Pondelok, 17. máj 2021
Meniny má Gizela | zajtra Viola

Mesto Prešov pokračuje v prípravách na rekonštrukciu cesty na ulici Kúty, realizáciu však môže ohroziť nesúhlas majiteľov časti pozemkov

Rekonštrukcia a odvodnenie cestnej komunikácie na ulici Kúty je naďalej jednou z investičných priorít mesta Prešov pre rok 2021. Niektorí majitelia pozemkov v tejto lokalite však odmietajú zriadenie vecného bremena na tie časti, ktoré zasahujú do cesty. Za svoje parcely žiadajú neprimerane vysokú cenu, čím môžu zablokovať celú rekonštrukciu.

Uplynulé daždivé dni opäť potvrdili dôležitosť rekonštrukcie a odvodnenia cestnej komunikácie na ulici Kúty. Na tejto ceste nie je vybudovaná zrážková kanalizácia a dažďová voda preto nemá kam odtekať. Postupné zahusťovanie územia v tejto lokalite spôsobuje, že po intenzívnejšom daždi voda zostáva na ceste, čo sa opakovane stáva aj v tomto období.

Mesto Prešov intenzívne pokračuje v prípravách na komplexnú rekonštrukciu miestnej komunikácie. Proces majetkoprávneho vysporiadania pozemkov pod cestou sa však komplikuje. 37 vlastníkov dotknutých parciel už súhlasilo so zriadením vecného bremena, avšak 9 majiteľov je proti a odmietajú, aby sa opravovala cesta na ich častiach pozemkov.

Ide približne o 133 m², čo predstavuje takmer 5% z celkovej výmery cesty. Niektorí z nich tieto pozemky ponúkajú na predaj mestu Prešov, avšak za neprimerane vysokú cenu. „Dažďová voda na ceste na ulici Kúty dlhodobo komplikuje život miestnym obyvateľom. Dali sme preto vypracovať projekt na rekonštrukciu a v mestskom rozpočte sme vyčlenili potrebné finančné prostriedky na realizáciu. Narazili sme však na neochotu niekoľkých vlastníkov parciel zasahujúcich do cesty. Touto formou ich chcem ešte raz vyzvať k spolupráci, nakoľko ide o rekonštrukciu cesty vo verejnom záujme, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

S ďalšími desiatimi vlastníkmi častí pozemkov pod komunikáciou na Kútoch, ktorí zatiaľ na výzvu mesta Prešov nereagovali, sa naďalej pokúšame skontaktovať.

V rámci rekonštrukcie cesty na ulici Kúty sa počíta s jej odvodnením, úpravou nivelety a rozšírením komunikácie v tých úsekoch, kde to umožňujú šírkové parametre vozovky. V časti, kde bude uložená dažďová kanalizácia, sa budú meniť aj podkladové vrstvy vozovky. Niveleta miestnej komunikácie sa upraví tak, aby pozdĺžny sklon v celom rekonštruovanom úseku mal stúpanie. Zrekonštruovaná komunikácia bude vyvýšená cestným obrubníkom. Výnimkou budú vjazdy do dvorov, pri ktorých bude cestný obrubník zapustený.

Celková dĺžka rekonštruovaného úseku na ulici Kúty je 480 metrov v úseku od popisného čísla 2 až po číslo 21. Realizácia je plánovaná na rok 2021. Vzhľadom na to, že niektoré časti pripravovanej stavby sa nachádzajú na pozemkoch, ktoré nie sú vo vlastníctve mesta Prešov, konečný termín bude závisieť aj od vysporiadania týchto pozemkov a následného vydania stavebného povolenia.

foto: DHZ mesta Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov bude druhým mestom na Slovensku s preferenciou MHD na križovatkách riadených cestnou dopravnou signalizáciou
Prešovská radnica podpísala zmluvu s dodávateľom technológie na zavedenie preferencie vozidiel mestskej hromadnej dopravy. V meste už čoskoro vzniknú prvé inteligentné križovatky, ktoré budú vedieť vyhodnotiť meškanie spojov a na základe toho uprednostnia konkrétny autobus alebo trolejbus.
Dopravný podnik mesta Prešov posilní školské spoje
Od pondelka 26.4.2021 budú premávať v rámci prešovskej MHD doplnené školské spoje. Pridané budú aj spoje dvoch bežných liniek. Zmeny budú platné počas celého pracovného týždňa.
Do Prešova čoskoro príde 6 nových dieslových autobusov
Dopravný podnik mesta Prešov pokračuje v modernizácii vozového parku. Vedenie mestskej spoločnosti už podpísalo zmluvu na dodávku prvých šiestich moderných a ekologických autobusov s dieslovým pohonom.
Vyberte sa do práce na bicykli a vyhrajte hodnotné ceny!
Mesto Prešov sa aj tento rok zapája do najväčšej kampane podporujúcej rozvoj udržateľnej mobility v mestách. Tohtoročným mottom súťaže Do práce na bicykli je: „Vezieme sa v tom spolu.“ Tímy sa môžu registrovať do 7. júna 2021.
Linka MHD č. 24 dočasne neobsluhuje zastávku Čistička
Zastávka MHD Čistička, ktorá sa nachádza na trase linky MHD č. 24, je dočasne zrušená z dôvodu výstavby križovatky. Predpokladaný termín obnovenia je júl 2021.
Uzávierka cesta Rakovčík - Šarišský Štiavnik pre nákladnú dopravu
Polícia informuje motoristickú verejnosť, že na základe včerajšieho rozhodnutia krízového štábu Okresného úradu vo Svidníku bude DNES (28.4.2021) od 10:00 hod krátkodobo uzatvorený pre nákladnú dopravu úsek cesty Rakovčík – Šarišský Štiavnik.
Časť Jarkovej ulice bude na 5 dní kompletne uzavretá
Jarkova ulica v Prešove bude v úseku od vyústenia Weberovej ulice po hotel Beliér niekoľko dní neprejazdná. Uzávierka tejto časti ulice potrvá od 5.5.2021 do 9.5.2021.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.