Štvrtok, 24. jún 2021
Meniny má Ján | zajtra Tadeáš, Olívia

Čitatelia knižnice odkazujú: „Ďakujeme zdravotníci!“

Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove v marci vyhlásila zbierku kníh pre zdravotníkov Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Odovzdanie prebehlo v stredu 14. apríla a nieslo sa v znamení nádeje v zdravšie zajtrajšky.

Prvý rok pandémie máme za sebou a v spoločnosti pomaly klíči nádej, že sa aj vďaka pravidelnému testovaniu a očkovaniu bude situácia zlepšovať. Pohľady Slovákov sa počas celého predchádzajúceho roka sústredili na zdravotníctvo, ktoré vydávalo enormné úsilie v boji za zdravie a životy. Húževnatú prácu personálu Fakultnej nemocnice J. A. Reimana sa rozhodla oceniť aj Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove. Jej riaditeľka Iveta Hurná uviedla: „Šírenie ochorenia sa bytostne dotýka nielen našich používateľov, ale aj zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Už dlhšie sme uvažovali, ako by sme mohli oceniť zdravotníkov, ktorí viac ako inokedy, ohrozili svoje životy pre pomoc ostatným. Uvažovali sme, ako sa im verejne poďakovať a vzdať im úctu. Zároveň sme do našej výzvy chceli zapojiť aj čitateľov, “ načrtla snahy regionálnej knižnice riaditeľka. Dodala: „Najjednoduchšie riešenia sú často tie najlepšie. Aj preto sme sa v marci - mesiaci knihy - rozhodli v Krajskej knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove, vyhlásiť zbierku kníh pre zdravotníkov.“ Podľa jej slov ide o prejav úprimnej vďaky od knižničnej komunity za ich starostlivosť, obetu a nádej.

Do nemocnice putuje 230 kníh
Zbierka trvala od 5. do 31. marca a zapojiť sa mohli nielen zamestnanci krajskej knižnice, ale aj jej čitatelia, používatelia a celá verejnosť. „Záujemcovia mohli darovať tituly na všetkých našich pobočkách, “ vysvetlila Tatiana Hudačková, metodička projektového a marketingového oddelenia. Jedným dychom dodala: „O zbierke sme informovali nielen na našej stránke, ale v pravidelných intervaloch sme ju pripomínali aj cez sociálne siete. Už v prvých dňoch od spustenia sme zaznamenali veľký záujem zo strany verejnosti.“ Organizátori zbierky môžu aktivitu považovať za úspešnú. „Vďaka čitateľskej komunite sa nám podarilo pre zdravotníkov Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove vyzbierať 110 kníh. Veríme, že ich literatúra poteší a jednotlivé tituly si nájdu v domácnostiach zdravotníkov, alebo v priestoroch nemocnice, svoje trvalé miesto, “ informovala metodička. Zbierky sa zúčastnilo aj OZ Slniečkovo, ktoré darovalo zo svojej vydavateľskej činnosti 120 kníh, učených najmä detským čitateľom.

Nemocnica zbierku ocenila
Za prísnych hygienických opatrení prijala riaditeľku Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove Monika Smolnická, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť FNsP J. A. Reimana Prešov. „Vážime si tento netradičný nápad a originálny dar v podobe knižných titulov pre deti a dospelých. Ďakujeme hlavne organizátorom zbierky, ktorí vynaložili úsilie pre realizáciu dobrej myšlienky, “ uviedla Smolnická. Podľa jej slov knihy ponúknu primárne zamestnancom nemocnice a ich deťom. Časť z darovaných titulov majú v pláne rozdeliť na jednotlivé oddelenia, kde sa dostanú do rúk pacientov a pomôžu im spríjemniť pobyt v nemocnici. Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť ďalej dodala: „Veľmi si vážime prejavenú úctu a záujem o prácu zdravotníckych pracovníkov v tomto ťažkom období, keď epidemiologická situácia už dlhodobo vyžaduje zo strany zdravotníkov maximálne pracovné nasadenie. Dobrá kniha môže byť prostriedkom na uvoľnenie napätej mysle a unaveného tela.“

Mohlo by Vás zaujímať
CINEMAX otvára nové kino v Prešove a expanduje aj za hranice
Obľúbená sieť CINEMAX otvára v Prešove svoju druhú prevádzku. Po kine v nákupnom centre Max dnes, vo štvrtok 17. júna 2021 otvorí verejnosti bránu nová prevádzka – CINEMAX Novum. V nákupnom centre Novum na Námestí legionárov si tak môžu filmoví fanúšikovia a fanúšičky vychutnať maximálne filmové zážitky v najvyššej technickej kvalite a v prostredí kina, aké už poznajú a majú radi.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert pre ľudí z prvej línie
Dni mesta Prešov sú tu! V PKO sa preto hral koncert pre doktorov a sestričky z prvej línie.
Umelecký zážitok pod hviezdnou oblohou a vstupenky ukryté v prírode. Na Hrad Šariš sa vracia filmová noc
Jedinečný festival plný neobyčajných zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), už čoskoro privíta skalných aj nových fanúšikov. Chýbať nebudú atraktívne filmy, predstavenia či workshopy. Organizátori si tento rok pripravili pre festivalových nadšencov aj úplne nové dobrodružstvo v podobe hľadania bezplatných vstupeniek.
Pivovarsko-hradná sedemtisícovka prilákala cez sto bežcov
Po ročnej pauze sa mohli v nedeľu 13.júna konať vo Veľkom Šariši bežecké preteky Pivovarsko-hradná sedemtisícovka. Pretekov sa zúčastnilo 105 bežcov zo širokého okolia.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert Kataríny Koščovej v PKO
Dňa 13.06.2021 sa odohral v poradí druhý koncert pre pracovníkov v prvej línií. V PKO sme si mohli vypočuť krásne melódie Kataríny Koščovej.
Móda po Covide
Vernisáž a výstavy: Móda po Covide. Andrea Lipkovičová/ Denníky Krajiny. Peter Lipkovič/ Štyri strany tajomstva Andrea Lipkovičová/ Denníky Krajiny. Peter Lipkovič/ Štyri strany tajomstva Termín: 3.6.2021 Čas: 17:00 Priestory: budova Šarišskej galérie, Hlavná 51 Prešov
Prešov vylepší vyše stovka dobrovoľníkov
Postarajú sa o pamiatky, čistenie prírody aj pomoc školám. Tisíce ľudí sa rozhodli, že už zajtra 11. júna využijú svoj čas na to, aby zlepšili a skrášlili Slovensko. Zapoja sa do podujatia Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis. Takmer 140 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok pomôže dobrej veci priamo v Prešove a okolí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.