestach v zónach č. 1 a 2.

Novozavedený systém regulovaného parkovania v meste Prešov vstúpil do platnosti 1. januára 2021. Jeho súčasťou je aj úplne nové technické vybavenie parkovísk. Zatiaľ je v prevádzke 10 parkovacích automatov, ku ktorým v priebehu mesiaca jún pribudne ďalších 17. Nové automaty budú rozmiestnené v závislosti od vyťaženosti jednotlivých ulíc v rámci spoplatnených zón č. 1 a 2. „Výhodou nových parkovacích automatov je, že okrem mincí akceptujú aj platobné karty. Okrem toho sú aj ekologické, pretože sú napájané pomocou solárnych panelov, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.“

Mesto Prešov v týchto dňoch podpísalo zmluvu na nákup 25 nových parkovacích automatov, pričom zostávajúcich 8 kusov bude dodaných v roku 2022. Parkovacie automaty dodá firma EEI s.r.o. , ktorá sa stala víťazom verejného obstarávania. Cena 25 automatov je 157.800 eur s DPH. V tejto sume je zahrnuté aj osadenie parkovacích automatov. Prevádzka parkovacieho systému bude naďalej plne v réžii mesta Prešov. Nové parkovacie automaty budú identické ako prvých 10 modelov a vodičom ponúknu možnosť hotovostnej aj bezhotovostnej - bezkontaktnej platby kartou. Parkovací lístok bude viazaný na evidenčné číslo vozidla (EČV), ktoré vodič zadá priamo na klávesnici automatu.

Ďalšou novinkou v rámci prešovského systému regulovaného parkovania, ktorá vstúpi do platnosti začiatkom júna bude zavedenie zóny č. 3, v ktorej bude spolu 563 parkovacích miest (z toho 538 pre rezidentov) a časti zóny č. 4, kde bude spolu 36 parkovacích miest (všetky budú určené pre rezidentov). Obyvatelia tejto lokality si budú môcť požiadať o vydanie virtuálnej rezidentskej parkovacej karty od 14. mája 2021. Viac informácií nájdete tu:

https://www.presov.sk/zriadenie-parkovacej-karty.html

Zoznam ulíc s regulovaným parkovaním v zónach č. 3 a 4 od júna 2021:

Súvisiace články
12.4.2021 V modrom pásme R bude platiť nový cenník jednorazového parkovania
Mohlo by Vás zaujímať
Primátorka Prešova ocenila najlepších učiteľov
Deň učiteľov je v Prešove každoročne spojený s oceňovaním pedagogických zamestnancov. Tento rok sa pre protipandemické opatrenia nemohlo uskutočniť tradičné slávnostné odovzdávanie ocenení v PKO. Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová ocenila najlepšie učiteľky a učiteľov na pôde radnice.
V modrom pásme R bude platiť nový cenník jednorazového parkovania
Ceny krátkodobého parkovania v modrom tarifnom pásme sa od 3.5.2021 zmenia. Mesto Prešov pristupuje k úprave cenníka s cieľom zefektívniť regulované parkovanie v širšom centre.
Bardejovské Kúpele poskytujú MLS laserovú terapiu v kombinácii s magnetoterapiou Laser už bojuje s následkami ochorenia Covid -19
BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s. začali prakticky využívať na rehabilitáciu pacientov po covidovej infekcii aj MLS laserovú terapiu v kombinácii s magnetoterapiou. Laser dorazil do kúpeľov 9.apríla 2021 a po následnom zaučení personálu ho v utorok 20.apríla 2021 slávnostne začali používať na liečbu.
V Prešove sa začína kosba verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája začína kosiť verejná zeleň. Pracovníci TSMP, a.s. postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Mesto Prešov sa pripravuje na postupné zavádzanie množstvového zberu odpadu
Mesto Prešov chystá veľkú zmenu v rámci zberu odpadu z domácností. Pôjde o spustenie množstvového zberu s cieľom znížiť podiel komunálneho odpadu, ktorý je nevyhnutné skládkovať alebo spaľovať. Okrem pozitívnych vplyvov na životné prostredie však mesto ušetrí aj na vývoze odpadu.
NAKA ukončila vyšetrovanie: Mesto Prešov pri asanácii bytovky na Mukačevskej neporušilo zákon
Mesto Prešov pri likvidácii bytového domu na Mukačevskej ulici a pri následnom odvoze sutín neporušilo zákon. Vyplýva to zo záverov uznesenia Národnej kriminálnej agentúry. Rozhodnutie následne potvrdila aj Krajská prokuratúra Prešov.
Prvý zber elektroodpadu v tomto roku sa v Prešove uskutoční 24. apríla
Celoročný bezplatný zber veľkých a ťažkých spotrebičov najmä zo skupiny tzv. bielej techniky pokračuje aj v tomto roku. Prvý zber bude už v sobotu 24. apríla 2021.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.