Utorok, 18. máj 2021
Meniny má Viola | zajtra Gertrúda

Galéria Caraffka opäť víta Prešovčanov explóziou farieb

Galéria v Caraffovej väznici otvorila opäť svoje brány pre všetkých návštevníkov a pokračuje v nedokončenej výstave. Čaká na vás explózia farieb a neobyčajný kultúrny zážitok.

Prešovská Galéria Caraffka opäť pozýva všetkých Prešovčanov zažiť výnimočný kultúrny zážitok. Pokračuje v nedokončenej výstave Vianočný salón Dielo.eu 2020, pri ktorej na návštevníkov čaká množstvo farieb, tvarov a žánrov.

Vstup do galérie je pre rekonštrukciu Jarkovej ulice dočasne zboku, teda z Floriánovej ulice.

„Od 20.4. do konca mesiaca opäť otvárame našu výstavu Vianočný salón. Pozývame vás za kultúrou k nám do Caraffky, kde na vás čaká vyše päťdesiat diel dvadsiatich autorov, ktoré sú zaujímavé svojou obsahovou rozmanitosťou aj hravosťou. Tešíme sa na vás, " pozýva Prešovčanov Barbora Rusiňáková, riaditeľka PKO.

Svojou tvorbou sa na výstave predstavujú autori zapojení do virtuálnej galérie www.dielo.eu, zameranej na súčasné slovenské výtvarné umenie, ktorá prezentuje, propaguje a sprostredkováva predaj umeleckých diel. Riadi ju Miroslav Pribiš, organizátor podujatia, v spolupráci s kurátorom výstavy Jánom Bartkom.

„V dnešných časoch, keď si pomaly zvykáme vnímať aj výtvarné umenie takmer iba v online priestore či virtuálnej podobe, osamotený návštevník galérie určite ocení, že v krásnych priestoroch Caraffky nájde obrazy a sochy v ich konkrétnej materiálovej podobe. Rôznosť výtvarných druhov, žánrov a štýlov tu vytvára jednotu - jednotu v mnohosti i jednotu umeleckého diela a architektúry, " hovorí Ján Bartko.

Pri prehliadke galérie je potrebné naďalej dodržiavať platné hygienicko-bezpečnostné opatrenia. Povolené sú individuálne prehliadky s dodržaním podmienky jedného návštevníka na 15 m2 a vstup je povolený iba s negatívnym testom (nie starším ako 7 dní). Návštevníci musia mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2.

Viac informácií nájdete aj na FB stránke Galérie Caraffka: https://bit.ly/32uE3zQ

Mohlo by Vás zaujímať
Život v GRIMMY počas pandémie
Áno, nič už nie je také ako bolo „predtým“. Aj nás zasiahla Covid-19 pandémia. Mali sme veľké plány na rok 2020, natrénované nové súťažné choreografie, super mixy, nové kostýmy a tešili sme sa na súťaže, vystúpenia, zahraničie, Galaprogram k 25.výročiu GRIMMY...
Areál Prešovskej univerzity zaplavili tisícky rozkvitnutých tulipánov
Takmer 6300 tulipánov, ktoré skrášľujú prostredie Prešovskej univerzity (PU) v Prešove, boli vysadené v rámci rozsiahlej úpravy Vysokoškolského areálu (VŠA). Výsledkom realizácie projektu je zlepšenie kvality mestského prostredia s dôrazom na budovanie prvkov zelenej infraštruktúry.
Vrbovské miniVetry ohlásili program a spustili predpredaj lístkov
So zlepšujúcou sa pandemickou situáciou uvažujú organizátori podujatí nad tým, ako by mohlo vyzerať festivalové leto. Po minuloročnej skúsenosti chce Braňo Jobus zopakovať Vrbovské miniVetry v pandemickej verzii Precceda + 999 návštevníkov. Na facebookovom profile festivalu uverejnil kompletný program, ktorý pripravil pre leto 2021 a spustil pred-predaj lístkov.
OpenJazzFest sa vracia na Zelenú vodu v podobe 11.ročníka obľúbeného jazzového openair festivalu.
Priaznivci nielen jazzovej hudby sa tento rok predsa len dočkajú svojho obľúbeného festivalu.
Malý kúsok knižného raja
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove prežíva napriek neľahkým spoločenským okolnostiam úspešný rok. Získala podporu na jednu centrálnu budovu na Slovenskej ulici. Druhý malý zázrak sa prešovským knihovníkom podaril na Švábskej ulici, kde v spolupráci s ateliérom Mediči, zrekonštruovali zastaranú pobočku.
V Caraffke môžete vidieť to NAJ
Mestská galéria Garaffka pozýva všetkých Prešovčanov na výstavu "To NAJ z prác žiakov ZUŠ Októbrová 32, Prešov". Originálne výtvarné práce si môžu návštevníci pozrieť do 3. júna 2021.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.