Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Vicepremiér Mikloš vysvetľoval financovanie škôl

Otázky reformy celého slovenského školstva, vysokého zvlášť, ako aj potreba zmeny jeho financovania dominovala programu pracovného výjazdu vicepremiéra Ivana Mikloša do viacerých okresov Prešovského kraja. Ako na podvečernom stretnutí s novinármi v Prešove 5. októbra zhrnul svoje poznatky, je jednoznačná potreba vysvetľovať zo strany vlády potrebu čiastočného spoplatňovania denného vysokoškolského štúdia.

Mikloš naznačil, že zavedením platieb nepôjde o náhradu verejných zdrojov pre školstvo súkromnými zdrojmi. Viaczdrojové financovanie však jednoznačne podľa jeho názoru zvýši počty prijímaných študentov na vysoké školy. Konštatoval, že za všeobecne známu nižšiu úroveň štúdia popri zamestnaní už dávnejšie taký poslucháč platí, zatiaľ čo za vyššiu úroveň denného štúdia nie. To označil za absurdný stav. Dodal však, že na rokovaní vlády o tejto záležitosti nastolil potrebu doplniť systém čiastočného spoplatnenia štúdia systémom rôznych pôžičiek pre študentov, štipendiami, ako aj zľavami pre sociálne slabších vysokoškolákov.

Vicepremiér navštívil stredné školy vo Vranove nad Topľou (svojmu materskému gymnáziu pošle v pondelok 9. októbra ako dar počítač), v Bardejove a v Prešove. Tu besedoval aj s poslucháčmi VŠ a stretol sa s rektorom Prešovskej univerzity Karolom Fečom a ďalšími akademickými funkcionármi.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.