Pondelok, 17. máj 2021
Meniny má Gizela | zajtra Viola

Prešovskí volejbalisti bronzoví

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov obsadili v slovenskej extralige tretie miesto, keď v sobotňajšom rozhodujúcom piatom zápase play off zdolali VK KDS-Šport Košice 3:0 a sériu hranú na tri víťazstvá vyhrali 3:2. Prešovčania získali tretí bronz v extralige (predtým v rokoch 2004 a 2017).

Priebeh stretnutia
Prvé dva sety patrili jasne Prešovu, ktorý nedovolili hosťom takmer nič (16, 17). Košičania v polovici tretieho setu vyhrávali 13:11, ale potom zo zobral do rúk kapitán domácich Martin Sopko st. a pri jeho servise domáci otočili na 19:13.
Mužom zápasu bol kapitán Prešova Martin Sopko st. , ktorý zaznamenal 20 bodov, dal 3 esá, 2 bloky a v útoku mal 71% úspešnosť. Tromi blokmi sa prezentoval Ľuboš Macko. Za hostí mal 13 bodov smečiar Lukáš Smolej.

Marek Kardoš, tréner Prešova: "Tento zápas sme mali pevne v rukách. Boli tam pasáže, keď súper už nemohol robiť nič iné, len riskovať servis. To sa mu podarilo v dvoch postaveniach. Keďže je to naša hala a tu fakt dobre servujeme, resp. niektorí dobre servujú. Tým servisom a hneď nato obranou a nie zbytočnými hlúposťami sme tú fázu v treťom sete otočili. Inak bol prakticky celý zápas v našich rukách."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Prešov využil výhodu domáceho prostredia. My sme dnes naozaj málo vzdorovali, ale hráčom nemám čo vyčítať. Dnes bol Prešov lepší a preto to dopadlo, tak ako to dopadlo."

Martin Sopko st. , kapitán Prešova: "Séria o tretie miesto bola veľmi ťažká. Som rád, že rozhodovalo aj domáce prostredie. To sú dve špecifické haly, košická malá, kde sa nám hrá trošku ťažko a táto naša väčšia, kde sú Košice stratené. My môžeme byť len veľmi radi sa, že sme hrali doma a využili to na sto percent. Po tej nešťastnej prehre v Košiciach, kde naozaj boli Košice lepšie, sme si vyčistili hlavy, porozprávali sa. Nemuseli sme hovoriť o taktike. Košice poznajú nás, my poznáme Košice. Hovorili sme už len o dodržiavaní taktiky. Myslím si, že dnes sme to ako-tak dodržiavali, plus sme dali do toho väčšiu agresiu a hlavne srdiečko. To rozhodlo. Vidieť, že sme dnes išli za víťazstvom. Ja som veľmi rád, že sa nám tento piaty zápas podarilo vyhrať. Ono to možno vyzeralo ľahko, ale na ihrisku sme naozaj bojovali. Nechali sme tam seba, celé svoje svaly aj vnútro. V treťom sete sme zlomili ich odpor a už to išlo ľahko, lebo každý hráč do toho vložil svoje JA a nemali sme slabiny. Tréner nemusel veľa striedať. Každý hráč urobil svoje, aj na ihrisku aj hráči z lavičky povzbudzovali aj komentátori na online vysielaní zápasu a určite aj fanúšikovia doma fandili aj celý realizačný tím. Naozaj dnes je to zaslúžené víťazstvo a užívame si medailu.“

Martin Sopko ml. , kapitán Košíc: "Prešov bol jasne lepší a zaslúžene vyhral. Domáci nás predčili v každej činnosti. Šancu sme mali len v treťom sete, keď sme viedli 13:11, ale potom prišiel na servis Šnapso (pozn. : Martin Sopko st.) a zrazu bolo 19:13. Prešov si to potom s úsmevom na tvári dohral. V sérii napokon rozhodlo domáce prostredie. Chceli sme získať bronz, ale nedá sa nič robiť, mali sme náročný program. Sezóna sa ešte pre nás nekončí, na budúci týždeň zabojujeme o Slovenský pohár."

Zaujímavosti: Prešov získal tretí bronz a siedmu medailu v klubovej histórii. Na konte má dve zlatá (2005, 2015), dve striebra (2010, 2016) a po dnešku tri bronzy. Prešov a Košice sa v sérii o bronz stretli aj v roku 2017, tiež sa hralo na päť zápasov, takisto platilo môj dom - môj hrad, Prešov vtedy vyhral rozhodujúci piaty zápas 3:2. Oba tímy čaká na budúci týždeň vyvrcholenie Slovenského pohára. V Nitre sa v utorok v semifinále stretne Prešov s Myjavou a Košice so Svidníkom.

Fotografie autor: Veronika Mihaliková

Mohlo by Vás zaujímať
Na zimnom štadióne pribudnú nové sedačky
Mesto Prešov podpísalo zmluvu na dodanie a montáž sedačiek na zrekonštruovanom zimnom štadióne. Ide o veľmi dôležitú súčasť vybavenia hokejovej haly, ktorá je potrebná pre úspešný začiatok extraligovej sezóny v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.