Utorok, 18. máj 2021
Meniny má Viola | zajtra Gertrúda

Vyberte sa do práce na bicykli a vyhrajte hodnotné ceny!

Mesto Prešov sa aj tento rok zapája do najväčšej kampane podporujúcej rozvoj udržateľnej mobility v mestách. Tohtoročným mottom súťaže Do práce na bicykli je: „Vezieme sa v tom spolu.“ Tímy sa môžu registrovať do 7. júna 2021.

Mesto Prešov sa prihlásilo do aktuálneho ročníka kampane Do práce na bicykli. Spolu so svojimi tímami sa môžu registrovať aj zamestnanci, ktorí majú v Prešove trvalé bydlisko, alebo do Prešova dochádzajú za zamestnaním. Tímy sa môžu registrovať až do 7. júna 2021.

Zaregistrovať sa je potrebné prostredníctvom webovej stránky: www.dopracenabicykli.eu.

Registrovať sa môžu 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas mesiaca jún dochádzať do zamestnania na bicykli a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Registrovať sa oplatí, hráte o skvelé ceny!
Vyhrať môžete elektrický bicykel, skladacie bicykle, mestské bicykle, praktické ultraľahké batohy, tričká, cykloprilby, zámky na bicykle, poukážky na nákup cyklopríslušenstva či rôzne darčekové kupóny.

Tri samosprávy, v ktorých sa do kampane zapojí viac ako 100 účastníkov, sú v hre o unikátne cyklostojiská.

Poďte aj vy do práce na bicykli, podporte v súťaži aj svoje mesto a vyhrajte!

„V Prešove je cyklistika mimoriadne obľúbeným športom. Neustále sa preto snažíme zlepšovať cyklistickú infraštruktúru a vytvárať vhodné podmienky na to, aby bol pohyb cyklistov v meste pohodlný a bezpečný. Naším cieľom je podporovať zdravý životný štýl obyvateľov Prešova, ale prispievať aj k trvalej udržateľnosti a propagovať ekologický spôsob dopravy, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová v súvislosti s registráciou prešovskej samosprávy do aktuálneho ročníka kampane

Vlani Prešovčania najazdili na bicykli do práce spolu viac ako 18 000 kilometrov počas 3522 jázd, vďaka čomu ušetrili 4981,16 kg CO2.

Najúspešnejším bol ročník 2018, kedy Prešovčania prešli 4242 jázd a najazdili rekordných, vyše 19-tisíc kilometrov.

Do práce na bicykli (DPNB) je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

Vyhlasovateľom súťaže je Národný cyklokoordinátor Peter Klučka, Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Koordinátorom a odborným garantom súťaže je občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov bude druhým mestom na Slovensku s preferenciou MHD na križovatkách riadených cestnou dopravnou signalizáciou
Prešovská radnica podpísala zmluvu s dodávateľom technológie na zavedenie preferencie vozidiel mestskej hromadnej dopravy. V meste už čoskoro vzniknú prvé inteligentné križovatky, ktoré budú vedieť vyhodnotiť meškanie spojov a na základe toho uprednostnia konkrétny autobus alebo trolejbus.
Mesto Prešov pokračuje v prípravách na rekonštrukciu cesty na ulici Kúty, realizáciu však môže ohroziť nesúhlas majiteľov časti pozemkov
Rekonštrukcia a odvodnenie cestnej komunikácie na ulici Kúty je naďalej jednou z investičných priorít mesta Prešov pre rok 2021. Niektorí majitelia pozemkov v tejto lokalite však odmietajú zriadenie vecného bremena na tie časti, ktoré zasahujú do cesty. Za svoje parcely žiadajú neprimerane vysokú cenu, čím môžu zablokovať celú rekonštrukciu.
Dopravný podnik mesta Prešov posilní školské spoje
Od pondelka 26.4.2021 budú premávať v rámci prešovskej MHD doplnené školské spoje. Pridané budú aj spoje dvoch bežných liniek. Zmeny budú platné počas celého pracovného týždňa.
Do Prešova čoskoro príde 6 nových dieslových autobusov
Dopravný podnik mesta Prešov pokračuje v modernizácii vozového parku. Vedenie mestskej spoločnosti už podpísalo zmluvu na dodávku prvých šiestich moderných a ekologických autobusov s dieslovým pohonom.
Linka MHD č. 24 dočasne neobsluhuje zastávku Čistička
Zastávka MHD Čistička, ktorá sa nachádza na trase linky MHD č. 24, je dočasne zrušená z dôvodu výstavby križovatky. Predpokladaný termín obnovenia je júl 2021.
Uzávierka cesta Rakovčík - Šarišský Štiavnik pre nákladnú dopravu
Polícia informuje motoristickú verejnosť, že na základe včerajšieho rozhodnutia krízového štábu Okresného úradu vo Svidníku bude DNES (28.4.2021) od 10:00 hod krátkodobo uzatvorený pre nákladnú dopravu úsek cesty Rakovčík – Šarišský Štiavnik.
Časť Jarkovej ulice bude na 5 dní kompletne uzavretá
Jarkova ulica v Prešove bude v úseku od vyústenia Weberovej ulice po hotel Beliér niekoľko dní neprejazdná. Uzávierka tejto časti ulice potrvá od 5.5.2021 do 9.5.2021.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.